Olympia Hradec Kr. - Dvůr Králové n. Lab. 3:0

Miloš Sazima, trenér FC Olympia Hradec Králové: „Naše vítězství bylo naprosto zasloužené. Myslím si, že jsme po celé utkání udávali tempo hry. Tentokrát jsme i byli schopni proměnit některé z vytvořených brankových příležitostí."

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové: „Domácí potvrdili svoji kvalitu. Sportovně musíme uznat, že byli lepším týmem a zvítězili zaslouženě. Škoda neproměněné šance Janoucha
v poslední minutě prvního poločasu. Za stavu 1:1 by se nám šlo do druhé půle líp."

Vysoké Mýto - Jaroměř 1:1, penalty 4:5

Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „Hned od začátku jsme byli velmi laxní. Je to velké zklamání, protože jsme chtěli za každou cenu vyhrát. Ale podali jsme katastrofální výkon. Soupeři jsme toho sice moc nedovolili, ale při našich šancích jsme nebyli agresivní. Soupeř bojoval jako o život, což nám chybělo."

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: „Zápas jsme zvládli velmi dobře takticky. Základem pro náš úspěch byla bojovnost a větší zaujetí pro hru. Šli jsme do utkání s cílem neinkasovat a vycházet ze zajištěné obrany, což hráči beze zbytku splnili."

Trutnov - Kutná Hora 0:3

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Ačkoliv jsme brzy inkasovali, byli jsme
v prvním poločase lepším týmem. Měli jsme tři gólovky, ale místo vyrovnání jsme si klasicky po standardce nechali dát druhý gól. Z naší strany už to pak byla taková křeč. I když jsme byli víc na balónu, soupeř hrál výborně do brejků a dal nám lekci
z produktivity."

Živanice - Admira Praha 2:1

Milan Ujec st., trenér TJ Sokol Živanice: „V první půli jsme nepřesně kombinovali a důrazný soupeř dokázal z ojedinělé šance vstřelit branku. Po přestávce jsme se zlepšili, přidali na důrazu a přesnosti a Admiru přehrávali. Po vyrovnání byly šance na obou stranách, konec se ale vydařil nám a po vedoucím gólu jsme si vypracovali několik povedených akcí, které
volaly po navýšení skóre."

Jablonec nad Jizerou - Letohrad 1:3

František Dvořák, trenér FK Letohrad: „V tomto utkání kluci podali obětavý, soustředěný výkon, okořeněný třemi brankami a řekl bych, že zaslouženě zvítězili. Ovšem není čas na nějaké velké oslavy, protože nás v dalším utkání čeká velice těžký a nepříjemný soupeř z Trutnova. Naše myšlenky již směřují k tomuto neméně důležitému zápasu."

Divize C

Hvězdy kola

1. Jakub Urbanec (Převýšov): Dvěma góly dorovnal skóre 1:3. Mohl dát i hattrick, ale v 90. minutě nedal penaltu.

2. Tomáš Kabourek (Letohrad): Byl u dvou gólů. První vstřelil, na druhý nahrál. Jeho góly tým potřebuje.

3. Michal Ondráček (Jaroměř): Spolehlivý výkon v brance. Zasloužil se o nečekané dva body na půdě favorita.

Vítěz kola

FK Letohrad: Hráči si odpočinuli a na severu Čech hráli s velkou chutí. Tříbodová odměna byla logickým vyústěním.

Smolař kola

SK Vysoké Mýto: Mužstvo chtělo tři body, ale snaha tomu neodpovídala. Zklamání z výkonu a zisku pouhého bodu je obrovské.

Střelci

ČFL: 15 branek – Kopecký, 13 – Rybička (oba Chrudim), 12 – Urbanec (Převýšov).

DIVIZE C: 15 branek – M. Ujec (Živanice), 12 – P. Holubec, 11 – Tauchman (oba Trutnov), 10 – Gorol (Živanice), Fikejz (V. Mýto), Očovan (Olympia).

(Poznámka: Pouze hráči východočeských týmů.)

Střípky z fotbalového víkendu

Převýšovské zmrtvýchvstání

Převýšov - Jako mávnutím kouzelného proutku se o přestávce utkání ve Štěchovicích změnil převýšovský mančaft. Do druhé půle totiž vyběhl úplně jiný. Po několika porážkách za sebou i v tomto duelu Převýšov prohrával 1:3, avšak po změně stran zabral a vyrovnal. A to ještě v 90. minutě mohl rozhodnout Urbanec, ale nedal penaltu. I tak brali hosté nakonec po rozstřelu cenné dva body.

Jaroměř venku lepší než doma

Jaroměř - Po dvou domácích nezdarech, v nichž dohromady inkasovali deset branek, fotbalisté Jaroměře zabrali. Uhráli dva body na hřišti Vysokého Mýta, když byli stoprocentní v penaltovém rozstřelu. „Zápas jsme zvládli skvěle takticky," chválil kouč Exnar. Zatímco jaroměřský nováček už je pomalu smířen se sestupovým osudem, pro vysokomýtský tým je ztráta nepříjemná, z horních pater se propadá k suterénu a záchranou si jistý být nemůže.

Pohoda? Už ne. Trutnov se trápí

Trutnov - Po podzimu třetí příčka, slušný náskok na pronásledovatele. Jenže teď přišla druhá po sobě jdoucí porážka na domácím hřišti a svěřenci kouče Dvořáka jsou v problémech. Rázem i oni hrají o záchranu a zmíněná pohoda je pryč.