Horní Branná – Stráž p. R. 2:4 (1:1)

Domácí neslavně zakončili neslavný podzim. Začali sice dobře a útočně. V 17. minutě skóre otevřel Šimek, který si šikovně zpracoval dlouhý aut a prostřelil hostujícího brankáře. Pak navíc mohli navýšit, ale největší šanci zakončili do brankáře i do zaskakujícího obránce. Stráž postupem času přejímala otěže zápasu a ještě do půle stihla srovnat.

Domácí do druhého poločasu dohrávaného střetnutí nastoupili s chutí a s vervou. Jenže v 50. minutě přišel výrazný zádrhel. Hostující útočník si totiž obhodil stopera Vaška, který ho následně ve skluzu fauloval a odcházel zpět do kabin předčasně po červené kartě.

Horní Brannou však oslabení nepřibrzdilo. Šance měli Nýdrle s Mečířem, hosté byli zaskočeni, ale neinkasovali. Naopak v 65. minutě poslali centr za domácí obranu a Cerman z voleje upravil na 1:2. Pak se domácí opět hnali do útoku, ale přišel třetí a vítězný gól.

Komplikace pro hosty přišla až v závěru. Nejprve se vyrovnal poměr sil v utkání, když šli hosté také do deseti, pak navíc v 88. minutě střídající Fiedler střelou z dálky snížil na rozdíl jediné trefy. K vyrovnání se ale svěřenci trenérského dua Klápště – Otmar nedostali. Útočné snahy zabrzdila čtvrtá trefa hostů, která definitivně uzavřela letošní část ročníku 2013-2014 v I. A třídě.

„Zápas nám, stejně jako většina podzimu, podle představ nevyšel. Sice hosté nebyli o nic lepší, ale my jsme si to prostě vyžrali do konce," řekl k závěrečnému utkání kouč Stanislav Klápště.

Fakta – branky: 17. Šimek, 88. Fiedler – 39. a 65. T. Cerman, 73. Matuška, 90. Čonka. Rozhodčí: Vachek. ŽK: 2:2. ČK: 1:1 (50. Vašek – 79. Libich). Diváků: 80. Sokol Horní Branná: Hoffman – Chlup, Vašek, Gaudel (73. Šimůnek) – Kocourek – Zuzánek (79. Landiga), Jón, Beneš (73. Fiedler) – Nýdrle, Mečíř, Šimek.

ČTĚTE UŽ ZÍTRA

Shrnutí podzimní části I. A třídy přinese v úterním vydání Krkonošský deník. Společně s trenéry pojizerských mužstev se opět ohlédne za právě ukončenou první polovinou druhé nejvyšší krajské soutěže na Liberecku.