Fortuna divize C


Trutnov - Mšeno 2:2 (1:2), penalty 5:3

Na trutnovském trávníku se hrál hodně zajímavý zápas. V jeho prvním poločase působili velmi dobře hosté, kteří si vypracovali řadu šancí. Proměnit ale dokázali jen dvě. I díky gólmanu Šťastnému. Poprvé jej překonal ve 14. minutě Just, na jehož trefu ale po chvíli odpověděl mladíček Brejcha. Velkou zásluhu na gólu měl v té chvíli Tobiáš. Náskok Severočechům vrátil po půlhodině hry Krejčík, ale po pauze bylo vše jinak.

Hra Trutnovských se zvedla, už v 58. minutě srovnal povedenou akcí další podkrkonošský talent Zezula a v závěru mohli domácí skóre i otočit. To se nepovedlo, zasloužený druhý bod si ale Dvořákovi svěřenci vysloužili precizně zahranými pokutovými kopy, přičemž stačilo, aby Šťastný jeden pokus soupeře lapil.

Kratonohy - Dvůr Králové 1:1 (0:0), penalty 4:5

Dvoráci před týdnem ztratili dva body v domácím utkání s rezervou Pardubic a přesně pro stejný počet si zajeli na hřiště Kratonoh. Krajské derby přineslo rušný první poločas, kterému ale chyběly góly. Ty si hráči obou mužstev schovali na start druhé půle. V 50. minutě si z obránců udělal slalomové tyče hostující Tauchman, po jeho akci se v šestnáctce hbitě uvolnil Hruška a pohotovou ranou otevřel skóre – 0:1.

Náskok ale svěřencům kouče Ujce dlouho nevydržel. Utekly čtyři minuty, nenápadná přihrávka prošla až na druhou stranu šestnáctky a tam se ideálně trefil Ličman. Skóre 1:1 vydrželo až do závěrečného hvizdu rozhodčího Trojana a na jaře už páté utkání Dvora dospělo k penaltovému rozstřelu. V tom si gólmani na balón nesáhli, jeden hostující a dva domácí hráči však zamířili vysoko nad branku, a po šesti sériích se tak štěstí usmálo na Dvůr.

Brandýs - Turnov 1:3 (1:2)

Z devíti utkání na jaře brandýský nováček osmkrát bodoval, proti Turnovu se ale dočkal nečekané porážky. Vůbec první v sezoně na domácím hřišti! Mohla za ní především skvělá produktivita hostujícího celku, který v utkání poslal do vedení už po čtrnácti minutách Horák. Hosté hráli soustředěně a za kvalitní výkon byli před pauzou odměněni ještě jednou, to se střelecky prosadil Kordík.

Středočeši se do hry vrátili gólem do šatny v podání Moravce, ale hned v nástupu do druhého poločasu se podruhé v utkání radoval Matěj Horák a akcie Turnova mířily hodně vysoko. Výsledek 1:3 už i přes další příležitosti na obou stranách zůstal v platnosti a hosté se v tabulce s pětatřiceti body vměstnali mezi rivaly ze Dvora Králové a Trutnova.