Do Trutnova na umělou trávu totiž již zítra dopoledne dorazí tým trenéra Procházky ze Semil. Zápas v podkrkonošském městě začíná ve čtvrt na jedenáct.

Semily vyráží s optimistickou náladou. V minulém kole v pohodě smetly na svém hřišti protivníka z Jičína a splnily tak povinnost. Týden předtím se nad posledním celkem tabulky podařilo zvítězit také Trutnovákům, kteří v posledním kole nehráli, a tak měli dvojnásobný čas se na soka připravit.
Semily si ze čtyř jarních kol připsaly zatím pět bodů za jednu výhru, dvě remízy a jedinou porážku.

Trutnov na jaře zvítězil dvakrát. V prvním kole 2:0 nad Novou Pakou, ve třetím poté nad zmiňovaným Jičínem. Padl pouze na půdě rezervy Hradce Králové.

Zápas bude velmi důležitý v boji o záchranu v soutěži. Trutnov je zatím dvanáctý se ziskem osmnácti bodů. Semily o příčku níž ztrácejí jediný bod. V podzimním střetnutí v Semilech se radoval Trutnov z vítězství 4:1, nyní tak mají Semily ideální možnost, jak porážku odpracovat.

Jede si Turnov pro další výhru?

Na hřiště předposledního celku z Nového Bydžova zajíždí druhý pojizerský zástupce z Turnova. Na jaře stoprocentní tým trenéra Broschinského se pokusí prodloužit sérii tří jarních vítězství v řadě.

Pokud by se podařilo mladíkům trenéra Broschinského zvítězit, bylo by mužstvo prakticky zachráněno a mohlo by si zbytek soutěže bez nervů užít. Nový Bydžov navíc zatím bodoval jen na hřišti trápícího se Dvora Králové, kde remizoval 1:1, ale například z Chrudimi si odvezl „sedmičku“. Jarní duel Turnovští vyhráli v poměru 1:0. Ve vyrovnaném středu tabulky je Turnov nyní na sedmé pozici. V případě zisku tří bodů by však mohl nakouknout až do elitní pětky.

Třesou se ve Velimi? Asi ne…

Vzpomínáte? Jako lídr tabulky přijížděla v 5. podzimním kole Velim do Dvora Králové. Odjížděla odtud poté se sedmibrankovým překvapivým přídělem.
Nyní se však brankové hody dají čekat velmi těžko. Dvůr se na jaře trápí, získal pouhé dva body, v koncovce má veliké problémy a klesl na 10. místo. Velim sice také neválí, ale branky střílí poměrně pravidelně a drží druhou pozici. Zápas se hraje v neděli od půl páté.