Tak tohle hlava nebere.

Okresní přebor, soutěž neznámých fotbalistů hrajících o pivko, skončil v Libštátu skutečně ošklivě. Nepříčetný fanoušek poraženého Stružince po zápase neudržel nervy a napadl hlavního rozhodčího. Zápas tak bude mít ještě „dohrávku" na poli, která ke sportu rozhodně nepatří, tím spíš na podobné úrovni. O výsledku či o osudu zúčastněných celků rozhodne disciplinární komise u tzv. „zeleného stolu".

Okresní přebor

Co se však sportovní stránky týče jinak víkendové kolo vyšší fotbalové soutěže v okrese nezklamalo. Roztoky vyhrály na horké půdě Studence těsně 2:1 a udržely si vedení v tabulce. Dotírající Přepeře však také nelelkovaly a díky střeleckému výkonu kola, který zaznamenal čtyřgólový Martínek, se drží na dostřel postupu.

V dolním patře tabulky se pak situace zajímavě zdramatizovala po výhře Horní Branné B. Sestupovou nejistotou se nyní musí zabývat minimálně celky od deváté pozice, které neživí nikterak přesvědčivý náskok.

Bozkov B – Bělá 1:2 (0:2)

Po rekordním debaklu v Lomnici se bozkovská rezerva chtěla výsledkově rehabilitovat v souboji s Bělou. V oboustranně útočném a pohledném utkání se ale v prvním poločase dostali do dvoubrankového vedení hosté, když se dvakrát prosadil Zaplatílek. Po změně stran konečně zapnul na plné obrátky i Bozkov B. Měl převahu, ale neproměnil několik šancí, a tak si všechny body připsali šťastnější hráči třetího týmu okresního přeboru.

Fakta – branky: Kobrle – Zaplatílek 2. Rozhodčí: Mařatka. ŽK: 3:2. Diváků: 80.

Lomnice B – Mříčná 4:2 (0:2)

První poločas byl vyrovnaný, hosté ale díky Holcovi lépe naložili s vypracovanými brankovými příležitostmi. O přestávce udělali domácí několik změn v sestavě a po nástupu zpět na hřiště už měli stálou převahu. Čtyřmi brankami tak dokázali výsledek dokonale otočit a prodrali se na páté místo.

Fakta – branky: Drahoňovský 2, Fedorko, Láska z pen. – T. Holec 2. Rozhodčí: Mašek. ŽK: 3:1. Diváků: 80.

Víchová – Nová Ves 1:1 (0:0)

První poločas domácím nevyšel. Hosté byli lepší a jenom několik skvělých zákroků brankáře Pivoňky udrželo jeho mužstvo ve hře. Druhý poločas začali hráči Víchové lépe a hned ve 47. minutě měli obrovskou příležitost. Míč směřující do branky ale vyrazil hostující Kunt rukou. Následovala červená karta a pokutový kop, který ovšem nebyl proměněn. Později se sice Víchová dostala díky Kobrovi přece jen do vedení, hosté však i v oslabení čtyři minuty před koncem srovnali a získali velice cenný bod.

Fakta – branky: J. Kobr – T. Máka. Rozhodčí: Huřťák. ŽK: 4:2. ČK: 0:1. Diváků: 60.

Studenec – Roztoky 1:2 (0:1)

Do zápasu před krásnou diváckou návštěvou vstoupili lépe hosté. V prvním poločase měli převahu, ale neproměnili několik šancí a prosadit se dokázali až těsně před přestávkou. Druhá pětačtyřicetiminutovka pokračovala ve stejném duchu a hráči Roztok přidali druhou branku. Lídr tabulky však později polevil, Studenec přebíral iniciativu a hnal se za vyrovnáním. V závěrečném náporu ale dokázal díky Šírovi pouze korigovat, a tak si favorit zápasu odvezl tři body, které ho udržely v dramatickém čele.

Fakta – branky: Šír – Kupkár, Mečíř. Rozhodčí: Urbánek. ŽK: 1:0. Diváků: 250.

Horní Branná B – Košťálov B 3:2 (1:0)

Domácí nejprve neproměnili tři vyložené brankové příležitosti, aby se ve 36. minutě přece jenom dočkali vedoucí branky. Hned po přestávce přidali druhý zásah, ale poté polevili a hosté vyrovnali. O výsledku rozhodla 73. minuta, kdy Jón proměnil pokutový kop a v závěru už hráči Horní Branné důležitou výhru udrželi. Díky třem bodům se poslední tým tabulky dostal na dostřel nejbližším soupeřům v tabulce.

