Kouči, jak byste popsal letní přípravu dvorských fotbalistů, která sice zdaleka nekončí, ale přesto na ni tradičně zbylo málo času?
Tím, že jsme loňskou sezonu ukončili o dost dříve, mohli jsme netradičně brzy zahájit i přípravu na další ročník. Sešli jsme se již poslední týden v červnu a ti hráči, kteří zrovna nebyli na dovolené, začali vytrvalostním blokem. Hlavní část probíhá od 11. července a v ní jsme se již mohli začít věnovat rychlosti, síle a herní činnosti. Momentálně jsme v polovině a přecházíme na rychlostní cvičení, doplněné herní praxí.

Kádr vašeho mužstva doznal hned několika změn. Popsal byste čtenářům čtyři posily, které se vám podařilo přivést do týmu?
Předně jde o dva hráče ze Živanic. Jak Radek Gorol, tak i Jan Čech přišli s dostatečnými zkušenostmi z vyšších soutěží. Prvně jmenovaný působil v Jihlavě a Hradci, druhý zase v Hradci a Náchodě. Dalšími novými hráči jsou Martin Diviš a Miloš Šulc. Tady jde o perspektivní mladé hráče, kteří mohou být příslibem pro budoucnost zdejší kopané a při svém mládí již mají svoji kvalitu.

Dvoru se výrazně nevydařila jarní část poslední sezony. Věříte, že nové tváře přinesou do klubu zlepšení a špatné jaro se nebude opakovat?
(usmívá se) Pevně doufám, že se to určitě opakovat nebude. Tým jsme právě z toho důvodu posílili a v kádru jsme se pokusili zvýšit konkurenci. Ta je cítit již nyní. Hráči nemají své místo jisté na žádném postu a budou muset hodně makat, aby se do sestavy probojovali. Věřím, že to bude v týmu pro dobro věci.

Za sebou máte již dva přípravné zápasy a pohárové předkolo v Jaroměři. Co vám herní zkoušky ukázaly?
Samozřejmě měly oba přípravné zápasy, i ten pohárový, své klady i zápory. Pozitivem bylo, že jsme na každém postu mohli vystřídat několik hráčů. Zjistili jsme ale také spoustu nedostatků a nyní víme, že musíme ještě hodně pracovat, abychom byli připraveni na podzimní část. Zbývá ještě týden a půl, stihneme odehrát další tři duely.

Loňské jaro z převážné části odchytal mladý odchovanec Viliam Ulrych. Trénovat ale po operaci začal již i zkušený Martin Tomek. Jak vyřešíte otázku klíčové jedničky v týmu?
Jsem rád, že se Mára zase vrátil do přípravy. Vilda Ulrych jej stále bere jako vzor a v minulých letech toho od něho dost pochytil. Přípravu navíc začal jako jednička. Chytat bude ten, který bude mít lepší formu a hlavně bude zdráv. V klubu již delší dobu působí jako kvalitní dvojice a já věřím, že se oba o post jedničky zdravě poperou.

Do béčka navíc přišel výborný gólman Petr Kobos. Jak vnímáte fakt, že rezervní tým bude působit jen o soutěž níž? Je ve Dvoře dostatek hráčů na dvě kvalitní soutěže?
Jsem rád, že Petr do klubu přišel. Je to brankář vysokých kvalit a víme alespoň, že kdyby došlo ke zranění v áčku, můžeme počítat s kvalitním záskokem. Z pozice béčka v krajském přeboru mám trochu mrazení v zádech. Uvidíme, jak bude město, jakým je Dvůr, zvládat, že se zde hrají dvě natolik kvalitní soutěže. Momentálně je hráčů dost, ale přibrzdit nás vždy mohou zranění. Pokud k nim nedojde, kvalitních fotbalistů je tu dostatek pro oba celky.

Divizní skupina C doznává pro nový ročník spousty změn. Souhlasíte s tím, že kvalitou bude ještě silnější?
To rozhodně! Znovu půjde o vyrovnaný ročník a pro diváky bude ještě zajímavější. Přichází několik mužstev, které skupinu C nikdy nehrály a každý bude zvědavý, s čím jednotlivé celky přijdou.

A co váš tým? Na jakých příčkách byste se rádi pohybovali?
Každé mužstvo chce působit na co nejvyšších příčkách, nejinak tomu bude u nás. Největší důraz budeme klást na to, jak se podaří zachytit začátek. Od toho se bude odvíjet podzim. I my bychom se rádi od začátku pohybovali v horních patrech, ale raději si počkám, jak bude vše fungovat od prvního mistráku.

Novinkou je i změna na postu vašeho asistenta. Jan Míl definitivně přešel k týmu staršího dorostu. Jakou roli bude mít nový asistent a zároveň kapitán mužstva Stanislav Ježek?
Mrzí mě, že Honza nebude u áčka pokračovat. Lidsky i sportovně je na výši a společně jsme měli spoustu stejných názorů. Pro mládež ve Dvoře Králové je to ale obrovský přínos. Honza v této kategorii bude pracovat převážně na tom, aby kluci lépe zvládali přechod do kategorie dospělých. Při množství hráčů se tréninky nedaly zvládat, a tak jsem požádal Standu o pomoc. Ten výzvu přijal a věřím, že jde o správný krok.

V poháru jste prošli přes předkolo a nyní vás čeká třetiligový Letohrad. Věříte, že byste se před domácím publikem mohli poprat o postup?
Půjde především o velice kvalitní přípravu. Každý chce vyhrát a stejně tak kluci, kteří neradi prohrávají i na tréninku. Navíc by nás poté čekal další kvalitní soupeř, což pro všechny ve Dvoře bude dostatečnou motivací.