Nejen Poslední zápas Pepíka Hnátka (v televizi běžela oblíbená komedie – pozn. aut.), ale také kompletní kolo Transport Trutnov Okresního přeboru bylo v sobotu vydařenějším sportovním zážitkem než produkce české reprezentace na Letné. Jubilejnímu desátému dějství nechyběly překvapivé výsledky, jednoznačné vítězství, ani devítigólová přestřelka.

Kocbeře – Strážné 2:1 (1:0)

Branky: Horák 2 – Skrbek. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 1:1. Diváci: 30. V úvodním dějství byli aktivnější domácí, ale vsítit gól pro ně byl neřešitelný problém. Až ve 45. minutě napřáhl za šestnáctkou Horák a jeho střela zapadla přesně k tyči. Po přestávce byla hra vyrovnaná, bohužel zároveň ne příliš pohledná. Vyrovnání hostů přišlo po trestném kopu a pohotové dorážce Skrbka. Domácí znervózněli a vysvobodila je až další krásná trefa kapitána. Závěr už vyrovnání nepřinesl, a tak body zaslouženě zůstaly v Kocbeřích.

Mostek – Mladé Buky 1:2 (0:2)

Branky: Kubín – Maňuch, Ruml. Rozhodčí: Mrkvička. ŽK: 2:1. Diváci: 35. Domácí nastoupili bez tří jmen základní sestavy a navíc jim v 15. minutě odešel zraněný hráč. Přesto se lídra tabulky nezalekli a byli zpočátku lepším týmem. Hosté však ukázali svoji sílu ve 25. a 27. minutě, kdy využili dvou individuálních hrubek domácího hráče, a tím celé utkání rozhodli. Zhruba v polovině druhého poločasu zapadl centr domácího Kubína „do vinglu" překvapeného brankáře hostů. Domácí už ale neměli síly s výsledkem pohnout a hosté si takticky výsledek pohlídali. Utkání by asi lépe slušela remíza. Pro budoucnost soupeřů je potěšující fakt, že na obou stranách nastoupilo po čtyřech hráčích dorosteneckého věku.

Rtyně – Staré Buky 2:0 (0:0)

Branky: Hoffman, Krátký. Rozhodčí: L. Nývlt. ŽK: 4:0. Diváci: 50. Úvod utkání byl od sousedů z horní poloviny tabulky opatrný. Posléze si domácí vytvořili převahu, ale skórovat do pauzy nedokázali. Druhá půle začala opět tlakem Baníku, ale příležitosti se nedařilo proměnit. Udeřilo až v 58. minutě, kdy slavil úspěch důraz Martina Hoffmana – 1:0. Hosté se pokusili vývoj zvrátit, ale jejich koncovka byla žalostná. Podruhé domácí celek udeřil po rohovém kopu v 65. minutě po hlavičce Martina Hoffmana a lehké teči Filipa Krátkého 2:0. Hosté ve snaze snížit otevřeli střed hřiště, navíc kupili chyby v rozehrávce a jen laxnost domácích hráčů při zakončování naprosto jasných brankových příležitostí byla příčinou nezvýšení rozdílu ve skóre.

Podhůří – Vrchlabí B 0:5 (0:2)

Branky: Fink 2, Tauchman, Vejnar, Žďárský. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Domácí v derby s vrchlabským béčkem propadli po stránce taktiky. Snaha vyrovnat se mladým hráčům z Vrchlabí, konkurovat rychlostně a fyzicky byla po první půlce viditelně neuskutečnitelná. Hosté se v prvním poločase dostali do dvoubrankového vedení po chybách v hartecké rozehrávce. Ani taktická porada v kabině o přestávce na hře Jiskry nic nezměnila. Hosté dál lépe kombinovali a Zarebski připravoval spoluhráčům další gólové šance, které třikrát skončily v síti domácích. Nic na tom nezměnila ani ložená šance domácího Smejkala, ani neproměněná penalta hostujícího Vejnara. Vrchlabští si právem odvezli všechny body.

Janské Lázně – Bílá Třemešná B 5:4 (3:2)

Branky: Michal Dvořák 2, Brát, Miloš Dvořák st., Romančák – Martin Jákl 2, Jaroslav Jákl, D. Wagenknecht. Rozhodčí: Pelc. Hráno bez karet. Diváci: 40. Utkání sousedů v tabulce slibovalo vyrovnaný souboj a diváci se opravdu nenudili. Oba týmy proměnily hned své první šance. Hosté šli pak do vedení brankou Martina Jákla, o pět minut později srovnal za obranou osamocený Miloš Dvořák starší a krátce před pauzou ještě uspěl překvapivou střelou Romančák. V úvodu druhého dějství vystihl rozehrávku hostů Michal Dvořák a nedal brankáři šanci. Dvougólové vedení rozhodně klid na hřiště nepřineslo. Oba celky hrály ve vysokém tempu. Hosté snížili Wagenknechtem, po chvíli se Michal Dvořák prosadil přímo z rohového kopu. Hosté v závěru ještě snížili druhým gólem Martina Jákla, ale domácí tým je již vyrovnat nenechal. Utkání na góly bohaté se muselo líbit. Oba týmy předvedly velice bojovný výkon, možná nadstandardní na mužstva ze středu tabulky.

Vítězná – Poříčí u Trutnova 3:3 (1:1), na penalty 2:3

Branky: T. Ježek, Kňourek, Robek – Kuric 2, Potoček. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 1:4. Diváci: 60. V zápase, který moc fotbalovosti nepobral, měli sice domácí opticky navrch, ale hosté z minima vytěžili maximum. Soupeře předčili hlavně v produktivitě. Domácí se třikrát dokázali hostujícímu týmu o jednu branku vzdálit, ale Poříčí pokaždé dokázalo vyrovnat, a tak utkání skončilo nerozhodně. Musely se tedy kopat pokutové kopy o získání plusového bodu. V penaltové loterii byli úspěšnější hosté a odvezli si o bod více.

Lánov – Bohuslavice 2:3 (1:1)

Branky: Havránek z pen., Šafařík – Škop, Najman, Bureš. Rozhodčí: F. Pilný. ŽK: 2:4, ČK: 0:1 (Křížek). Diváci: 60. Utkání o poslední místo v tabulce odpovídala i úroveň hry. Lánov nenavázal na dobře odehraná předchozí utkání. Hosté byli bojovnější a šťastně vyhráli. Nejdříve vstřelili branku po záhadném odrazu míče. Domácí poté neproměnili několik šancí, přesto do poločasu srovnali z penalty Havránkem. Po přestávce hosté hrozili z brejků a jeden se jim podařilo využít. Domácí vyrovnali po pěkně rozehrané standardní situaci. Po dvou rozích mohli utkání otočit, ale jejich střely těsně minuly branku hostů. V nastaveném čase propadl do domácí branky rohový kop hostů a bylo rozhodnuto.