Obě derby skončila remízou, Vrchlabí zazářilo

Podkrkonoší – V I. A a I. B třídě se vcelku dařilo podkrkonošským zástupům. O duelech krajského přeboru budeme referovat v zítřejším vydání Deníku

20.8.2012

Ilustrační fotografieFoto: Foto: Deník

Fotbalisté Vrchlabí podruhé v sezoně vyhráli. V I. B třídě se podobný počin žádnému z podkrkonošských celků nepodařil.

I. A třída

Nový Hradec Králové – Vrchlabí 1:3 (1:1).
Vrchlabští fotbalisté se po dvou kolech vyhřívají na čelních místech tabulky. Mohou za to vítězství doma s Ohnišovem a na Novém Hradci, vždy 3:1. Ve druhém duelu sice hosté od 25. minuty prohrávali, díky včasnému vyrovnání ale přežili první poločas za nerozhodného stavu. Pět minut před pauzou totiž stihl srovnat útočník Šlechta, a tak šli do druhé půle oba soupeři se stejným základem.

Po přestávce byla hra dlouho vyrovnaná, vše ale změnila 66. minuta. V ní sehráli Vrchlabští povedenou kombinaci, během níž putoval míč na jeden dotek mezi čtyřmi hráči a na konci akce bylo zakončení Koláře do prázdné branky – 1:2. Domácí otevřeli hru, to byla ale voda na mlýn hostujícím brejkům. Jedenáct minut před koncem pustil P. Kraus po rohu míč na Hawla, a ten „koníčkem" dodal skóre závěrečnou podobu – 1:3.

Dobruška – Úpice 3:2 (2:1).
Nováček z Úpice vyhrál v úvodním kole na půdě Police a se třemi body mohl odjíždět i z Dobrušky. To by ale svěřenci kouče Čápa nesměli odehrát polovinu utkání v deseti lidech. Mohlo za to vyloučení Kulhánka na začátku druhého poločasu, v době, kdy domácí vedli 2:1. Už v 5. minutě šli hosté do vedení díky trefě Rady, za další dvě minuty ale srovnal Dostál – 1:1. Poločasový výsledek zařídila trefa Mikušíka ze 16. minuty, po přestávce ale mohlo být vše jinak.

Po hodině hry totiž přiblížil hosty k bodovému zisku Winter a naděje Sparty na bodový zisk žily až do minuty 80. V ní se ale potvrdila převaha jednoho hráče v poli a Doubek vrátil domácímu celku vedení – 3:2. V závěru si hosté vytvořili tlak, na rozdíl od minulého týdne se ale od nich štěstí odklonilo.

I. A TŘÍDA
Dobruška – Úpice 3:2 (2:1). Branky: M. Dostál, Mikušík, Doubek – Rada, Winter. Černilov – Police n. M. 1:0 (0:0). Branka: Štěnička. Kunčice – Roudnice 2:0 (0:0). Branky: Laštovička, Doležal. Chlumec n. C. – Kostelec n. O. 3:1 (0:0). Branky: J. Kučera, Bráborec, Hanuš – Bolehovský. Ohnišov – Vysoká n. L. 2:0 (0:0). Branky: Dobýval, Macháček. Nový Hradec Králové – Vrchlabí 1:3 (1:1). Branky: Páter – Šlechta, Kolář, Hawel. Přepychy – Třebechovice pod Orebem 0:1 (0:0). Branka: Lochman.

Mostek – Stará Paka 0:2 (0:1).
Na Mostek dorazili fotbalisté Staré Paky, kteří před týdnem obrali o body domácí Sobotku (2:1). Se třemi body odjeli i tentokrát, nutno však dodat, že pod Krkonošemi mnoho problému neměli. V úvodní půlhodině sice měli hosté více ze hry, šance se ale nerodily ani na jejich straně, tím méně na druhé. Až ve 36. Minutě, v době kdy byl ošetřován zraněný Truhlář, vyrazil Hlušička střelu útočníka, na dorážku Krejčího ale nestačil – 0:1.

I po přestávce působili hosté vyhranějším dojmem, navíc jim pomáhaly chyby v domácí rozehrávce. Přicházely tak brejky a jeden z nich duel definitivně rozhodl. V 72. minutě prošel Topič až do malého vápna, přihrávku načasoval přesně na Bergera a jeho zakončení nemohlo skončit jinak než gólem na 0:2. Po tomto okamžiku přišly dobré momenty i na straně domácích, kvalita soupeře se ale projevila a hosté dovedli duel k zaslouženému vítězství.

Janské Lázně – Rudník 2:2 (2:0).
V okresním derby byl k vidění duel dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli jasně lepším týmem domácí a do vedení šli po zásluze již ve 12. minutě. To odcentroval přesně Prokop a Sameš nedal Rodrovi žádnou šanci – 1:0. Zmatky v hostující defenzívě pokračovaly a po dalších šesti minutách se míč odrazil k volnému Sapárovi, jenž pohotově upravil na 2:0. Do poločasu se mohlo skóre několikrát změnit, především Janskolázenští ale své šance zahazovali jako na běžícím pásu.

