Závěrečné podzimní dějství nejvyšší okresní soutěže bylo důstojnou rozlučkou s fotbalovým rokem 2016. S výjimkou jednoho stadionu byli diváci svědky brankových hodů a lze se tak těšit, že na jaře budou v podobném duchu pokračovat.

Bílá Třemešná B – Mladé Buky 2:8 (1:6)

Branky: Kött, B. Hradecký – Ruml 3, Klossovski 2, J. Špička, Liška, Brhel z pen. Rozhodčí: F. Pilný. ŽK: 3:1. Diváci: 46. Lídr na Dubinu dorazil po dvou porážkách v řadě, prodloužení smutné série se ale vyhnul. Na straně domácích totiž při mnoha absencích nastoupil doslova lazaret, který nemohl kvalitnějšímu soupeři stačit. Hosté vedli už po čtvrthodině o dvě branky a přesto, že ve středu hřiště bylo utkání vyrovnané, do poločasu přidali děravé obraně další čtyři góly. O vítězi bylo rozhodnuto. Brzy po pauze se navíc třemešenské rezervě při gólu na 1:7 zranil gólman Zlatník a utkání musel dochytat hráč z pole. Martina Jákla už ale Mladé Buky ze hry překonat nedokázaly, až z penalty uzavřel stav na konečných 2:8 Brhel.

Podhůří – Staré Buky 0:10 (0:5)

Branky: Prokop 2, Moravec 2, Pálinkáš, J. Makovský, Pelc z pen., N. Mucudis, Němeček, Záplata. Rozhodčí: Šamko. Hráno bez karet. Diváci: 40. Také druhý souboj týmů ze zcela opačných pólů tabulky přinesl jasnou záležitost favorita. Pokud hosté věřili v další klopýtnutí svého „mladého" rivala, mohli myslet i na první příčku. Duel zvládli s velkou noblesou, přes zimu se ale budou muset spokojit s druhým místem.

Vítězná – Poříčí 3:1 (2:1)

Branky: V. Robek 2, Andrle – Janas. Rozhodčí: Seidl. ŽK: 3:4. ČK: 0:2 (Tomšík, Jandera). Diváci: 35. Ve Vítězné se hrál přímý souboj o okresní bronz a přes ospalejší začátek jej lépe zvládli domácí borci. Těm vedení 2:0 zajistil dvěma slepenými góly štírek Robek. Hostům se na konci poločasu podařilo Janasem snížit, druhý poločas ale díky své nedisciplinovanosti dohrávali pouze o devíti. Trestem byl třetí gól v samém závěru, kterým Andrle Vítězné pojistil páté vítězství v řadě.

Mostek – Žacléř 4:2 (2:1)

Branky: Kuhn 2, Lashchuk 2 (obě z pen.) – Cvik, Ondráško. Rozhodčí: Prokop. ŽK: 3:5. Diváci: 77. Loňský účastník I. B třídy duel na Mostku zahájil lépe, ve 13. minutě ale prudký centr Lashchuka doklepl do brány Kuhn a úvodní gól slavili domácí. Z vedení se však radovali jen tři minuty, když nádhernou střelou do víka vyrovnal Cvik. Ač byl Baník nadále lepším týmem, krátce před pauzou fauloval v šestnáctce Hradecký a Lashchuk z penalty zamířil k tyči. Ukrajinský útočník si stejný souboj s brankářem Volhejnem zopakoval ještě jednou. V 59. minutě dostal Mostek výhodu druhé penalty po faulu na Brádleho a rázem to bylo 3:1. Ještě jednou se Žacléř vrátil do hry po trefě Ondráška, v 74. minutě ale Kuhn z voleje propálil Volhejna počtvrté a bylo hotovo.

Janské Lázně – Vrchlabí B 0:1 (0:1)

Branka: Matěják. Rozh.: Matějka. ŽK: 2:2. Diváci: 40. V Janských Lázních se na závěr podzimní části zásluhou obou týmů hrálo bojovné utkání. Domácí favoritovi nedali nic zadarmo. V prvním poločase vynikali především gólmani. Přesto gól padl, když ve 42. minutě za záda gólmana Bernasinského zamířil Ondřej Matěják. Ve zbytku zápasu se hostitelé sice snažili o vyrovnání, dalších branek se už ale promrzlí diváci nedočkali.

Bohuslavice – Rtyně 7:2 (3:2)

Branky: Mucudis 3, Najman 2, Vilám, Kozák – Hoffman, Rudolf z pen. Rozhodčí: Lebeda. ŽK:2:1. Diváci: 80. Na možná nejkvalitnějším pažitu v soutěži se hrálo velice pohledné utkání. Od začátku bylo velice vyrovnané, ale jedním z hrdinů se ukázal být domácí brankář Nagel. Nejen, že přihrál na dvě branky svého mužstva, ke všemu v klíčovém okamžiku chytil penaltu soupeři a výrazně se zasloužil na konečném výsledku. Na druhé straně hřiště se ukázal být další hvězdou Dimitros Mucudis, jenž třemi ukázkovými góly rozhodl utkání a dal domácím šanci k zisku třech bodů. Bohuslavice, dirigované nestárnoucím Alešem Vilámem, předvedly jeden ze svých nejlepších výkonů v podzimní části soutěže a po zásluze se odpoutaly od nejspodnějších vod.

Kuks – Strážné 1:5 (0:2)

Branky: Jiráček – Stejskal 3, A. Hampl 2. Rozhodčí: Tandler. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Tři výhry během měsíce září stihli fotbalisté Kuksu v roli nováčka okresního přeboru, více jim ale soupeři nedovolili. Jako poslední si na nováčka vyšlápli hráči Strážného, kteří o svém vítězství rozhodli už v prvním poločase. Během pěti minut se prosadili Alex Hampl s Michalem Stejskalem a právě tito dva borci celý duel střelecky ovládli. Prvně jmenovaný stihl ve druhé půli přidat gól na 1:4, Stejskal zase ve 79. minutě dokonal svůj čtvrtý (!) podzimní hattrick.

1. Mladé Buky  14 10 2 0 2  48:21 34
2. Staré Buky  14 9 2 0 3  51:16 31
3. Vrchlabí B  14 8 1 1 4  45:18 27
4. Vítězná  14 8 1 1 4  37:22 27
5. Žacléř 14 8 0 2 4  36:16 26
6. Poříčí u Trut.  14 8 1 0 5  39:27 26
7. Strážné  14 8 0 0 6  41:28 24
8. Rtyně  14 7 0 2 5  43:32 23