Hned několik překvapujících výsledků nabídl program 10. kola okresního přeboru na Trutnovsku. Nečekala se porážka Starých Buků ve Vítězné. Doslova fotbalovou vzpouru pak proti favoritům předvedly celky Bohuslavic a Podhůří.

Mladé Buky – Strážné 3:1 (2:1)

Branky: Ruml, Brhel z pen., Klossovski – Zárybnický. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 3:5. Diváci: 60. Kvalitní utkání sledovala šedesátka fanoušků na půdě lídra tabulky. Tam přijel soupeř ze Strážného a po celý zápas působil fotbalovějším dojmem. Hraje se ale na šance a hlavně vstřelené góly a v těchto činnostech byl úspěšnější domácí kolektiv. Hosté sice brzy vedli polovlastní brankou, Ruml však bleskově srovnal a z penalty na 2:1 upravil Brhel. Ve druhém poločase byla k vidění už pouze jedna změna stavu, to se prosadil Klossovski a doladil výsledek na konečných 3:1.

Rtyně – Poříčí u Trutnova 3:0 (1:0)

Branky: J. Vlček, Jaroš, Prouza. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 0:4. ČK: 0:1 (S. Horák). Diváci: 75. Přímý souboj o třetí příčku přinesl vyrovnanou řež, při níž se jako první trefili domácí hráči. Ve 25. minutě vyslal míč na poříčskou bránu Josef Vlček, oblouček přelétl všechny hráče a zapadl k zadní tyči bezmocného Kamitze – 1:0. Po přestávce si převahu vypracovali hosté a zdálo se, že je pouze otázkou času, kdy se jim podaří srovnat. Jednu obrovskou šanci jim ale zlikvidoval brankař Seidel, druhá skončila po hlavičce Horáka vedle tyče. Trest přišel patnáct minut před koncem, kdy na 2:0 zvýšil Jaroš. Poté byl vyloučen hostující Horák a konečnou podobu skóre zajistila duelu trefa Prouzy. Domácí si za bojovnost tři body zasloužili, absolutorium pak zaslouží za řízení utkání rozhodčí Lebeda.

Vítězná – Staré Buky 2:1 (2:1)

Branky: V. Robek 2 – Maňuch. Rozhodčí: Tandler. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Ve Vítězné se hrál zajímavý souboj. V roli favorita přijel soupeř ze Starých Buků, toho ale dvěma góly v rozmezí od 17. do 24. minuty zaskočil kanonýr Víťa Robek. Snížit stihl posléze Zdeněk Maňuch, více ale domácí bojovníci soupeři nepovolili. Velkou zásluhu na udržení výsledku měl mimo jiné gólman Vítězné Ulrych, na něhož hosté nevyzráli ani ranou z trestného kopu, která mířila přímo do šibenice.

Podhůří – Mostek 1:0 (1:0)

Branka: Smejkal. Rozhodčí: Žák. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Na Hartě se hrálo bojovné utkání, ve kterém hosté hráli fotbal jen před pokutové území, kde jejich snaha končila. Prakticky za celý zápas branku soupeře vážněji neohrozili. To Podhůří mělo vyložených šancí spoustu a jednu i využilo. Ve 31. minutě se prosadil Zdeněk Smejkal a jeho trefa domácím stačila na tři velmi cenné body.

Bohuslavice – Vrchlabí B 2:1 (2:1)

Branky: Škop, D. Mucudis – Havránek. Rozhodčí: Prokop. ŽK: 3:0. Diváci: 30. A další překvapení kola. Domácí outsider začal duel náporem a zásluhou tref Škopa s Mucudisem se ujal hned dvoubrankového vedení. Vrchlabská rezerva ještě do přestávky snížila a čekal se její velký tlak. Však také Bohuslavičtí od 60. minuty změnili taktiku na proslulý „Prešovský beton". Nápor hostujícího mužstva byl chvílemi drtivý, domácí ale výhru vší silou udrželi a do tabulky si připsali nečekané tři body.

Bílá Třemešná B – Žacléř 1:3 (1:1)

Branky: M. Jákl – Skála, Baše z pen., Ondráško. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 7:3. Diváci: 90. Sokol se už po deseti minutách ujal vedení trefou Martina Jákla, soupeř ale ještě před pauzou stihl srovnat. Po celý zápas byla na obou stranách k vidění spousta gólových příležitostí, nakonec ale bitvu rozhodla více než sporná penalta, ze které Baše otáčel skóre na 1:2. Domácí ve druhé půli postihly dvě ztráty zraněných obránců, přesto se rvali o vyrovnání. Místo něho ale v úplném finiši při fotbalové power-play udeřil potřetí Baník.

Kuks – Janské Lázně 2:2 (2:1), penalty 0:2

Branky: vlastní (Demuth), Pišl z pen. – Kult, Demuth. Rozhodčí: Žerovnický. ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (Pišl). Diváci: 40. Nováček soutěže předvedl skvělý vstup do zápasu. Nejprve se vlastním gólem Demutha ujal vedení a ve 28. minutě Pišl z penalty zvyšoval na 2:0. Trefou do šatny snížil Kult a v šesté minutě nastavení tentokrát do správné branky zamířil Patrik Demuth. To nerozdýchal domácí Pišl, jenž byl po utkání za urážku rozhodčího vyloučen. V penaltách byli úspěšnější hosté.

1. Mladé Buky 10 9 1 0 0 36:10 29
2. Staré Buky 10 6 2 0 2 25:12 22
3. Rtyně 10 6 0 1 3 29:15⋌19
4. Poříčí u Trut. 10 6 0 0 4 29:19 18
5. Žacléř 10 5 0 2 3 20:11 17
6. Janské Lázně 10 4 2 0 4 23:23 16
7. Vítězná 10 4 1 1 4 22:18 15
8. Strážné 10 5 0 0 5 22:22 15