Ačkoliv trenér Broschinský nebyl s hrou svých svěřenců spokojený, vyhráli jeho „koně“ v poměru 2:1. Předchozí plánované středeční přátelské střetnutí s Dobrovicemi muselo být kvůli sněhové kalamitě zrušeno.

Pěnčín/Turnov – Mladá Boleslav B 2:1 (1:0)

Utkání nemohl Turnov začít lépe. Po rohovém kopu Tomáše Bárty si míč v pokutovém území našel Koťátko a jeho přesná hlavička už v první minutě rozvlnila síť za zády mladoboleslavského brankáře. Na mnoho dalších minut se pak hra přesunula mezi obě vápna. „Bohužel nám značně vázla kombinace, obránci tropili řadu chyb a měli jsme štěstí, že je Boleslav nedokázala potrestat,“ řekl kouč Turnova Jan Broschinský.

Do konce poločasu Turnov pak nastřelil jen břevno, do kterého mířil z přímého kopu Bárta. Změna rytmu hry se projevila až po vystřídání. „Zpřesnily se přihrávky, ubylo chyb v obraně a hra se urovnala,“ řekl Broschinský.

V 60. minutě sáhl k samostatnému úniku po levé straně hřiště Bernát a jeho tvrdá střela skončila v síti. Juniorka prvoligového týmu nakonec dokázala pět minut před koncem výsledek zkorigovat, ale k vyrovnání se už nedostala. Turnov si tak po Liberci a Jablonci vyšlápl na další B tým a kromě zaváhání s Novou Pakou zatím všechna utkání na místní turnajové půdě vyhrál.

Góly: 1. Koťátko, 60. Bernát. FKP Turnov: Metelka (46. Hyka) – Koťátko, Novotný, Horák (65. Korček), Randák (46. Vavřich) – D. Hurt (65. Ježek), Brett, Benek, V. Hurt – Bárta (60. Koubek), Bernát.

Další duel čeká na hráče Turnova ve středu, kdy hrají v Jičíně proti domácím. V Nové Pace se v sobotu v mimoturnajovém utkání poměří s Lázněmi Bělohrad.