Ač pořadatelům počasí nepřálo, vydařil se sedmý ročník populárního turnaje na výbornou. Napínavý průběh fotbalových bojů, skvělé doprovodné akce, výborné občerstvení a vysoká návštěva, to vše dalo jasnou odpověď na to, zda organizátoři společně s obcí udělali dobře, když se po čtyřleté odmlce rozhodli znovu uspořádat tuto náročnou akci.

Vítězové z let 2003 a 2004 nepostoupili

Již v pátečním večeru byl Hunťák cup rozlosován a kdo znal složení jednotlivých mužstev, mohl si být jist, že v sobotu ráno odstartují základní skupiny prestižními souboji. Skupinu A ovládl bez ztráty jediného bodu žacléřský Baník, po jehož boku slavil překvapivě postup sympatický FC Windsor, v jehož středu se objevil nadějný hokejový brankář Jaroslav Pavelka, jenž v zámořské Ontario Hockey League hájí barvy týmu Windsor Spitfires. „Béčku" dominoval nováček turnaje FC Drtič, který skupinu vyhrál se skóre 10:0 před domácím Notor teamem. V další pětici se radovali bez porážky dvorští Kousci Laušmanovi, které do čtvrtfinále doprovodil FC Koyot z Hradce. Skupina D měla jasné favority a podle očekávání postoupili finalisté dvou posledních ročníků Kenya taem a Bedna 98. Narozdíl od jiných úspěšných účastníků z předchozích let tak sítem kvalifikačních skupin neprošli vítězové úvodních dvou ročníků V+J Rodos a FK Mostek.

Triumf „drtičům" vystřelil Matěj Lang

Vyřazovací boje výrazně ovlivnilo počasí, které z jednoho hřiště udělalo doslova bahenní lázeň. Naštěstí pořadatelé stihli před návalem krup odstartovat zábavné soutěže pro děti a do sportovního areálu seskočil i odvážný parašutista. Letadlo několika průlety zabavilo nejmenší diváky sprškou bonbónů a velkou atrakcí bylo vystoupení Antonína Panenky, jenž na pódiu pobavil přítomné a následně se pilně věnoval i autogramiádě a společnému fotografování.

To už bylo v plném proudu čtvrtfinále. Nejprve přišla na řadu repríza posledního finále, v němž Kousci Laušmanovi díky trefám Petra Dubického a šikovného žáčka Matyáše Kazdy vyhráli 2:1. Kenya team potvrdil roli favorita výhrou 5:0 nad FC Koyot, zato FC Drtič se hodně natrápil s FC Windsor, který udolal až na penalty. Nečekala se porážka Baníku Žacléř, jenž podlehl domácími celku Notor team 0:2. Překvapení turnaje tím ale nekončilo, jelikož trefou Jirky Pohořelého odstranili „notoři" z cesty i finalisty dvou posledních ročníků Kousky Laušmanovi (1:0). Stejným výsledkem si díky gólu Matěje Langa poradil FC Drtič s Kenya teamem.

Finále bylo opravdovým vrcholem turnaje a opět jej rozhodl gól Matěje Langa. Notor team na jeho branku nedokázal odpovědět, a tak se do historie turnaje zapsal jako nový vítěz kolektiv FC Drtič.

Vyřazovací boje – čtvrtfinále: Baník Žacléř – Notor team 0:2, Kousci Laušmanovi – Bedna 98 2:1, FC Drtič – FC Windsor 1:1, na penalty 3:1, Kenya team – FC Koyot HK 5:0. Semifinále: Kousci Laušmanovi – Notor team 0:1, FC Drtič – Kenya team 1:0. Duel o 3. místo: Kousci Laušmanovi – Kenya team 1:1, na penalty 2:3. Finále: FC Drtič – Notor team 1:0.

Nejlepší hráč: Jan Řežábek (Kousci Laušmanovi). Nejlepší brankář: Jan Vondrouš (Notor team). Nejhezčí gól turnaje: Marcel Zezulka (Anti Gastro). ⋌