Krajský přebor

Úpice – Libčany 1:1 (0:0), na penalty 2:4

Velmi blízko třem bodům byli v šestém kole krajského přeboru fotbalisté úpické Sparty. Poté, co je v 79. minutě poslal do vedení Jaroš, byl jejich soupeř na pokraji porážky. V 84. minutě ale hosty zachránila branka Friedla, díky níž dospěl duel k penaltovému rozstřelu. V něm prokázali pevnější nervy hráči Libčan, domácí se dokázali prosadit jen dvakrát.

„V prvním poločase probíhal zápas mezi oběma vápny, bez šancí a bez tempa. Domácí trefili břevno, hosté nastřelili tyč. Po pauze jsme se zlepšili aspoň ve vytváření příležitostí, kterých jsme si nakonec vytvořili hodně, ale nedokázali jsme proměnit ani ty nejvyloženější. Pak jsme přece jenom šli do vedení a zdálo se, že si utkání dokážeme pohlídat, ale hosté snad z jediné šance vyrovnali. V penaltách jsme opět selhali," popsal utkání sekretář Úpice Bohumil Kafka.

V dalším kole čeká svěřence kouče Jana Vojnara sobotní utkání na hřišti Kratonoh (9 bodů). Půjde tedy o souboj tabulkových sousedů.

I. A třída

Sedmé dějství krajské soutěže I. A třídy přineslo, mimo jiné, i okresní derby. V něm na trutnovské umělce domácí rezerva porazila třemešenský Sokol, když góly padaly na začátku a konci druhé půle.

Trutnov B – Bílá Třemešná 2:0 (0:0)

V okresním derby se hrál vyrovnaný fotbal. V první půli, hlavně v jejím závěru, měli hosté několik šancí na úvodní branku, tu ale vsítila hned v nástupu do druhé trutnovská rezerva. Prosadil se po brejku Groer – 1:0. Hosté poté usilovali o vyrovnání, jejich soupeře ale podržel skvělý Mahrla v brance. Také na straně druhé domácí příležitosti zahazovali, ale v poslední minutě přece jen přišla pojistka z nohy Tauchmana.

Fakta – branky: 46. Groer, 90. Tauchman. Rozhodčí: Odvárko. ŽK: 2:2. Diváci: 117. MFK Trutnov B: Mahrla – Poznar, Kozák, Vyhnánek, J. Holubec – Knap (73. Wimmer), Křižovič, Groer, Tobiáš – Rejl (84. Kancok), Tauchman. TJ Sokol Bílá Třemešná: Vočka – Kiss (79. Jar. Jákl), Jos. Kubelka, M. Pátý, Hruška – Jar. Kubelka, Macek, D. Kubelka, Šturma – M. Jákl (86. Schneider), Hendrych (59. T. Kubelka).

Eduard Bednařík (Trutnov B): „Celý zápas byl poměrně vyrovnaný a na obou stranách byly k vidění slušné šance. My jsme dvě proměnili, a tak jsme kvalitního soupeře porazili."

Zbyněk Šturma (Bílá Třemešná): „Vyrovnané utkání. Zápas rozhodla chyba hned na začátku druhého poločasu, kde nás soupeř potrestal gólem. Pochvalu zaslouží hlavní rozhodčí, díky němuž měla hra spád."

Vrchlabí – Kostelec n. O. 0:0, na penalty: 1:2

Vrchlabští fotbalisté za sebou měli před zápasem nelichotivou bilanci a napravit ji chtěli proti lídrovi tabulky. Ten byl v Dolní Branné blízko porážce, domácí ale spoustu šancí neproměnili. Nedařilo se jim ani v penaltovém rozstřelu, a tak si hosté odvezli cenné dva body.

Fakta – rozhodčí: Šlezingr. ŽK: 1:4. Diváci: 150. FC Vrchlabí: Michal Šulc – Zajíc, Kraus, Hájek, Bürger – Panýr, Pokorný (76. Matěják), Fink, Miloš Šulc – Vejnar (86. Kolář), Mejsnar.