Fakta – branky: Hanč, V. Paulů, Jón z pen. – Sádek, Fejfar. Rozhodčí: Štuk. ŽK: 2:1. Diváků: 120.

Libštát – Stružinec 2:1 (1:1)

Tradiční derby mělo pouze průměrnou úroveň se spoustou nepřesností. Domácí byli aktivnější, lépe se jim dařila kombinace a zaslouženě si připsali tři body. Libštát se díky vítězství udržel v lepším polovině vyrovnané tabulky a Stružinci naopak zahnal poslední myšlenky na obhajobu okresního primátu.
I tentokrát, jako už tradičně, v souboji rivalů plály emoce. Spíše než na hřišti se ovšem daly vysledovat v ochozech. Vše vyvrcholilo po skončení utkání. Při odchodu rozhodčích ze stadionu byl hlavní sudí napaden hostujícím divákem, který ho udeřil. Zápas tak bude mít dohru u zeleného stolu.

Fakta – branky: P. Janata ml. 2 – Martinec. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 3:2. ČK: 0:1. Diváků: 130.

Jilemnice B – Přepeře 2:6 (0:3)

Hosté od úvodu potvrzovali roli favorita. Už v prvním poločase si vypracovali tříbrankový náskok a nakonec dosáhli bezproblémového vítězství, když střelecky se opět zaskvěl Martínek, autor čtyř branek.

Fakta – branky: Tonar, Metelka – Martínek 4, Peškar, Trč. Rozhodčí: Mikule. ŽK: 1:1. Diváků: 50.

Okresní soutěž

Malý omyl si na domácím hřišti přepsali hráči vedoucího celku z Martinic v souboji se zálohou FK Přepeře. Po remíze však dál vedou tabulku nejnižší fotbalové soutěže a míří za prvenstvím i za postupem.

Horka – Studenec B 2:2 (1:0)

Vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách se odehrálo v Krkonoších. Domácí v jeho průběhu už vedli 2:0, ale hosté to nezabalili a v 85. minutě se jim podařilo vyrovnat. Duel z dolního patra soutěže tak vítěze nenašel.
Fakta – branky: Vinšálek, Dohnal – Šír, Buchar. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 0:4. Diváků: 90.

Vysoké – Zálesní Lhota

Odloženo pro nezpůsobilý terén na 1. květen.

Víchová B – Benecko 3:0 (3:0)

Domácí měli po celé utkání výraznou převahu. Jen jejich nepřesná koncovka je připravila o výraznější vítězství. Poslední Benecko si připsalo do diáře další debakl.
Fakta – branky: Mach 2, Faistaver. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 1:1. Diváků: 50.

Poniklá – SF Studenec 4:1 (1:0)

Domácí měli v utkání stálou převahu, vypracovali si spoustu brankových příležitostí a jejich výhra je naprosto zasloužená. Poniklá díky třem bodům umazala ze ztráty na lídra a vytvořila na Martinice postupový tlak.
Fakta – branky: Hájek 2, Holubec, Zimčák – vlastní. Rozhodčí: Přikryl. ŽK: 1:3. Diváků: 80.

Rovensko B – Tatobity 2:3 (1:2)

Ve vyrovnaném utkání s pěknou diváckou kulisou byli šťastnější hosté, kteří o své výhře rozhodli v 87. minutě. Derby se tak překlopilo přece jen na stranu v tabulce lépe postaveného týmu.
Fakta – branky: Novotný, Perger – Marek 2, Šimek. Rozhodčí: Klouda. ŽK: 0:2. Diváků: 120.

Libštát B – Kruh 1:4 (0:2)

V poli byla hra vyrovnaná, ale favorizovaní hosté dokázali, na rozdíl od hráčů Libštátu, proměňovat brankové příležitosti. A protože Kruh při oddechu Vysokého získal tři body, postoupil v tabulce směrem dopředu.
Fakta – branky: Bílek – Kužel, Jerie, Martin Chomanič, Kučera. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 2:0. Diváků: 80 .

Martinice – Přepeře B 2:2 (1:2)

První poločas byl vyrovnaný, domácí šli do vedení ve 40. minutě, ale hosté dvěma slepenými brankami těsně před půlí výsledek otočili. Druhé dějství nabídlo pěkný, útočný fotbal se šancemi na obou stranách. Prosadit se dokázali pouze domácí a stanovili tak zaslouženou dělbu bodů.
Fakta – branky: Buryánek z pen., Morávek – Dědeček, Rakouš. Rozhodčí: Štuk. ŽK: 4:3. Diváků: 50.