Začal hrát fotbal v pěti letech v Harrachově, když ho k tomuto sportu přivedl jeho otec. Pak se „přestěhoval“ do minižáků Baumitu, aby se o několik let později pral o body za Velké Hamry. Mezi dospělými hraje devatenáctiletý záložník v Harrachově už dva roky.

„První gól jsem dal patičkou, když mi Roman Bergmann nacentroval míč ze strany. Druhou branku jsem měl složitější. Dostal jsem se ve vápně k odraženému míči a nejprve jsem to zkusil hlavou, což mi brankář chytil a pak jsem nohou poslal míč k tyči,“ popsal své dva úspěchy šťastný střelec.
Během hry měl pak ještě pár možností, aby docílil hattricku, jenže chybělo trochu více štěstí. „Chtěl jsem to tam trefit, ale bohužel, nevyšlo to,“ dodal David.

Do nové sezony čeká harrachovské fotbalisty několik změn. Nejen že budou hrát na nově zrekonstruovaném hřišti, ale také poměří síly v nové soutěži, kam po skvělé jarní části zaslouženě postoupili. „Postoupit bylo těžké. Hráli jsme prakticky pořád venku (domácí hřiště měli v Kořenově, pozn. red.), až teď doma. Jsme dobrá parta a vyšlo nám to. Do I. B třídy se těším. Bude lepší soutěž a lepší fotbal, než co jsme hráli dosud. Je to úplně něco jiného, navíc na novém hřišti,“ zhodnotil úspěch Harrachova Martin David.

Martin Bergman