Ústí n. O. - Živanice 0:1

Vladimír Chudý, trenér TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: „Sehráli jsme opět velmi vyrovnaný a kvalitní divizní zápas, bohužel bez zisku jediného bodu. V 39. minutě jsme ve středu pole přišli zbytečně o míč a soupeř nás dokázal bleskurychle potrestat. Ve druhém poločase jsme se snažili o vyrovnání nepříznivého výsledku, soupeř nám svou chybou v rozehrávce šanci na vyrovnání nabídl, my jsme ovšem tuto stoprocentní gólovou příležitost nedokázali proměnit. Takovéto vyrovnané divizní utkání s výborným soupeřem rozhodují maličkosti a v tomto ohledu jsme byli o něco horší, a proto jsme prohráli."

Martin Pulpit, trenér TJ Sokol Živanice: „Věděli jsme, že v Ústí je menší hřiště nejen opticky ale i rozlohou. Hráče jsme připravovali na to, že to bude utkání o soubojích. Na tom má soupeř postavenou hru na domácí půdě. Velice mě těší, že jsme protivníka v tomto ohledu předčili a vyhráli jsme zaslouženě. Musím pochválit celé mužstvo, jak pracovalo směrem dopředu i dozadu. Vytvořili jsme si více šancí a je jen škoda, že jsme nějakou další neproměnili. Tu největší měl Černík, který na malém vápně hlavičkoval nad."

Náchod - Jablonec n. J. 2:1

Jan Míl, trenér FK Náchod: „Jablonec u nás potvrdil informace, které ho předcházely. Kombinačně a v práci s míčem byl lepší, ale v zadních řadách zrovna jistotou neoplýval. My jsme si vytvořili více brankových příležitostí a kromě dvou gólů jsme nastřelili ještě dvakrát břevno. Poprvé na jaře dostal od první minuty příležitost Jakub Vaněček a odvděčil se velmi dobrým výkonem. Tři body z tohoto zápasu jsou pro nás velmi cenné a vážíme si jich. Nadále však musíme pracovat na individuálních herních činnostech a zlepšení přechodové fáze, protože tam máme velké rezervy."

Trutnov - Dobrovice 1:1, penalty 1:3

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „S bodem jsme spokojení, protože musíme přijmout realitu, že Dobrovice má opravdu kvalitní kádr. To, že je první, není náhoda. Bylo to nejlepší mužstvo, se kterým jsme zatím hráli, a přeji jim, aby postoupili. Kádr na to mají. Soupeř byl první poločas dominantní, byl hodně na míči a dobře kombinoval. Kluci jakoby se toho trošku lekli. Po pauze se ale kluci kousli. Zjistili, že soupeř pod tlakem také vytváří chyby a za tu snahu byli odměněni."

Pardubice B - Č. Třebová 2:0

Pavel Němeček, hrající trenér FK Pardubice B: „Soupeř k nám přijel s taktikou nakopávaných míčů a s napadáním naší rozehrávky. Kvůli tomu jsme se ze začátku utkání do kombinace příliš nedostali. Naše hra se zlepšila po první vstřelené brance. Od té doby jsme se snažili hrát více po zemi a naše snažení vyústilo ve výborně provedený rychlý protiútok, který byl zakončen druhým gólem. Ten nám dodal relativní klid. 
I když nebylo vše úplně ideální, tak si myslím, že jsme utkání takticky zvládli. Škoda jen, že jsme ve druhém poločase nevstřelili třetí branku, protože do utkání bychom dostali více hráčů. Tři body jsou pro nás velice důležité a doufám, že na ně navážeme i v dalších zápasech."

Miloslav Cink, vedoucí mužstva FK Česká Třebová: „V utkání toho k vidění moc nebylo. Pouze dvě vyložené šance na každé straně. Půlhodinu jsme domácí drželi na uzdě a do ničeho je nepustili. V závěru první půle jsme dvakrát chybovali, čehož domácí využili. Po změně stran jsme se snažili o zkorigování nepříznivého stavu, ale bohužel střelecky jsme se prosadit nedokázali, což rozhodlo."

V. Mýto - Dvůr Králové 1:1, penalty 2:4

Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „O tomto utkání se mi nechce vůbec mluvit."

Milan Ujec st., trenér TJ Dvůr Králové: „V prvním poločase jsme hráli zakřiknutě, soustředili se na obranu a nedostávali jsme se do kombinační hry. Po přestávce se hra změnila, byli jsme aktivnější, soupeře přehrávali a vytvořili si tlak, ze kterého jsme měli několik šancí. Nakonec se nám v závěru utkání podařilo vyrovnat a v penaltovém rozstřelu jsme byli šťastnější."

Č. Brod - Týniště n. O. 2:0

Vladimír Pacholík, asistent trenéra SK Týniště nad Orlicí: „Utkání jsme odehráli tak, jak jsme si řekli. Za bezgólového stavu jsme měli čtyři dobré příležitosti ke vstřelení branky. Bohužel, Jirka Vydarený dvakrát trefil břevno domácí branky. V prvním případě  po prostrčení v šestnáctce přehazoval gólmana a ve druhém si všiml jeho špatného postavení a ze 40 metrů míč skončil opět na brankové konstrukci. V 70. minutě domácí s pomocí všech sil dopravili míč tam, kam potřebovali a aby byla jistota tak tři minuty před koncem pojistili výsledek z penalty. Pozitivní z naší strany je fakt, že  všichni hráči podali poctivý a disciplinovaný výkon, měli pevné nervy. A co nás potěšilo nejvíce byl první divizní start našeho mladého brankáře Karla Baťhy, který podal dobrý výkon."

