Jednalo se o zápas s jasným favoritem. Ale že by se čekal větší příděl? To snad ani ne. Mříčná ale v Kruhu dokázala, že hraje ve velké pohodě. Výsledek vypovídá o všem důležitém.

Okresní přebor

Kruh – Mříčná 0:11 (0:5)

Hosté se ujali vedení už ve čtvrté minutě a do poločasu si vytvořili pětibrankový náskok. Ani v průběhu druhé půle neprojevili domácí příliš snahy, a tak byli po zásluze zostuzeni potupným debaklem. Zrodil se největší gólový příděl v letošním roce. Popere se Mříčná ještě o postup? Uvidíme.

Fakta – branky: T. Holec 3, Kučera 2, Zákoucký 2, Kubelka 2, D. Jaroš, J. Jaroš. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 3:2. Diváků: 100.

Martinice – Mírová B 1:2 (0:1)

V prvním poločase byli lepší hosté, ve druhém se Martinice zlepšily a snížily. V závěru se hráči Mírové B při domácích šancích strachovali o výsledek. Přesto vedoucí tým přeboru vyhrál, hosté zůstávají předposlední.

Fakta – branky: Morávek – Taibr, Tokan. Rozhodčí: Mašek. ŽK: 1:1. Diváků: 50.

Stružinec – Roztoky 2:1 (1:1)

První dějství skončilo dělbou bodů, ale více šancí si překvapivě vytvořili hosté. Domácí po změně stran zvýšili iniciativu a výsledkem byla 15 minut před koncem druhá branka. Ta, i přes rušný závěr, znamenala zisk tří bodů.

Fakta – branky: Sehnoutek, Heřmanský – Tuláček. Rozhodčí: Mikule. ŽK: 2:3. Diváků: 130.

Libštát – Studenec 1:1 (1:0)

V nepříliš pohledném utkání, ve kterém byla na všech hráčích znát nerozehranost po dlouhé zimní přestávce, se domácí dostali do vedení. To ovšem před pěknou diváckou kulisou nedokázali udržet, a tak se mužstva rozešla smírně. Libštát nadále bojuje o záchranu v přeboru.

Fakta – branky: Smolík – M. Kuřík. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 1:1. Diváků: 150.

Košťálov B – Vysoké 5:1 (3:1)

Hosté se sice ujali vedení, ale Košťálovští poté v pohledném utkání dokázali být vysoce efektivní při proměňování šancí. Hráči Vysokého podali sympatický výkon a výše porážky je pro ně až příliš krutá.

Fakta – branky: Kašpar, T. Tulach, F. Tulach, Hruška, Kmínek – Koníř z pen. Rozh.: Vydra. ŽK: 0:2. Diváků: 80.

Lomnice B – H. Branná B 2:0 (0:0)

Vyrovnané utkání, ve kterém se dlouho nemohl nikdo prosadit. Nakonec se štěstěna přiklonila na stranu domácích, kteří rozhodli o zisku tří bodů góly v 84. a 86. minutě.

Fakta – branky: J. Ďoubalík, Vohnout. Rozhodčí: Liška. Bez karet. Diváků: 60.

Malá Skála – Bělá 1:1 (0:1)

V nervózním utkání byli v prvním poločase lepší hosté. Po přestávce převzali aktivitu domácí, a tak je konečná dělba bodů zasloužená. Bělá nadále pokračuje v dobrých jarních výkonech a díky tomu drží v tabulce šesté místo. Maloskalský Daníček vsítil třináctou branku v sezoně a vévodí tabulce střelců.

Fakta – branky: Daníček – Zaplatílek. Rozhodčí: Liška. ŽK: 1:2. Diváků: 50.

Dohrávka:

H. Branná B – Vysoké 3:2 (2:2)

Zápas měl náboj hned od úvodu, domácí už v 9. minutě vedli 2:0. Poté se uspokojili a do přestávky bylo Vysoké lepším týmem a podařilo se mu vyrovnat. V úvodu druhého poločasu převzali iniciativu hráči Horní Branné a v 67. minutě šli opět do vedení. Od tohoto okamžiku si obě mužstva vytvořila několik slibných příležitostí, ale na skóre se již nic nezměnilo.

Fakta – branky: Mečíř, V. Paulů, T. Jón – Friede, Havel. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 2:1. Diváků: 80.

Okresní soutěž

V nejnižší soutěži překvapivě ztratily vedoucí celky. První tři týmy v tabulce si připsaly jen po bodu.

Studenec B – N. Ves B 5:1 (2:0)

Domácí měli tradičně raketový nástup a v desáté minutě vedli 2:0. Po celý zápas měli územní převahu, přidali tři branky, když ještě další šance nedokázali proměnit. Hosté korigovali po ojedinělém brejku.

Fakta – branky: Koudelka 3, P. Bartoň, L. Stránský – Dočekal z pen.. Rozhodčí: Mikule. Bez karet. Diváků: 40.

Rovensko B – Bozkov B 1:1 (0:0)

Před pěknou diváckou kulisou se domácí vypjali k dobrému výkonu. Byli hostujícímu lídru tabulky vyrovnaným soupeřem a zaslouženě získali bod. Hodně nečekaná ztráta suveréna soutěže.

Fakta – branky: Novotný – Zeman Rozhodčí: Janda. Bez karet. Diváků: 200.

D. Branná – Víchová B 1:1 (0:1)

Branná si vytvořila více brankových příležitostí. Hostům výborně zachytal brankář a hlavně jeho zásluhou si hráči Víchové odvážejí bod.

Fakta – branky: Šimek – Matúš. Rozhodčí: Přikryl st. ŽK: 2:1. Diváků: 80.

Libštát B – Zál. Lhota 0:2 (0:1)

V utkání plném nepřesností rozhodly o výsledku dva šťastné góly hostů. Rezerva Libštátu naopak příležitosti zahazovala, a tak nemohla na body ani pomyslet.

Fakta – branky: Hofman, Kalenský. Rozhodčí: Šarbort. Bez karet. Diváků: 60.

Horka B – Vysoké B 6:1 (5:0)

Domácí rozhodli o vítězství už v prvním poločase, kdy měli stálou převahu a nastříleli pět branek. Po obrátce se hrálo v poklidném tempu a nakonec se hosté dočkali čestného úspěchu.

Fakta – branky: Borůvka 4, Vinšálek 2 – Koníř. Rozhodčí: Dytrych. ŽK: 2:0. Diváků: 20.

Horka A – Poniklá 3:0 (3:0)

Ve vyrovnaném duelu si brankové šance dokázala vytvořit obě mužstva, lépe si s jejich realizací poradili domácí hráči. Ti tak drží 4. místo.

Fakta – branky: Pavlas, Borůvka, R. Jirásko. Rozhodčí: Rolf. ŽK: 0:1. Diváků: 50.

Tatobity – Benecko 2:2 (1:1)

V nečekaně vyrovnaném utkání šli favorizovaní hosté dvakrát do vedení. Domácí ale bojovali a nakonec se radovali ze zisku cenného bodu.

Fakta – branky: Hoření, Sviták – Hradecký, Drábek. Rozhodčí: Šarbort. ŽK. 1:0. Diváků: 40.

Karel Mazánek, Jaroslav Pich