Jenže po pauze bylo vše jinak. Důrazná trenérova domluva vedla k výraznému zlepšení ve výkonu Avonu a hostů bylo najednou plné hřiště. Už v 51. minutě snížil střelec Havránek a stejný hráč mohl po hodině hry srovnat. Tutovku mu však zneškodnil Dvořák, po chvíli hostující kanonýr přece jen srovnal stav na zasloužených 2:2. Až poté se ke své hře z úvodního poločasu vrátili i domácí, obrovské šance ale v závěru neproměnili Sameš, Koblížek ani Kašpar, a tak se body v zajímavém souboji dělily.

Žacléř – Hostinné 1:1 (1:1).
Další okresní derby přineslo vyrovnaný průběh a dvě branky už v prvním poločase. Ve 27. minutě sklepl dobře hrající Nosek míč Kováčovi a jeho důraz slavil úspěch – 0:1. Ve zbytku úvodních 45 minut se hrálo převážně mezi oběma šestnáctkami, přesto se hrstka diváků dočkala ještě jednoho gólu. Vstřelili jej domácí, to když ve 41. minutě hosté zbytečně ztratili míč ve středu hřiště a Ondráškova křížná rána zapadla přesně k tyči Lánského branky – 1:1.

Po přestávce oběma týmům docházely v horku síly, přesto si hosté vytvořili dvě gólové příležitosti. Po standardkách ale hrozil i domácí Baník, a tak mohli brát oba soupeři konečnou remízu za zaslouženou.

Mladé Buky – Sobotka 0:1 (0:0).
Svěřenci kouče Moravce před týdnem ztratili vedení 3:0 v Hostinném, bod za remízu 3:3 ale chtěli potvrdit domácím vítězstvím nad nevyzpytatelným soupeřem ze Sobotky. Ke třem bodům Mladobučtí nebyli daleko, zradila je ale koncovka. Už v prvním poločase si domácí vytvořili řadu šancí, překonat hostujícího gólmana byl však neřešitelný problém. Vůbec největší příležitost spálil v samostatném úniku Liška, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Po přestávce domácí pokračovali v náporu, hosté však z ojedinělé akce získali vedení, a to dokázali udržet až do samotného závěru. Z pohledu podkrkonošského celku šlo o další zbytečnou ztrátu bodů, která může tým mrzet hlavně ve zbytku podzimní části. V dalších dvou kolech navíc Mladé Buky musí cestovat za svými soupeři na venkovní hřiště.

Bílá Třemešná – Kopidlno 4:0 (4:0).
Třemešenský Sokol na domácím hřišti přivítal silný celek Kopidlna a po porážce v Rudníku si nemohl přát lepší start do zápasu. Neuběhla ani půlminuta, odkop Vočky se dostal až ke kapitánovi Josefu Kubelkovi a ten povedenou ranou k tyči zaskočil hostujícího gólmana – 1:0. Domácí úvodní gól povzbudil a už ve 14. minutě se po kombinační akci prosadil druhou trefou Otradovský – 2:0. Hosté nebyli horším týmem, jejich soupeř ale v duelu předvedl takřka stoprocentní produktivitu. Ve 21. minutě se individuálním průnikem prezentovala letní posila Hendrych a chvíli po něm zakončil další pěknou kombinaci David Kubelka – 4:0.

Ve druhém poločase možná domácí chtěli pokračovat v kanonádě, pořádné vedro ale do sil obou soupeřů zásadně promluvilo. Hosté drželi míč, Sokol je však do šancí nepouštěl a když už se Kopidlno dostalo k zakončení, byl na místě pozorný Vočka. Svěřenci triumvirátu Šturma – Kubelka – Šolc tak konečně prolomili komplex Kopidlno a nepříjemného soupeře poprvé z pěti duelů porazili.

I. B TŘÍDA – skupina A
Mostek – Stará Paka 0:2 (0:1). Branky: Krejčí, Berger. Mladé Buky – Sobotka 0:1 (0:0). Branka: Rulc. Žacléř – Hostinné 1:1 (1:1). Branky: Ondráško – Kováč. Miletín – Libáň 2:2 (2:1). Branky: Machačka 2 (1 z pen.) – Bányácski z pen., Hlavatý. Bílá Třemešná – Kopidlno 4:0 (4:0). Branky: Jos. Kubelka, T. Otradovský, Hendrych, D. Kubelka. Janské Lázně – Rudník 2:2 (2:0). Branky: Sameš, Sapár – Havránek 2. Nové Město nad Metují – Jičín B 2:0 (1:0). Branky: Zákravský, Lichter.

20.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
PATRIK HOLOVIČ je druhým nejlepším střelcem I. A třídy. Stráži v dresu Košťálova-Libštátu vstřelil dva góly.

Jablonečtí zabránili fiasku v hodině dvanácté

Žena pomohla zraněnému ze rvačky, někdo ji mezitím ukradl mobil

NAŠI PRVŇÁCI ze ZŠ Komenského Trutnov

Trutnovsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Pelák jako jediný trefil sedm výsledků

Trutnovsko, Pojizeří - Třiatřicet branek nabídlo deset vybraných utkání víkendového pokračování podzimní části TIP ligy. Ve výsledku tipovací soutěže čtenářů Krkonošského deníku ale počet vstřelených gólů v 9. kole nehrál žádnou roli.