Liga dorostu

MFK Trutnov - Meteor Praha 3:5 (1:1).

V neděli se na trutnovském trávníku potkala dvě družstva, která v letošním ročníku ještě neprohrála. Domácí nastoupili proti favorizovanému soupeři s otevřeným hledím a již ve 3. minutě poslal Jebavého svěřence do vedení Špička, jenž využil hrubky pražské defenzívy 1:0. Takřka stovka diváků se bohužel z tohoto stavu radovala jen pár minut a hosté brzy dokázali z pokutového kopu vyrovnat. Výsledkem 1:1 nakonec vyrovnaný první poločas i skončil a v kabině si domácí měli o čem povídat.

Úvodní dvacetiminutovka půle druhé přinesal doslova gólový uragán. Již v 51. minutě jej odstartovali hosté, za dalších pět minut ale vrátil na světelnou tabuli nerozhodný stav Dušánek 2:2. Jenže pražský Meteor se prezentoval ofenzivním fotbalem a dalšími slepenými góly odskočil během chvilky až na 2:4. Jiskřičku naděje vykřesalo trutnovským mladíkům bleskové snížení Bednaříka, v 77. minutě ale dali hosté výsledku konečnou podobu a do hlavního města si odvezli zasloužené, leč tvrdě vybojované tři body. „Přijel k nám opravdu velmi silný soupeř, který dosud body neztratil. Od začátku jsme vsadili na vysoké napadání a Špička brzy využil chyby v obraně. Výborně hrající hosté vyrovnali z pokutového kopu. Průvan v naší kabině přinesl po pauze lepší výkon, ovšem po vyrovnání Dušánka už excelovali hosté a po zásluze zvítězili," hodnotil první porážku svých svěřenců kouč Jan Jebavý.

Fakta branky domácích: 3. Špička, 56. Dušánek, 66. Bednařík. Rozhodčí: Šob Buchta, Lavrenčíková. ŽK: 2:3. Diváků: 93. MFK Trutnov: Koščál Turner (46. Wimmer), Nývlt, Jirka (84. Vít), Tošovský Klossovski, Rejl (69. Malinský), Fikejz (29. Dušánek), Doubic Bednařík, Špička.

VČ přebor

Sp. Rychnov n. K. - TJ Dvůr Králové n. L. 1:4 (1:1).

Dvoráci se od začátku snažili předvádět kombinační fotbal, což se jim proti kvalitnímu soupeři i dařilo. Přesto přišla 20. minuta a v ní branka domácího Noska 1:0. Inkasovaný gól naštěstí psychikou hostů neotřásl a odměnou jim byla 36. minuta, v níž se střelecky prosadil Žaba 1:1. Hráč, který před týdnem nastřílel rezervě Nového Bydžova čtyři branky během jednoho poločasu, ukázal, že se na začátku sezony potýká se skvělou formou, to ještě domácí netušili, co přijde po pauze.

Dobře ale hrál i Žabův parťák z útoku Tichovský. Ač nastoupil až ve 21. minutě za zraněného Krušinu, v 65. minutě to byl právě on, kdo otočil stav 1:2. Domácí se pokusili otevřít hru, to byla ale voda na mlýn Žaby. Ten v 73. a 76. minutě dokonal hattrick a doladil výsledek na konečných 1:4. „Musím kluky pochválit, hráli opravdu dobře a plnili přesně to, co jsem od nich chtěl. Ač jsme soupeře pustili do vedení, po celou dobu jsme měli více ze hry a zaslouženě jsme dovedli zápas do vítězného konce," pochvaloval si utkání dvorský lodivod Jan Míl.

Fakta branky: 20. Nosek - 36., 73. a 76. Žaba, 65. Tichovský. Rozhodčí: Horský. Diváků: 50. TJ Dvůr Králové n. L.: Matula - Bednář, Albert, Duplinský - Machek, Hlava, Krušina (21. Tichovský), M. Hák - V. Hák - Žaba, Doseděl.