Fotbalové soutěže nejen v podkrkonošském regionu se pomalu blíží ke svému konci a stejným tempem přijde období oblíbených turnajů v malé kopané. Jeden takový se v úterý 5. července uskuteční na vrchlabském hřišti v Podhůří.

Právě tam se fotbalové nadšenci sejdou k již šestému ročníku Memoriálu Páji Grigela. Hrát se bude na dvou hřištích dle pravidel pro malou kopanou a start sportovního klání mají pořadatelé naplánován na devátou hodinu ranní.

Kontaktní osobou je Tomáš Hladík a hlásit mužstva lze na telefonním čísle 603 335 715. Jednotlivé zápasy bude na turnaji řídit dvojice delegovaných rozhodčích OFS Trutnov a hrát se bude v počtu 5+1. Startovné za tým činí 1000 korun a vedle samotných utkání si hráči přijdou i na oběd pro každého. Na všechny semifinalisty čeká mimo jiné ceny i padesátilitrový sud piva.

Na fotbalové boje naváže večerní hudební program. Účast v Podhůří již přislíbili zpěvačka kapely Balage Band Tereza Kopáčková, hudební formace Driák a do ranních hodin bude hrát DJ Venca Šlambor.

Chybět samozřejmě nebude půlnoční ohňostroj a moderováním celé akce se ujme dvojice herců Jaromír Nosek a Marek Polar. Rozhodně zajímavým hostem memoriálu bude reprezentační futsalový brankář Libor Gerčák.

Srdečně zváni jsou všichni přátelé a kamarádi, kteří měli Páju rádi.

HAPO, Libotov nebo Dubina?

Vedle tradičního Memoriálu Páji Grigela se v letní pauze mistrovských soutěží uskuteční celá řada dalších turnajů.

Hned na tři se milovníci malé kopané mohou těšit už na konci června. Stadion v Hostinném bude hostit další ročník Memoriálu Antonína Plecháče a pořadatelé už dnes znají jména dvanácti účastníků z řad starších žáků.

Další turnaje jsou bez určení věkové mety, a kdo by se jich chtěl zúčastnit, při pohledu na termíny zvládne všechny. Už v neděli 19. června se rozeběhne nejznámější z východočeských klání HAPO 2016. Šest základních skupin po pěti účastnících je již rozlosováno, přesto lze na telefonu 737 141 504 u Miloslava Toholy získat ještě jedno ze tří volných míst.

V sobotu 25. 6. se v Chotěvicích koná SOP Cup, při němž si účastníci užijí dostatek zábavy. Celodenní turnaj bude totiž spojen s probíhající poutí a následnou večerní veselkou.

A jsme u července. Hned druhého se tradiční Libotov cup koná v obci nad Dvorem Králové (hlásit se lze na telefonním čísle 724 717 854). O pár kilometrů dál v Bílé Třemešné se 9. července uskuteční Dubina cup. Zde se na možnost přihlášení lze ptát na čísle 737 589 314.