Plavy – Rokytnice 1:3 (1:2)

Utkání celků z lepší poloviny tabulky měli hosté po většinu času pod kontrolou. Rokytnice se prosadila už v 19. minutě, kdy se poprvé projevil muž zápasu Petr Adámek. Po rohovém kopu dopravil míč do sítě hlavou. O pět minut později musela hostující defenziva vyřešit obrovský závar před vlastní brankou, což se ji s vypětím všech sil podařilo, ve 33. minutě už bylo ale vyrovnáno. Rokytnickou chybu na polovině hřiště potrestal Srbek. Těsně před půlí se ale prosadil střídající Škoda, a tak do kabin šli horalé s těsným náskokem.

Po změně stran nejprve zachraňoval gólman Sedláček, a když se pak na druhé straně prosadil opět hráč utkání Adámek, bylo rozhodnuto. Vyrovnaný zápas tak vyhráli hosté, kteří drží kontakt se špicí tabulky. Zároveň vyhráli čtvrté utkání za sebou.

„Měli jsme i další šance. Zápas se hrál hlavně mezi oběma vápny, ale domácí si nedokázali vytvořit závěrečný nápor. Myslím, že si tři body vezeme zaslouženě," řekl asistent rokytnického trenéra Aleš Štěpánek.

Fakta – branky: 19. a 62. Adámek, 43. Škoda – 33. Srbek. Rozhodčí: Halama. ŽK: 0:1. Diváků: 30. Spartak Rokytnice n. J.: Sedláček – Tulka, Kuřina, Pičman, Málek (81. Hrudík) – Brož, Adámek, Zahradník (85. Hanko), M. Martínek – Havlíček, Novotný (35. Škoda).

Rovensko – Krásná Studánka 5:6 (1:5)

Zápas hraný na dva rozdílné poločasy. V tom prvním měl hostující favorit jasně navrch. Poslední tým tabulky mu dělal jen sparingpartnera a i díky laciným chybám se hosté ujali čtyřbrankového vedení. Když navíc po změně stran přidali Studánečtí šestou trefu, zdálo se být rozhodnuto.

Právě toto si ale zřejmě uvědomili i hosté. Prakticky vyklidili pole a Rovensko začalo až nečekaně utkání dramatizovat. V poslední půlhodině vstřelilo čtyři góly, donutilo k červené kartě gólmana hostí, ale k vyrovnání už nedošlo.

„Hosté byli jasně lepší, ale pak polevili. My jsme se vzchopili, začalo nám to tam padat. Ale musím říct, že v závěru měly šance oba týmy, i hosté mohli navýšit ze dvou tutovek, ale nepovedlo se jim to. Na druhou stranu v první půli jsme měli i smůlu, dostávali jsme nešťastné branky. Hosté byli lepší, to ano. Ale škoda, mohli jsme nakonec dosáhnout i na bod," řekl k utkání domácí kapitán Marcel Špína.

Fakta – branky: 62. a 87. Novotný, 18. vlastní, 76. Zajíc, 81. Štěpnička z pen. – 4. Chmátal, 11. a 44. Smolák, 26. Housa, 37. Bína, 60. Knajbl. Rozhodčí: Barcuch. ŽK: 0:1. ČK: 0:1 (81. Vrábel). Diváků: 50. Rovensko: Vacek – Pařízek, Houška, D. Malý, Hanzl – Kněbort, Štěpnička, Špína, Vágenknecht (66. Zajíc) – L. Malý (46. Pařík), Novotný.