Vedoucí tým tabulky okresního přeboru odešel bez bodového zisku podruhé v řadě. Po porážce od Poříčí nezvládl domácí bitvu ani proti Vítězné. Ta se naopak v říjnu výsledkově zvedla a poskočila již na pátou příčku. Na druhém místě se vyhřívají Staré Buky, které si s chutí zastřílely na hřišti nováčka Kuksu. Nejvíce branek o víkendu dosáhla Rtyně – devíti.

Mladé Buky – Vítězná 1:3 (0:1)

Branky: Vacek – Vojtíšek, Andrle, Kříž. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 4:4. ČK: 1:0 (Sucháň). Diváci: 30. Lídr tabulky sehrál zápas jak přes kopírák s tím z minulého týdne. Marodka takřka celé jedenáctky a hra bez zápalu. Především tyto dva aspekty rozhodly o tom, že si všechny body odvezli hosté z Vítězné. Ti vedli už rozdílem tří branek, čestný úspěch favorita zaznamenal až jedenáct minut před koncem Tomáš Vacek.

Janské Lázně – Poříčí u Tr. 3:4 (1:1)

Branky: Hradecký, Mihalík, Kult – Horák, Tomšík, Chaloupka, Janas. Rozhodčí: Žerovnický. ŽK: 2:3. Diváci: 60. V trutnovském derby se hrála kopaná se vším všudy. Domácí šli do vedení gólem Jana Hradeckého v úvodu prvního poločasu, do šaten se šlo ale za stavu 1:1. Také po přestávce se hrál pohledný fotbal z obou stran, závěr duelu ale zvládli lépe hosté, když v 81. znovu vyrovnali Chaloupkou a v poslední minutě jim vystřelil tři body Janas.

Vrchlabí B – Mostek 3:1 (1:1)

Branky: Havránek, Mejsnar, Kunc – Brádle. Rozhodčí: Seidl. ŽK: 4:3. Diváci: 55. Mostek složený z hráčů, kteří mají mezi sebou věkový rozdíl až třicet let, překvapil vrchlabskou rezervu hned v úvodu. Nekoncentrovanost domácích potrestal Brádle už v první minutě. Vyrovnání přišlo díky Havránkovi v polovině prvního poločasu a ve druhé půli se favoritovi podařilo strhnout vedení na svoji stranu. V 56. minutě se trefil Mejsnar, v závěru pojistku na tři body zařídil Kunc.

Rtyně – Bílá Třemešná B 9:1 (3:0)

Branky: Jaroš 4, Slavíček, Brát, Vlček L., Hoffman, vlastní (Bednář) – Zlatník z pen. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Fikejz. Diváci: 35. Průběh utkání zdaleka neodpovídá výsledku. Především v první půli se domácím nedařilo takřka nic. Jejich hra byla neurovnaná a nepřesná, naopak soupeř měl pěkné akce, ale bez efektivního zakončení. Přesto se zrodil jednoznačný výsledek. Rtyňským hráčům totiž do branky spadlo vše, na co sáhli. Notně tomu pomohli hosté. Nejdříve si vstřelil vlastní gól Bednář, poté propadl do sítě rohový kop Bráta, a když v závěru první části proměnil rychlý brejk Hoffman, bylo rozhodnuto. Druhá půle se změnila ve střelecký koncert domácího mužstva, když hosté po dvou zraněních svých hráčů dohrávali duel v oslabení. Alespoň čestný úspěch zařídil z pokutového kopu brankář Lukáš Zlatník.

Strážné – Bohuslavice 7:1 (3:0)

Branky: Stejskal 3, Jiřička Jan 3, Grégr – Najman. Rozhodčí: Prokop. ŽK: 1:1. Diváci: 71. Další jasný výsledek se zrodil na hřišti Strážného. Domácí se ujali vedení už v první minutě a tato branka určila ráz celého utkání. Osmý celek tabulky ho měl pod kontrolou a do přestávky zvýšil na 3:0. Ve druhé půli bylo jen otázkou, kolik branek domácí odevzdanému soupeři nasází.

Kuks – Staré Buky 0:8 (0:3)

Branky: N. Mucudis 4, Maňuch, Tošovský, Prokop, Makovský. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 3:0. ČK: 1:0 (Všetečka). Diváci: 60. V Kuksu se potkali dva soupeři z opačných pólů tabulky a podle očekávání duel jasně ovládli hosté. Ti šli do zápasu povzbuzeni sobotním klopýtnutím vedoucího týmu tabulky a na rozdíl od Mladých Buků pozici favorita zvládli. Soupeře „načali" v prvním poločase, kdy v rozmezí 25. a 35. minuty nasázeli tři branky. Před pauzou pak oslabil svůj tým domácí Všetečka a deset statečných po přestávce inkasovalo dalších pět branek.

Žacléř – Podhůří nehráno

Poslední tým tabulky se k utkání nedostavil a o osudu zápasu se rozhodne na čtvrtečním zasedání komisí OFS Trutnov. Podle všeho bude duel kontumován ve prospěch domácích. Výsledek 3:0 je již také započítán v aktuální tabulce.

1. Mladé Buky 13 9 2 0 2 40:19 31
2. Staré Buky 13 8 2 0 3 41:16 28
3. Žacléř 13 8 0 2 33 4:12 26
4. Poříčí u Trut. 13 8 1 0 4 38:24 26
5. Vítězná 13 7 1 1 4 34:21 24
6. Vrchlabí B 13 7 0 2 4 44:18 23
7. Rtyně 13 7 0 2 4 41:25 23
8. Strážné 13 7 0 0 6 36:27 21