Česko U18 – Itálie U18 1:3 (1:3)

Do utkání vstoupili lépe čeští mladíci, kteří šli již v 7. min. do vedení, když se po rohovém kopu prosadil hlavou nikým nehlídaný Polom – 1:0. Italové se v Náchodě rozjížděli pomalu, ale ve 13. min. se jim podařilo srovnat, když akci De Vitise ještě gólman vyrazil, ale na dorážku Libertazziho už nestačil – 1:1. „První branku nám Italové dali po ošklivém faulu, který rozhodčí neodpískal a tím se dostali na koně,“ viděl jednu z příčin porážky svých svěřenců trenér Česka Jaroslav Hřebík.

Lvíčata byla i přesto v těchto fázích aktivnějším týmem, jenže do vyložené šance je dobře bránící Italové nepouštěli. Ve 20. min. to proto zkusil individuálně Kurtin, který si potáhl míč po velkém vápně a jedovatou střelou vystrašil italského brankáře. Jižané však český tým vyučovali v produktivitě. Po půl hodině hry se nadechl k sólu De Vitis, se kterým si před vápnem narazil Iemmello a ten z úhlu propálil domácího gólmana. Těsně před přestávkou našel Krejčí výborným centrem od postranní čáry Kadeřábka, jehož střele však chyběla přesnost. Hlavní sudí nastavoval v první půli jednu minutu a právě v ní se dostal na velkém vápně k míči Scialpi, který z kroku zaskočil Karabinu v české svatyni – 1:3.

Do druhé půle udělali oba trenéři několik změn. Domácí měli snížení na kopačce v 55. min., jenže dobře zahraný trestný kop odvracel nad branku hostující zadák. Druhý poločas kouskovalo časté střídání hlavně na italské straně a tak hra už postrádala spád. Italové se ve druhé části ukázali jako vyspělejší tým, dobře napadali českou rozehrávku a nedovolovali svému soupeři prakticky nic. Po hodině hry to mohli být právě Italové, kteří měli na kopačce další branku, ale pohlednou akci zakončoval Carraro vedle. Definitivní tečku za zápasem, v jehož závěru byl vykázán z lavičky trenér Hřebík, udělal dobře zahraným trestným kopem domácí Nešický, jeho pokus ale italský gólman vytěsnil mimo své tyče.

Jaroslav Hřebík, trenér Česka U18: „Pro naše hráče to byla obrovská škola. Takovýto zápas si v naší lize nezahrají a co jim stačí v tam, tady nestačí. Myslím si, že dnešní zápas byl velmi pěkný, nechybělo tam nasazení, bylo to odehráno ve sprintu. Italové k čemu se dostali, to proměnili. Dokázali, že jsou fyzicky vyspělejší, rychlí a velmi těžko se jim odebírá míč od nohy.“

Fakta – branky: 7. Polom – 13. Libertazzi, 30. Iemmello, 45. (+1) Scialpi. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 0:4. Sestava Česka: Karabina (46. Koubek) – Přikryl, Brabec (46. Fadrný), Kysela, Hála – Kadeřábek, Polom (71. Krch), Štípek (35. Pilík, 63. Nešický), Skalák (55. Jeleček), Krejčí – Kurtin (46. Boháč).