Naopak hráči Harrachova a Mírové si musí ještě na úspěch počkat. Posledně jmenovaný tým navíc v letošním kalendářním roce nezískal ještě ani jeden bod!

1.A třída

Lomnice – Harrachov 3:2 (3:0)

Okresní derby nabídlo zápas rozdílných poločasů. V tom úvodním měli navrch domácí, kteří hlavně díky režisérovi hry Holmanovi stříleli branky. Lomnický útočník už v 16. minutě přesnou přihrávkou vyslal na gólovou zteč Fedorka a Lomnice se ujala vedení. Za chvíli ho mohli hosté smazat, ale Jezdinský se mezi tyčemi blýskl. A tak Baudyšovi svěřenci přidali další dva přesné údery. Zajímavostí je, že domácí kapitán Drábek se trefil ve všech třech jarních utkáních – všechny góly dal navíc z penalty.

Nástup do druhé půle se ale výrazně lépe povedl Harrachovu. Ovládl hru a v 60. minutě díky Exnerovi také snížil. Horalé vycítili šanci a začali se rvát o každý metr na hřišti. Lomničtí vyráželi spíše do brejků a snažili se o udržení náskoku. V 80. minutě po zmatcích v domácí obraně sice snížil střídající Trepera, tři body ale zůstaly modrobílým.

„Naše výhra je zasloužená, ale hra ve druhé půli byla od nás špatná. V prvním poločase jsme hráli dobře a stříleli branky, pak ale jako bychom vyklidili hřiště. Naše výsledky jsou zatím lepší než předváděný fotbal. Harrachov byl ale soupeř, který měl odjet s ´bůrem´," řekl k zápasu trenér FC Lomnice nad Popelkou Zdeněk Baudyš.

„Posadili jsme domácí na koně svými chybami. Branky Lomnici dostaly na koně a mohla tak hrát v klidu. Ve druhé půlce jsme byli lepší, zatlačili jsme soupeře, ale nestihli jsme už skóre dotáhnout. Myslím si, že horší jsme nebyli. Děkuji Liboru Hefertovi, který nám vypomohl v brance i se zraněním ramena," řekl vedoucí Jiskry Harrachov Roman Bergmann starší.

Fakta – branky: 16. Fedorko, 24. Drábek z pen., 43. Holman – 60. Exner, 80. Trepera. Rozhodčí: Rozhodčí: Hrbáček. ŽK: 3:1. Diváků: 70.
FC Lomnice nad Popelkou: Jezdinský – Košťák, Kraus, Nechanský, T. Ďoubalík – Fedorko, Drábek, J. Ďoubalík, Syrovátka – Drahoňovský (46. V. Čapek), Holman (70. Fišar). Jiskra Harrachov: Hefert – Kroupa, Horáček, Peterka, Škoda (30. Bergmann) – Medal, Exner, Vodseďálek (75. Trepera), M. David – Chlup, Veselý.

Stráž p. R. – Mírová 5:1 (2:0)

Už je to rok od doby, kdy Mírová naposledy vyhrála soutěžní zápas. Dne 24. srpna 2013 na domácím hřišti porazila Hrádek, od té doby ale už jen jedinkrát remizovala.

Ve třetím kole nové sezony už potřetí inkasovala pět branek a potácí se na dně tabulky. Ve Stráži představili hosté novou posilu, brankář Vrabec přicházející z Rovenska však týmu k bodům nepomohl. Domácí se do vedení dostali už v prvním poločase a i když na začátku druhého Marcel Kovář z penalty snížil, Stráž si vítězství pohlídala.Třetí gól přidala také z pokutového kopu a když hosté před čtvrtým trestuhodně neuhlídali domácího střelce Libicha, bylo rozhodnuto. V závěru skóre vítěz ještě zakulatil.

„Děláme strašné chyby, které naše utkání rozhodují. Domácí byli lepší, hra se vyrovnala až za stavu 2:0. Po našem snížení ale Stráž znovu zabrala a utkání vcelku pohodlně rozhodla," řekl k dalšímu neúspěšnému vystoupení trenér SK Mírová Michal Kovář.

Hosté jsou tak na dně tabulky. Společně s Harrachovem, Krásnou Studánkou a Rapidem Liberec nezískali ještě ani jeden bod.

Fakta – branky: 18. Mitač, 38. Šindelář, 69. Kotek z pen., 71. Libich, 80. Košťál – 65. Kovář z pen. Rozhodčí: Brož. ŽK: 1:2. Diváků 90. SK Mírová: Vrabec – Hadač, Gerboc, Hejduk, Tvrzník (84. Vávra) – Grebeníček, M. Zelnický, Kovář, Taibr – Kázmer, Močkovský.

Ostatní zápasy: Kr. Studánka – Frýdlant 1:3 (1:1), Hejnice – Rynoltice 3:4 (1:3), Mimoň – VTJ Rapid 2:1 (2:1), Bílý Kostel – Desná 5:1 (2:0), Cvikov – Doubí 3:3 (2:1).