Překvapivou informaci vyneslo na konci minulého týdne vedení krajského fotbalového svazu. Kvůli neoprávněnému startu jednoho z hráčů kontumovalo výsledek utkání I. A třídy Frýdlant - Rynoltice ve prospěch hostů, a tak se do čela tabulky překvapivě posunula, i přes víkendovou ztrátu v Mírové, Lomnice nad Popelkou.

Ani tentokrát se ovšem v nižších soutěžích na Liberecku neodehrál kompletní program. V I. A třídě neodcestoval do Doubí Harrachov, když trenér Rieger hlásil akutní zdravotní patálie hráčů. Na okresní derby v rámci I. B třídy si musí počkat déle v Rokytnici nad Jizerou. Horský oddíl totiž ještě na konci minulého týdne řešil nepřizpůsobivý trávník.

1.A třída

Mírová – Lomnice 1:1 (0:1)

Branky: 65. Kázmer – 10. Hrnčíř. Rozhodčí: Kowalík. ŽK: 2:2. Diváků: 70. SK Mírová: Vrabec – Taibr, Jíra, Gerboc, Rypl – Beneš, Kovář, Bejda, Kroupa – Kázmer, Koubek. FC Lomnice: Jezdinský – T. Ďoubalík, Drahoňovský, Nechanský, Drábek – Hrnčíř, J. Ďoubalík (70. Jurčo), Košťák, Heřmanský – Vohnout, Zboroň.

Favoritem zápasu byla hostující Lomnice a podle toho se také rozehrálo. Po chybě domácí obrany se hned v 10. minutě prosadil Hrnčíř a jeho tým byl dál aktivnější. Těsně před půlí mohl navýšit Vohnout, Zboroň ale po jeho přihrávce prováhal ideální okamžik a domácí z čáry vykopli míč. Neúspěšně dopadly i další příležitosti Heřmanského, Hrnčíře či Vohnouta, a tak postupem času přebírala aktivitu Mírová.

Převahu definitivně získala od 60. minuty, kdy Lomnici přikovala před obranné vápno. Zachraňující se tým byl aktivní, hnal se za remízou a odměnou mu byla vyrovnávací trefa Kázmera. Remízový stav pomohl uhájit skvělými zákroky i brankář Vrabec.

„S remízou jsme spokojeni. Lomnice byla v první půli lepší, měla další šance. My jsme převahu získali na konci utkání, ale dělba bodů je spravedlivá," byl spokojený domácí kouč Michal Kovář.

„Šedesát minut jsme byli lepší, ale pak jsme se dostali pod obrovský tlak. Mírová měla jasně navrch a naše hra byla děsivá. Nakonec je pro nás remíza dobrá a spravedlivá. Myslím, že Mírová nemá tak špatný tým. A že jsme první? Nějak tomu zatím nemohu věřit," smál se kouč Lomnice Zdeněk Baudyš.

Doubí – Harrachov odloženo

Hráči hostujícího týmu podlehli v týdnu hojně střevním potížím, a tak se horalé museli ze zápasu omluvit. Do Doubí tým neodcestoval a soupeři by se měli střetnout v náhradním termínu.

Po vítězství libereckého Rapidu se manko Harrachova na posledním místě ještě prohloubilo. S pouhými třemi body na kontě jich nyní na nejbližšího soupeře ztrácí hned třináct. Záchrana je tudíž prakticky vyloučena.

1.B třída

Držkov – Horní Branná 1:0 (0:0)

Branka: 80. vlastní. Rozhodčí: Halama. ŽK: 2:3. Diváků: 50. Horní Branná: Hofman – Koldovský (46. Jindřišek), Fiedler (55. Pešina), Šimůnek – J.Paulů, Beneš (68. Strmeň), Kocourek, Plecháč, Jón – Šimek , D. Paulů.

Zápas, který byl přeložen na hřiště s umělou trávou do Jablonce nad Nisou, nabídl vyrovnaný fotbal. Favorizovaní domácí se přes obranu Horní Branné neprosazovali, byli to naopak svěřenci trenérského dua Koldovský – Lukeš, kteří hráli prim. Oba týmy si v první půli vypracovaly několik šancí, žádná z nich ovšem nenabrala správný směr do sítě, který by se jednomu z mužstev zamlouval.

Po změně stran převzal aktivitu Držkov. Zatlačil soupeře na obrannou polovinu hřiště. Při ojedinělém brejku ale v 68. minutě utekl Šimek, byl faulován a rozhodčí nařídil zahrávání pokutového kopu pro fotbalisty z Horní Branné. K němu se postavil sám faulovaný Šimek, míč ale poslal mimo bránu, a tak se skóre nezměnilo.

Podle známého fotbalového pořekadla nedáš – dostaneš pak hosté inkasovali. V 80. minutě si nešťastně ve vzájemném souboji vstřelili vlastní gól, čímž byl vyrovnaný duel rozhodnut.

„Vstup do jarní části nám nevyšel ideálně. S Držkovem jsme sehráli bojovné, vyrovnané, ale i tvrdé utkání. V první půli jsme byli místy i lepší. Potom jsme ale zahodili penaltu a nakonec prohráli. Je to škoda. Teď musíme doma konečně vyhrát v derby proti Rokytnici nad Jizerou," řekl trenér Sokola Horní Branná Milan Koldovský.

Rokytnice n. J. – Rovensko odloženo

I další derby v horách odložila sněhová nadílka. V týdnu se v Rokytnici nad Jizerou na fotbalovém pažitu ještě povalovala zhruba deseticentimetrová vrstva sněhu, a tak muselo být utkání už v předstihu přesunuto na pozdější termín.

Oba týmy tak mají za sebou už čtrnáctidenní pauzu. A zatímco tedy aktuálně odpočívají, na přelomu dubna a května je čeká pořádně nabitý program v podobě „anglických týdnů".

Velké Hamry B – Jilemnice 1:0 (1:0)

Branka: 2. Prousek z pen. Rozhodčí: Frýda. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (78. Figura). Diváků: 100. Jilemnice: Tuž – Šťastný, Figura, Šnorbert, Pohořelý – Bergemann, Tonar (60. Hnik), Kubina, Havel – Hradecký st. (64. Hradecký ml.) – Vl. Horáček (83. D. Horáček).

Zápas odstartoval rozhodujícím okamžikem. Hned ve 2. minutě totiž brankář hostů Tuž fauloval pronikajícího útočníka skokem pod jeho nohy a rozhodčí Frýda neváhal s nařízením pokutového kopu. Z něho se prosadil domácí Prousek a poslal rezervní tým Velkých Hamrů do vedení. Zbytek první půle nenabídl žádný další vzruch. Jilemnický oddíl se na výraznější šanci nezmohl, a tak musel spoléhat na zvýšení aktivity po změně stran.

Vyrovnané utkání ovšem příliš fotbalové poezie nenabídlo ani po obrátce. Hra se odbývala především ve středu pole, hosté hrozili snad jen ze standardních situací. Jilemnice navíc dohrávala bez vyloučeného Figury, a tak na závěrečný tlak už neměla síly.

„Hrálo se hlavně uprostřed hřiště, bez výraznějších šancí na obou stranách. Nikdo nikoho nepřevyšoval, domácí nás zatlačili až v závěru, kdy jsme byli pod tlakem. Dostali jsme se v tabulce do svízelné situace, už bychom potřebovali vyhrát," řekl hrající trenér Jilemnice Libor Tonar.