Roman Fictum (Vrchlabí): „Vyrovnané a bojovné utkání s řadou neproměněných šancí, hlavně z naší strany. V penaltovém rozstřelu uspěl pouze náš gólman, a tak druhý bod si odvezli hosté."

Hořice – Dvůr Králové B 3:1 (1:1)

Dvorská rezerva po vítězství nad Častolovicemi (5:2) zajížděla na hřiště loňského účastníka krajského přeboru. Hosté odehráli duel dvou rozdílných poločasů. V tom prvním hráli dobře a ve 23. minutě jim nadějné vedení zajistila branka Vladeky – 0:1. Domácí srovnali až čtyři minuty před koncem a k obratu ve skóre jim dopomohly dva pokutové kopy, z nichž hráč utkání Nečesaný dokonal hattrick.

Fakta – branky: 41., 51. z pen. a 84. z pen. Nečesaný – 23. Vladeka. Rozhodčí: Slavíček. ŽK: 2:4. Diváci: 170. TJ Dvůr Králové B: Dobřichovský – Tichovský, Kasan, Krejsa, Gábor – Mertlík, Vladeka, M. Hák, V. Hák – Žaba, Vohnout (46. Vitebský).

Jiří Pelák (Dvůr Králové B): „Ač jsme zápas dobře začali, bohužel jsme odjeli bez bodového zisku."

I. B třída

Také v nižší krajské soutěži byla k vidění okresní derby, a to dokonce dvě. V obou se lépe dařilo domácím kolektivům. Zatímco v Žacléři padla jediná branka, v Dolní Kalné si v tomto ohledu přišli diváci na své. Odnesl to Rudník.

Žacléř – Mladé Buky 1:0 (1:0)

V Žacléři se střetli soupeři z opačných pólů tabulky, ale na hřišti to vidět nebylo. Hosté podali velice slušný výkon a nebýt jejich mizerné koncovky, nemohli odjet s prázdnou. Jediný gól zápasu vsítil po půlhodině hry domácí Martin Skála. Po pauze byli hosté lepší, oslabenou sestavu Baníku přehrávali, ale kýžený gól i díky skvělému výkonu gólmana Volhejna nevstřelili.

Fakta – branka: 29. M. Skála. Rozhodčí: Kudláček. ŽK: 2:1. Diváci: 105. TJ Baník Žacléř: Volhejn – Herman, M. Vít (75. Cvik), Baše, Franze – Mádle, Ondraško, Kotyk, Albert – M. Skála (68. Těžký) Špecián (82. Kubeček). FC Mladé Buky: Berky – Kvíčala, Haider, Brhel, Vlasák – Kahoun, Tošovský, Doležal, Hrubeš – Machalík, Ruml (46. Pavliš).

Vlastimil Honek (Žacléř): „Nastoupili jsme v oslabené sestavě, to však neomlouvá náš velmi podprůměrný výkon. První poločas to ještě šlo. Ve druhém nás soupeř přehrával a my mohli děkovat mladobucké střelecké nemohoucnosti a téměř bezchybnému výkonu gólmana Volhejna. Prohra je pro hosty krutá."

Petr Zieris (Mladé Buky): „Ač jsme zápas prohráli, troufnu si říct, že hlavně ve druhém poločase jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme nedokázali skórovat. Smekám před celým naším týmem. Kluci makali jeden za druhého a bylo to na hřišti vidět."

Dolní Kalná – Rudník 6:2 (3:0)

Ze hřiště Dolní Kalné se také letos nebudou body vozit snadno. V sobotu to na vlastní kůži poznali fotbalisté Rudníku. Ti už do přestávky inkasovali tři branky a mohlo být ještě hůř. Spousta dalších šancí totiž zůstala nevyužita. Brzy po pauze domácí přidali dva góly z penalty a úprava ve skóre ze strany hostů přišla příliš pozdě.

