Trutnovský zástupce v republikovém pohárovém klání nastoupil letos soutěžně poprvé, v předkole totiž odpočíval. Nyní na jeho trávu dorazili hráči třetiligového Převýšova. Domácí se tak mohli těšit na nejatraktivnějšího soupeře z regionálního trojlístku, ovšem také na papírově nejsilnějšího.

„Kvalita byla na straně Převýšova, hlavně technicky byli jeho hráči lépe vybaveni. Ale chtěli jsme si zahrát kvalitní zápas s dobrým soupeřem, což se podařilo. Kluky musím pochválit za bojovnost, ale možná jsme mohli být trochu odvážnější," řekl trenér Trutnova, nováčka nadcházející divizní skupiny C, Miloš Dvořák.

Převýšov přivezl pod Krkonoše zajímavou sestavu. V jejím středu přítomní mohli shlédnout také výkon Emira Haliloviče, který v loňském roce patřil do základní sestavy sestupujícího prvoligového Hradce Králové.
Mladé domácí mužstvo začalo zakřiknutě. Hosté lépe kombinovali, což vedlo k první brance, kdy se trefil Josef Dvořák. Fanoušky pak vystrašil o chvíli později vlastní gól Kejzlara, po němž třetiligista získal klid. Gólově to ale od něho bylo vše, žádná kanonáda se rozhodně nekonala. Trutnov naopak už věděl, že nemá co ztratit a postupem času začal hru vyrovnávat.

„Hráli jsme spíše z defenzivy a spoléhali na brejky. Ale myslím, že jsme drželi krok. Ke konci jsme utkání navíc ještě zdramatizovali," podotkl Dvořák.

Šance ale přibývaly spíše na straně Převýšova. Za domácí měl gólovou příležitost v první půlce jen Knap,v brance se pak v tradičně dobrém světle předvedl Šťastný, jehož zachránila jednou také branková konstrukce.

Po změně stran nepříznivý stav alespoň kosmeticky upravil útočník Aleš Vilám, jenž šest minut před koncem vsítil branku na 1:2. A za tohoto stavu také sudí Šimek zanedlouho duel ukončil. Postup Převýšova je zasloužený. Domácí výběr si ale dokázal, že může držet krok také s kvalitním soupeřem, což je jistě povzbuzení před novou sezonou.

Po vyřazení se nyní hráči MFK mohou plně soustředit na vlastní program. Do divizního startu zbývají ještě necelé tři týdny. Pak už je bude čekat výlet na hřiště vloni druhé Kutné Hory.

MFK Trutnov vs. SK Převýšov 1:2 (0:2)

Fakta – branky: 84. Vilám – 22. Josef Dvořák, 26. vlastní (Kejzlar). Rozhodčí: Šimek. ŽK: 1:1. Diváci: 215. MFK Trutnov: Šťastný – Tobiáš, Kejzlar, Ficner, J. Holubec – Knap (67. Přívratský), Böhnisch, Kovář, Kamitz, P. Holubec – Vilám (87. Bednařík).