Těsnými výhrami domácích kolektivů skončily oba zápasy s regionální stopou v divizní skupině C. V okresním derby si díky trefě Bárty poradili fotbalisté Turnova se soupeřem ze Semil. O den dříve Jablonec nad Jizerou zvládl náročný souboj s Ústím nad Orlicí.

Divize C

Pěnčín-Turnov – Semily 1:0 (1:0)

Semilští do Turnova přijeli povzbuzeni dvoubodovým ziskem proti Novému Boru a úvodní minuty jim vyšly i na hřišti rivala. Hosté byli aktivní, gólové odměny se ale nedočkali. Byl to naopak jejich soupeř, který ve 20. minutě poprvé zahrozil Beníškem. O osm minut později se však již většina ze čtyř stovek příznivců zaradovala. Domácí v šestnáctce soupeře vytvořili zmatek, na jehož konci byla přihrávka Šimka a hlavně přesné zakončení Bárty – 1:0. Vyrovnat mohli ještě do přestávky Ježek se Sukem, ani jeden však před Hykou neměl správně seřízená mířidla.

Po pauze se obraz hry příliš neměnil. Domácí kontrolovali vývoj zápasu a hned několikrát se k zakončení dostal jejich klenot Papoušek. Souboje s ním pokaždé vyhrál v semilském dresu debutující Masařík, jenž v týdnu mužstvo posílil z juniorky ligového Jablonce. Právě on byl hrdinou derby, jen díky němu totiž domácí vyhráli pouze o branku. Další velké šance v závěru neproměnil střídající Moravec, na zaslouženém vítězství Turnova se již ale nic nezměnilo.

Fakta – branka: 28. Bárta. Rozhodčí: Duchoň. ŽK: 5:2. Diváci: 400. FK Pěnčín-Turnov: Hyka – Šimek (58. Krejčík), Novotný, Matoušek, Petřík – Kratochvíl, Kunst (75. Tvrdý), Bárta, Beníšek – Šulc (84. Moravec), Papoušek (90. Cigánek). SK Semily: Masařík – Boško (46. Rumler), Linhart, Nesvadba, Kočí – Brett, Hájek (46. Polívka) – Bína, Suk, Vlach – Ježek.

Jablonec n. J. – Ústí n. O. 2:1 (1:0)

V souboji dvou kolektivů z horní poloviny tabulky se čekal rychlý fotbal plný šancí. A ono to v Jablonečku i platilo. O dost aktivnější byli domácí, kteří se do soupeře pustili s velkou parádou. Jako první to na gólmana Krátkého zkoušel Štemberk, po něm neuspěl Krejčík a jako poslední neproměnil slušnou příležitost Rozkovec. Domácí cítili, že defenzivně laděného soupeře je potřeba gólově ztrestat, povedlo se to ale až ve 29. minutě. Hosté nejprve odvraceli rohový kop, míč si však našel Štemberka a po hodně povedeném voleji se zastavil až v síti – 1:0. Za minutu mohl vedení zdvojnásobit Kuhn, proti ústeckému gólmanovi ale propadl, podobně dopadl krátce před pauzou i Klíma.

Po přestávce si domácí vybrali slabší chvilku, v níž přenechali iniciativu soupeři. A ten s vyrovnáním nezahálel. Už po devíti minutách se sám před brankou zjevil Ráliš a místo jasného vedení Jablonce tu byl najednou stav 1:1. Až tento budíček donutil domácí opět zapnout na plné obrátky. Útočné snažení posílil příchod střídajícího Povra a byl to právě on, kdo po šesti minutách na hřišti dělovkou vrátil Jablonci vedení – 2:1. To už si domácí pohlídali až do závěrečného hvizdu, když navíc ještě několik dalších příležitostí nevyužili.

Fakta – branky: 29. Štemberk, 66. Povr – 54. Ráliš. Rozhodčí: Brda. ŽK: 4:3. Diváci: 254. Sokol Jablonec nad Jizerou: Bárta – Zemánek, Halama, Karásek, Helm – Štemberk (89. Kozel), Klíma, Rozkovec (79. Chropůvka), Krejčík (73. Dorničák), Linka – Kuhn (60. Povr).