Fakta – branky: 8., 34. a 49. z pen. J. Jiřička, 12. Šimůnek, 52. T. Navrátil ml. z pen., 80. Najman – 72. Novák z pen., 85. D. Čáp. Rozhodčí: Styblík. ŽK: 0:2. Diváci: 124. FK Dolní Kalná: T. Navrátil st. – V. Bartoš, Smetana, Tauchman, V. Kodytek – J. Jiřička, T. Navrátil ml. (81. J. Navrátil), Najman, O. Šimůnek – T. Jiřička (80. Kohout), D. Ježek (74. A. Kodytek). TJ FC Avon Rudník: Sahánek – Beláň, Pecold, Václavík, Novák – Jebavý (63. Putrovec), Sucháň (75. Parasič), Čáp, Trejbal (80. Horešovský) – Stránský (55. Barát), Brož.

Tomáš Navrátil (Dolní Kalná): „Zasloužené vítězství našeho mužstva, o výsledku bylo rozhodnuto již po prvním poločase. Měli jsme výrazný tlak i šance, ale trefovali se jen tyče. Druhý poločas zahájili hosté aktivněji se snahou s výsledkem něco udělat, ale dva pokutové kopy je srazily na kolena."

Pavel Gašpar (Rudník): „Velká marodka ovlivnila naši hru. Domácí byli lepší a zaslouženě vyhráli."

Trutnov C – Police 3:5 (0:5)

Do Trutnova přijel soupeř, jehož střelecká forma v posledních zápasech nahání soupeřům strach. Domácí poznali sílu Police hned v prvním poločase, během něhož inkasovali pět (!) branek. Po pauze se Kalhousovi svěřenci zvedli, snížili na 3:5 a měli i další šance. Jejich velké zmrtvýchvstání ale nakonec soupeř ustál a dovedl duel k vítězství.

Fakta – branky: 48. Klossovski, 52. Wimmer, 61. Nývlt – 4. a 18. Mucha, 11. Hauk, 37. Klapkovský z pen, 42. Šnábl. Rozhodčí: Kout. ŽK: 2:1. Diváci: 40. MFK Trutnov C: Dřímal – Drtina, Bělonožník, Šimočko – Řehůřek (46. Wimmer), Klossovski, Zákravský, Chvalina – Nývlt, M. Kulda, Vomočil (71. Z. Poznar)

Marcel Kalhous (Trutnov C): „První poločas byl z naší strany hrůzostrašný, hostům jsme věnovali na zlatém podnose čtyři z pěti gólů. Po změně stran jsme vstřelili tři branky a tajně doufali ve zvrat. Ten bohužel, i přes velkou snahu, nepřišel. Kluky však musím pochválit."

Hronov – Hostinné 2:0 (2:0)

Na Tatran čekal důležitý souboj o pozici mezi postupovou čtyřkou. Ten ale hosté na hřišti Hronova nezvládli. Ač se gólman Zítko v brance Hostinného překonával, na dvě rány krátce před přestávkou nestačil. Překonali jej Křeček s Valterou. Ve druhé půli se hosté chtěli pokusit o zvrat, sami ale skórovat nedokázali.

Fakta – branky: 40. Křeček, 43. Valtera. Rozhodčí: Vrba. ŽK: 3:1. Diváci: 125. Tatran Hostinné: Zítko – Janouch, L. Kracík, R. Polák, Rodr – Urban, Valeš (44. T. Maličký), Blažek (73. Ludvík), Nossek – Šmucer, Petružálek.

Pavel Šmucer (Hostinné): „Diváci viděli bojovné utkání z obou stran. V závěru půle jsme vyrobili dvě chyby, které domácí potrestali góly. Ve druhém poločase tempo hry polevilo, zdramatizovat zápas se nám ale nepodařilo, a tak zaslouženě vyhrál soupeř."