Tradičně bodově nejvyrovnanější soutěží je I.A třída. První víkendové kolo rozdělilo týmy ze Semilska na polovinu podle hodnot úspěšný versus neúspěšný. Jilemnice s Lomnicí nad Popelkou ve svých zápasech neuspěly, fotbalisté Bozkova a Mírové pod Kozákovem naopak získali tři důležité body.

Velké Hamry - Jilemnice 3:0 (1:0)

Hosté vstoupili do zápasu tragicky, protože Hrabánek se už v prvního minutě trefil přesně a poslal Velké Hamry do vedení. Jilemnice se sice následně probudila, ale do výraznější šance se nedokázala dostat. Větší příležitost před půli nevyužil ani domácí Pešata, tudíž šli domácí do kabin s nejtěsnějším náskokem.

Na začátku druhého poločasu mohl vyrovnat Princ, který vystihl špatnou malou domů, ale jeho velešanci gólman domácích zlikvidoval. Udeřilo tak opět na druhé straně, úspěšným střelcem byl tentokrát Vokáček 2:0. Jilemnice se následně dožadovala penalty, ale ze zákroku na Prince byl jen trestný kop z hranice velkého vápna. Po hodině hry gólman Černý podcenil slabou střelu domácích a když se neujaly ani závěrečné příležitosti hostů, odjela Jilemnice bez bodu i bez vstřeleného gólu.

Bozkov - Skalice 3:1 (1:0)

Na umělé trávě v Jičíně sehráli bozkovští fotbalisté první utkání sezony. Na cestě za prvním vítězstvím ho navíc podpořil autobus plný fanoušků. Ráz utkání určila už 7. minuta, kdy se Mazánek protáhl k míči a zavěsil. Hosté měli v dalším průběhu více ze hry a svou snahu korunovali po půlhodině, kdy po rohu vyrovnali. Následně mohli jít do vedení, šanci ale nevyužili. Na druhé straně orazítkoval tyč Havel.

Do druhé půle nastoupil Bozkov aktivněji a už po šesti minutách Mazánek poslal svůj tým opět do vedení. V 58. minutě pak novic Makula našel z rohu hlavu Burnuse a Bozkov vedl už o dvě branky. Hosté hrozili zejména ze standardek, ale gól už nevstřelili. Stejně se vedlo i Bozkovu, což mu ale mohlo vadit pramálo, protože tři body zůstaly na jeho straně.

Hejnice - Lomnice 2:0 (0:0)

Premiéra Zdeňku Baudyšovi a spol. na jaře nevyšla. Výkon Lomnice sice na vítězství připravený nebyl, ale zejména v první půli sehráli hosté s Hejnicemi vyrovnanou partii. Většina času prvé půle se odehrávala mezi šestnáctkami a šance se objevovaly zřídka. Lomnice se dožadovala penalty, Hejnice těsně před hvizdem zahodily samostatný únik. Nakonec rozhodla 55. minuta, kdy se domácí dokázali prosadit, čtvrt hodiny před koncem skórovali podruhé a hostům pak nepomohl ani tah s vysunutím Kose do útoku.

Krásná Studánka - Mírová 1:2 (0:1)

Oba soupeři chtěli vkročit do druhé poloviny sezony správnou nohou, proto bylo utkání hrané na umělé trávě libereckého Slovanu místy až velmi vyhrocené, o čemž vypovídá fakt, že hned jedenáct hráčů dokončilo duel se žlutou kartou. Hosté se dostali do vedení brankou stopera Hejduka ze standardní situace. Úspěšná akce Mírovou uklidnila a v dalším průběhu předváděla to, co potřebovala. V 69. minutě navíc nováček v týmu Pavel Kandráč vystřihl úspěšný lob, čímž skóre navýšil. Domácí tým stihl o deset minut později pouze snížit z kontroverzní penalty, přesto si tři body ze zápasu odnesli hráči hostujícího celku.