I. B třída

TJ Sokol Bílá Třemešná – TJ FC Avon Rudník 4:0 (1:0).

Na hřiště třetího celku tabulky zavítal na jaře neporažený rival a úvod utkání naznačil, že domácí nečeká snadná úloha. S postupem času si však Sokol začal vytvářet převahu. Poprvé ještě Rodra zachránilo břevno při střele Josefa Kubelky, na rychlý vpád Hrubého do pokutového území už ale nejzkušenější člen hostující sestavy nestačil – 1:0.

O přestávce Rudník spřádal plány na zvrat, hned v nástupu do druhé půle ale došel míč ve vápně až k Hažerovi, a ten měl již úlohu snadnou. Po hodině hry navíc domácí rychle zahráli autové vhazování, Hendrych poslal nadýchaný centr do vápna a Hrubý hlavou zvýšil na 3:0. Hrdina zápasu se nakonec prosadil ještě jednou, když parádním angličanem zkompletoval hattrick.

Fakta – branky: 43., 60. a 89. Hrubý, 49. Hažer. Rozhodčí: Odvárko. ŽK: 2:3. Diváků: 140. TJ Sokol Bílá Třemešná: Dobřichovský – Kiss, Jos. Kubelka, D. Novák, M. Pátý – Jar. Kubelka (77. J. Pátý), Hažer, T. Kubelka (27. Hrubý), T. Otradovský (72. Forman) – D. Kubelka, Hendrych. TJ FC Avon Rudník: Rodr – Beláň, Václavík (54. Stránský), Štemberka, Kment (68. Svoboda) – Hloušek, Víšek, Hylmar, L. Novák – Privara, Havránek (79. Hořešovský).

FC Mladé Buky – Tatran Hostinné 2:6 (0:5).

Po šestigólovém výprasku od Nového Města si chtěli domácí spravit chuť v okresním derby. Jenže i v něm tvrdě narazili. Tatran byl od začátku lepším týmem a již v 10. minutě hlavou skóroval D. Kracík – 0:1. Do poločasu se hosté prosadili ještě čtyřikrát, a tak bylo o výsledku brzy rozhodnuto. Nejprve ze sólového úniku Maličký, pak po centru Polák a dvěma trefami do šatny zmrazil domácí naděje kanonýr Jakoubek – 0:5.

Že se nechtějí stále vzdávat, to Mladobučtí ukázali v nástupu do druhé půle. Nejprve dvě velké šance spálili, Kaňka s Doležalem ale přece jen manko snížili (2:5). Hned po druhé trefě se ale podruhé v utkání trefil Polák a případné drama bylo to tam.

Fakta – branky: 62. Kaňka, 75. Doležal – 10. D. Kracík, 23. Maličký, 38. a 76. Polák, 42. a 44. Jakoubek. Rozhodčí: Stejskal. ŽK: 1:2. Diváků: 40. FC Mladé Buky: Strasser – Bečka, Brhel, Doležal, Hrubeš – Kaňka, Síč (69. Ledvinka), Dvořák, Jüstel – Machalík (82. Čurda), Štěpánek. Tatran Hostinné: Zítko – Urban, L. Kracík, Kosina, Janouch – Nossek (45. Valeš), D. Kracík, Rodr, R. Polák – Jakoubek, Maličký.

FK Mostek – SK Janské Lázně 1:2 (0:0).

V pekelně důležité bitvě o záchranu potřebovali hosté bodovat. Kdyby se tak nestalo, nabrali by na Mostek již šestibodovou ztrátu! Souboj dvou aktuálně nejhorších celků soutěže přinesl neplodnou převahu domácího týmu, který ve svých řadách uvítal po roce a půl navrátilce Brádleho. Ten už ve 30. vteřině mohl otevřít skóre, ale jeho hlavičku z metru, zázračným zákrokem vytáhl gólman Dvořák. V poslední minutě běžel sám na branku domácích Kuhn, ale o možnost zakončit se připravil špatným vedením míče.

Góly začaly padat až po přestávce a všechny tři vstřelili hosté, když ten první do vlastní branky. Přihrávku Poláka usměrnil z 20 metrů neobratným odkopem do šibenice Demuth – 1:0. Mostečtí mohli přidat další branky, zvlášť dvě šance Vohnouta volaly po gólu, ale jejich koncovka je na jaře žalostná. A hosté to v závěru potrestali. Nejprve se v 76. minutě hezkou ranou zpoza vápna prosadil Koblížek, pět minut před koncem využil zaváhání v defenzivě Kult – 1:2.

Fakta – branky: 63. vlastní – 76. Koblížek, 85. Kult. Rozhodčí: Styblík. ŽK: 0:3. Diváků: 100. FK Mostek: Hlušička – Bogáň, Špulák, D. Duchek, Truhlář (66. Vr. Robek) – Zigo, Záruba, Polák, Kuhn (70. Plch) – Brádle (74. Tichovský), Vohnout. SK Janské Lázně: J. Dvořák – Romančák (36. Štelzer), Kos, M. Dvořák, Demuth – Stránský, Horák, Koblížek, Krudenc – Kult, Němeček.

TJ Baník Žacléř – SK Jičín B 2:1 (1:0).

V Žacléři se představil kompaktní a velmi dobře hrající tým od lesa Řáholce. Jenže Baník má formu jako hrom a divákům předvedl pěkné fotbalové představení. A to i přes to, že oproti minulému utkání v sestavě chyběli Špecián a T. Knap. První poločas skončil vedením Žacléře 1:0. Na levé straně předvedli kombinaci Lukáš Vít s Janatou a na konci akce byl Mikolajczyk. Jeho dělovka ve 38. minutě skončila za Přibylem.

I ve druhé polovině utkání byl Baník lepším týmem, uklidňující branka však stále nepřicházela. V rozmezí od 62. do 66. minuty se dvakrát blýskl skvělý Volhejn. V 74. minutě poslal Mádle do šance Janatu, a ten nadvakrát dopravil míč do sítě 2:0. Tři minuty před koncem hosté snížili, na vyrovnání jim ale nezbyl čas.

Fakta – branky: 38. Mikolajczyk, 74. Janata – 87. Horáček. Rozhodčí: Koutník. ŽK: 3:2. Diváků: 40. TJ Baník Žacléř: Volhejn – Herman, Baše, Franze, Popelka (61. Gajdoš), – Mádle, Kotyk, Ondráško, Mikolajczyk – L. Vít (82. Kvíčala), Janata (88. Hradecký).

Krajský přebor

Fotbalisté Trutnova uspěli v dohrávaném utkání na hřišti Broumova, kde zvítězili přesvědčivě 5:0. V tabulce tak odskočili největším konkurentům v boji o postup do divize.