OKRESNÍ PŘEBOR

Studenec – Horní Branná B 1:3 (1:0). Branky: Stránský – Jindřišek, Vašek, R. Šlechta. Rozhodčí: Mrkáček. ŽK: 1:2. Diváků: 130. Domácí začali lépe a ujali se vedení. Poté se jim ale vinou zranění rozpadla stoperská dvojice, hosté postupně přebírali iniciativu a ve druhém poločase třemi brankami po standardních situacích výsledek otočili.

Vysoké – Lomnice B 2:0 (2:0). Branky: Poláček, Čermák. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 3:1. Diváků: 90. Domácí se brzy po začátku dostali do vedení po chybě hostujícího brankáře a do poločasu své vedení ještě navýšili po standardní situaci. Ve druhé části měli sice favorizovaní hosté převahu, ale nedokázali se prosadit střelecky a tak tři body překvapivě získali hráči Vysokého.

Zálesní Lhota – Mírová B 3:0 (2:0). Branky: D. Paulů 2, Hofman. Rozhodčí: Vydra. ŽK: 3:4. Diváků: 40. Hosté sice působili fotbalovější dojmem, ale do vážnějších brankových příležitostí se nedostávali a tu největší jim zneškodnil domácí brankář Navrátil, když kryl pokutový kop. Naopak domácí hráči byli produktivní, když si vypracovali čtyři šance a tři z nich dokázali proměnit.

Stružinec – Košťálov B 2:3 (2:2). Branky: Ševců z pen., Votoček – R. Baudyš ml., D. Fejfar, Moravec ml. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 2:1. Diváků: 230. Před krásnou diváckou kulisou se hrál v prvním poločase útočný a pohledný fotbal, který přinesl čtyři branky a několik dalších neproměněných šancí. Ve druhém poločase byla hra opatrnější a spíše se čekalo na chybu soupeře. O výsledku se rozhodlo v závěru utkání, kdy nejprve domácí v čisté šanci trefili tyč a z následného protiútoku rozhodli hosté o zisku tří bodů.

Martinice – Libštát 1:3 (1:2). Branky: Svoboda – Podlipný z pen., Tulach, Mečíř. Rozhodčí: Mašek. ŽK: 1:2. ČK: 1:1. Diváků: 50. Na začátku zápasu byli aktivnější domácí, kteří se také ujali vedení. Hostům se podařilo vyrovnat z problematického pokutového kopu a do přestávky přidali ještě druhou branku. Ve druhé části domácí bojovali, snažili se o vyrovnání, ale třetí branka hostů po rychlém protiútoku dala výsledku konečnou podobu.

Roztoky – Mříčná 4:1 (2:0). Branky: Tejchman z pen., Tuláček, D. David, Jelínek – Lukeš. Rozhodčí: Drusan. ŽK: 1:4. ČK: 0:2. Diváků: 150. Úvod utkání byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách, ale ve 25.minutě zahrál v pokutovém území jeden z hostů rukou, byl vyloučen a z nařízeného pokutového kopu šli domácí do vedení, které ještě zvýraznili brankou do šatny. Na začátku druhého poločasu se i přes oslabení hosté snažili o vyrovnání, ale v koncovce se jim nedařilo a když jim byl vyloučen další hráč, domácí toho využili k vysokému vítězství.

Kruh – Nová Ves 2:9 (0:4). Branky: Brož, Jan Kužel – Fedor 3, Tomášek 2, Hadač, Máka, Hloušek, Dušta. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 0:2. Diváků: 60. Domácí zahrozili hned v první minutě, ale to bylo z jejich strany prakticky všechno. Hosté nejprve neproměnili několik šancí, po první brance se uklidnili a uštědřili hráčům Kruhu nevídaný debakl.

OKRESNÍ SOUTĚŽ

Prvním kolem započal také nový ročník okresní soutěže. Překvapivé výsledky přinesly duely ve Vysokém nad Jizerou a Dolní Branné, kde domácí nedokázali jako papíroví favorité zvítězit.

Vysoké B – Studenec B 1:1(1:0). Branky: Šeda – Klazar. Rozhodčí: Gazdik. ŽK: 1:3. Diváků: 30. Na těžkém terénu za vytrvalého deště se odehrálo utkání, které se vyznačovalo hlavně bojovností a nakonec si mužstva spravedlivě rozdělila po bodu.

Dolní Branná – Tatobity 1:1 (0:1). Branky: Stránský – Salaba. Rozhodčí: Rympler. ŽK: 2:3. Diváků: 70. V prvním poločase byli aktivnější hosté a zaslouženě ho vyhráli, když domácí neproměnili pokutový kop. Ve druhé části domácí zvýšili úsilí, vyrovnali, ale body se nakonec překvapivě dělily.

Benecko – Horka 3:4 (2:2). Branky: Wiesner, Urbanec, Tryzna – Kazda, Pavlas, Borůvka, Grof. Rozhodčí: Im〜lauf. ŽK: 1:0.ČK: 1:1. Diváků: 30. První poločas byl vyrovnaný a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. V úvodu druhého poločasu získali hosté dvoubrankové vedení, ale v závěru domácí snížili a v závěrečném tlaku jim chybělo více štěstí v koncovce.

Košťálov C – Malá Skála B 0:6 (0:4). Branky: Makula 3, Vrbata, Hruška, Vondál. Rozhodčí: Rympler. ŽK: 1:2. Diváků: 50. Posílení hosté byli fotbalovější a měli převahu. Domácí bojovali, ale na rozdíl od soupeře nedokázali proměnit své šance, a tak je pro ně výsledek příliš krutý.

Víchová B – Bělá 4:2 (2:0). Branky: Kuřík 2, Lampa, Faistaver – Patz 2. Rozhodčí: Šarbort. ŽK: 3:1. Diváků: 70. V prvním poločase byli lepší domácí a zaslouženě se ujali vedení, které v úvodu druhého poločasu ještě zvýraznili dalšími dvěma brankami. Poté ovšem odpadli fyzicky, hosté výsledek zkorigovali a nechybělo mnoho a v závěru mohli dosáhnout na bod, ale chybělo jim štěstí v koncovce.

Bozkov B – Nová Ves B 5:2 (1:0). Branky: Červený, Picek, Hlava, Krejčí, Klucký – Nožička 2. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 0:2. Diváků: 60. V prvním poločase měli domácí převahu, ale z několika šancí dokázali proměnit jedinou. Na začátku druhé části dali dva rychlé góly, ale potom přestali hrát aktivně a hosté během dvou minut snížili na rozdíl jediné branky. Hráči Bozkova následně opět převzali iniciativu a dvěma brankami dali výsledku konečnou podobu.

Rovensko B – Rokytnice B 7:1 (2:1). Branky: Novotný 2, Perger 2, Vondráček 2, D. Malý – Horáček. Rozhodčí: Přikryl. ŽK: 0:1. Diváků: 90. V prvním poločase ještě hosté drželi přijatelný výsledek, ve druhém už na soupeře nestačili a domácí si po stálé převaze připsali zaslouženě vysokou výhru.

(km)