Okresní přebor

Kruh – Horní Branná B 4:3 (2:1)

V bojovném utkání začali lépe hosté a ujali se vedení. Domácí pak ale ještě do poločasu výsledek dvěma brankami otočili. V průběhu 2. půle vedl Kruh už 4:1, ale hosté si vytvořili tlak a snížili na rozdíl jediné branky. V nervózním závěru se ale už na vítězi duelu nic neměnilo, a tak poslední tým podruhé vyhrál.
Fakta – branky: Marek Salátek, Michal Salátek, Martin Chomanič, Jiří Kužel – Illner 2, Horáček. Rozhodčí: Liška. ŽK: 3:0.ČK: 1:1. Diváků: 50.

Košťálov B – M. Skála 2:1 (0:0)

Domácí měli více ze hry, ale hosté byli nebezpeční z rychlých protiútoků. Z jednoho se ujali vedení v 63. minutě, ale Košťálovští zpřesnili kombinaci a podařilo se jim výsledek dvěma góly otočit.
Fakta – branky: Zboroň, Kašpar – Daníček. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 2:3. Diváků: 60.

Libštát – Bělá 0:4 (0:3)

Fotbal v Libštátu prožívá velké trápení. Hlavně střelecky se tamní hráči souží, což potvrdili i v duelu s nováčkem, když neproměnili ani nejvyloženější šance včetně pokutového kopu. Hosté byli pohyblivější, lépe kombinovali a jejich vysoké vítězství je překvapivé, ale zasloužené.
Fakta – branky: Patz 2, Čokina, Tauchman. Rozhodčí: Šubrt. Bez karet. Diváků: 150.

Stružinec – Lomnice B 3:0 (1:0)

V prvním poločase byli lepší Lomničtí, ale nedokázali proměňovat šance. Domácím se nedařilo, přesto odcházeli do kabin spokojenější, když dokázali skórovat z ojedinělého útoku. Ve druhé části už měli Stružinečtí stálou převahu, z několika příležitostí vytěžili další dva góly a zvýšili náskok na čele tabulky.
Fakta – branky: Heřmanský 2, Hloušek. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 2:2. Diváků: 120

Martinice – Vysoké 2:2 (0:1)

Vyrovnané utkání s mnoha šancemi na obou stranách. První poločas vyzněl pro hosty, ale v průběhu druhého Martinice výsledek otočily. Hráči Vysokého v závěru vyrovnali a stanovili tak zaslouženou dělbu bodů.
Fakta – branky: Horáček, Cejnar – Holeček, Friede. Rozhodčí: Mašek. ŽK: 1:2. Diváků: 50.

Mříčná – Studenec 2:2 (1:1)

Na těžkém terénu bylo k vidění vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Zápas nakonec skončil zaslouženou dělbou bodů. Zajímavostí je, že sudí Procházka odřídil devatenáctý letošní zápas v okresních soutěžích, aniž by udělil jedinou červenou kartu!
Fakta – branky: J. Jaroš, Jiřišta – Kupkár, Tauchman. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 1:3. Diváků: 100.

Mírová B – Roztoky 3:1 (1:1)

V prvním poločase hosté ještě dokázali držet krok. Ve druhém už se projevila větší herní vyzrálost domácích, kteří si zaslouženě připsali tři body. Rezerva Mírové se tak v letošním roce zatím drží nezvykle vysoko.
Fakta – branky: Laurin, Zaplatílek, Císař – Hnyk. Rozhodčí: Přikryl st. ŽK: 0:1. Diváků: 40.

Okresní soutěž

Studenec B – Horka A 1:2 (0:1)
Domácí měli v utkání sice územní převahu, ale hosté byli úspěšnější při zakončování brankových příležitostí a před tradičně hezkou diváckou kulisou Studenec vyloupili.
Fakta – branky: Šír – Borůvka, Řeháček. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 2:2. ČK: 1:0. Diváků: 120.

Horka B – Tatobity 8:1 (5:0)
Horečtí mladíci byli pohyblivější a protože dokázali být neomylní při proměňování šancí, připsali si vysokou výhru. Soupeři tak přenechali poslední místo v tabulce.
Fakta – branky: Borůvka 3, Šmíd 2, Vinšálek, Dohnal z pen., Řehořek. Rozhodčí: Přikryl ml. ŽK: 2:1. Diváků: 50.

Libštát B – Benecko 3:1 (2:0)
Nadšeně bojující rezerva Libštátu favorizovaného soupeře zaskočila a postarala se o největší překvapení kola. Hostům naopak skončila osmi zápasová šňůra bez prohry, během níž sedmkrát vyhráli.
Fakta – branky: Semecký, L. Havlíček, Preissler – Figura. Rozhodčí: Šarbort. ŽK: 2:2. Diváků: 60.

Dolní Branná – Poniklá 1:2 (0:0)
Po vyrovnaném prvním poločase se ve druhém ujali vedení domácí. Potom ale neproměnili tři šance a přišel trest. Ponikelští nejprve vyrovnali a v 88. minutě vsítili vítěznou branku.
Fakta – branky: M. Forbelský – Zimčák, Adámek. Rozhodčí: Gazdik. ŽK: 3:4. ČK: 0:1. Diváků: 40.

Rovensko B – Vysoké B 3:2 (1:0)
První poločas vyzněl pro Rovensko, které v průběhu druhého zvýšilo na 2:0. Hosté potom mobilizovali síly a dokázali vyrovnat, ale poslední slovo měli znovu domácí, kteří minutu před koncem vstřelili vítěznou branku.
Fakta – branky: Novotný 2, Horký – Friede, Saska. Rozhodčí: Pecina. ŽK: 4:2. Diváků: 50.

Nová Ves B – Z. Lhota 2:2 (0:1)
V prvním poločase byli hosté lepším týmem a zaslouženě se ujali vedení. Domácí se po změně stran zlepšili a nakonec dokázali vybojovat bod.
Fakta – branky: Saliga, Čížek – J. Pacholík, M. Pacholík. Rozhodčí: Liška. ŽK: 2:1. ČK: 1:0. Diváků: 40.

Bozkov B – Víchová B 2:0 (1:0)
V pohledném duelu obě mužstva potvrzovala svoje postavení v horním patře tabulky. Bozkovští si vypracovali více šancí, a proto je jejich výhra zasloužená. Domácí tudíž před závěrečnými koly (díky dohrávce k dobru) drží trumfy k získání titulu půlmistra ve svých rukou.
Fakta – branky: Landiga, P. Špidlen. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 1:2. Diváků: 50.

Karel Mazánek, Jaroslav Pich