Letohrad - Benátky n. J. 2:2, penalty 4:3

František Dvořák, trenér FK  Letohrad: „Připravili jsme se,  podle mého názoru, na nejagresivnější divizní tým. Ze zápasu jsme měli trochu obavy, protože v týdnu se nám zranili tři hráči základní sestavy a další musel se školou odjet do zahraničí. Poté jsme ještě přišli vinou zranění o pátého. Dohrávali jsme se třemi dorostenci. Před zápasem bychom brali bod všemi deseti. Nakonec máme dva, takže z naší strany panuje obrovská spokojenost. I když se může zdát, že na brankové šance to bylo vyrovnané utkání, herní kvalita byla jednoznačně na benátecké straně. Nás zdobila bojovnost a díky ní jsme získali dva body."

ČFL a divize C

Hvězdy kola

1. Jakub Vaněček (Náchod): Dvě trefy nadějného náchodského mladíčka znamenají pro Náchod první jarní domácí body, které mohou mít v boji o záchranu cenu zlata.

2. Jiří Adámek (Chrudim): Zkušený krajní bek MFK už několikrát ukázal, že dokáže střílet důležité góly, které třeba i rozhodnou zápas. Platilo to i v sobotním domácím duelu s Chomutovem, kdy jeho hlavička znamenala tři body.

3. Josef Janecký (Živanice): Probuzený kanonýr a momentálně expert na vítězné góly svého týmu. Nejdříve odřízl na domácím hřišti od bodů Letohrad a nyní obral o vše Ústí nad Orlicí v jeho hájemství.

Vítěz

Fotbalisté Pardubic B: Nezapomněli to. Pardubická rezerva zvládla až třetí záchranářský duel. Nulu ze zápasů se Dvorem a v Českém Brodě vystřídala tříbodová radost v krajském derby.

Smolař

Fotbalisté Ústí nad Orlicí: Rozhodly dvě situace. Zatímco ústeckou chybu dokázal soupeř rychle potrestat, stejnou možnost Ústečtí ve druhé půli promarnili, čímž se připravili o příznivější výsledek.

Střelci

I. liga, FNL a ČFL: 1. Janda (SK Union 2013, ČFL) 9 branek; 2. – 3. Sedláček (Převýšov, ČFL), 
Kopecký (Chrudim, ČFL) oba 8; 4. P. Dvořák (Hradec Králové, I. liga) 7; 5. Kopač (Převýšov, ČFL) 6.

DIVIZE C: 1. Kabourek (Letohrad) 7 branek; 2. – 6.  Souček (Ústí n. O.), Tichý (Letohrad), Mach (V. Mýto), Matějka, Kejzlar (Trutnov) vš. 6; 7. – 14. Svoboda (Vysoké Mýto), Holubec (Trutnov), Buriánek (Živanice), Hudec (Ústí n. O.), Podolník, Vaníček (Dvůr Králové), Merganc (Týniště n. O.),  Urbanec (Č. Třebová) vš. 5.

Pozn.: Pouze hráči východočeských týmů.

Střípky z fotbalového víkendu

Obrat Převýšovských = veledůležité body

Převýšov - Boj o záchranu ČFL bývá každoročně náročný. Také letos tomu zřejmě nebude jinak. Na jaře posílený Písek začal sbírat body, avšak tentokrát vyšel naprázdno. Prohru 2:1 mu přivodil východočeský Převýšov, který na jaře předvádí dobrý fotbal a hlavně vyhrává. V tabulce je to znát, neboť už je se čtyřiatřiceti body na osmém místě. Víkendová výhra se ale nerodila lehce. Písek se už ve 4. minutě ujal vedení a Převýšov dokonal obrat až v 92. minutě. Právě díky těmto bodům je Převýšov nyní v klidných vodách. Prohra by znamenala přiblížení soupeře.

Podobné generálky na podkrkonošské derby

Dvůr Králové, Trutnov - Pouhých pět dní zbývá do očekávaného střetu dvou odvěkých rivalů, kteří v neděli na stadionu pod Hankovým domem odehrají druhý díl sezonní partie o „Krále Krkonoš". Zápasy 21. kola tak pro Dvůr Králové i Trutnov představovaly generálku na ostrý part. A oba kluby v ní bodovaly díky vyrovnávacím gólům ze závěrů utkání. Trutnov doma proti Dobrovici zachránil v 82. minutě Kejzlar, Dvoru zajistila shodnou remízu 1:1 trefa Řežábka z 85. minuty. V penaltovém rozstřelu byli úspěšní jen Dvoráci. Bude tomu tak i v neděli?

Přišla zranění, do hry museli „zelenáči"

Letohrad - Během týdne před zápasem přišel trenér Dvořák o tři hráče základní sestavy vinou zranění a navíc v samotném utkání přišel ještě o Macka, který se před jarní částí vrátil po vleklém zranění. Tudíž musel vsadit na mladíky. Ti samozřejmě neměli tak velkou herní kvalitu, jako měl soupeř, ale zase to nahradili bojovností a zarputilostí. Mezi tyče se postavil sedmnáctiletý Moláček a do zálohy o rok starší Švercl. Zejména pak letohradský gólman ukázal, že ho nastalá situace nezaskočila. V penaltovém rozstřelu chytil dvě „desítky".