DIVIZE C

Sobota 10.15: Trutnov (16. místo, 9 bodů) - Hradec Králové B (7. místo, 23 bodů).

Trutnovští borci na domácím trávníku v úvodním jarním kole ztratili dva body s Ústím nad Orlicí (1:1), a tak by rádi vše napravili proti hradecké juniorce. Duel s tradičním soupeřem však bude minimálně stejně obtížný, jako ten před týdnem. Mladí „votroci“ se vyznačují rychlou kopanou a navíc je nijak netrápí situace v tabulce. S třiadvaceti body se pohybují v klidném středu tabulky. „Pokud se chceme ještě poprat s osudem a v tabulce udržet krok s týmy před námi, nesmíme doma body ztrácet. Rádi bychom oproti utkání s Ústím zlepšili herní projev a uvidíme, zda to bude na kvalitního soupeře stačit,“ přeje si před krajským derby trenér Trutnova Petr Kozák.

Neděle 15.00: Dvůr Králové (4. místo, 26 bodů) - RMSK Cidlina Nový Bydžov (15. místo, 14 bodů).

Také druhý zápas nabídne střet starých známých. Dvoráci půjdou do souboje s Novým Bydžovem v roli favorita a zároveň i zdravě nažhaveni. Vždyť v minulém kole ztratili výhru nad béčkem Pardubic v nastaveném čase a ještě navíc z diskutabilní penalty. „To utkání už je minulostí, soustředíme se jen na Nový Bydžov. Sice nebudeme hrát úplně v domácím prostředí, na trutnovské umělce jsme ale trénovali celou zimu, a tak v tom nevidím problém,“ poznamenal před nedělním kláním královédvorský lodivod Miloš Dvořák.

Neděle 15.00: Pěnčín/Turnov (8. místo, 23 bodů) - Nová Paka (13. místo, 17 bodů)

Po remíze ve Velimi zavítá poprvé v letošním roce divizní soutěž C také na místní fotbalový stadion. V neděli od 15 hodin jim bude soupeřem v derby z opačných konců Českého ráje tým z Nové Paky.

Podzimní duel skončil v Nové Pace 1:1, kdy se trefili bratři Kulhánkové každý v jednom dresu. Na rodinný souboj tentokrát už nedojde. Michal přes zimu opustil Turnov a jaro stráví zřejmě v Semilech, jeho bratr Petr zamířil z Nové Paky do třetiligového Letohradu.

Dle postavení v tabulce je favoritem celek trenéra Broschinského. Hráči Nové Paky v prvním kole remizovali 1:1 v Hradci Králové B s místní rezervou. Získá některý z týmů první letošní výhru nebo se budou body opět dělit?