A zatímco domácí chtěli potvrdit zisk tří bodů ze hřiště Železného Brodu další výhrou, která by je posunula díky ztrátě Nové Paky blíž k čelu tabulky, hosté museli napravovat úvodní blamáž ze hřiště Vysokého Mýta (0:3).

Sestavy soupeřů doznaly řady změn. I proto, že se trenéři tentokrát vesměs spoléhali na kmenové hráče a výpomoc z ligových farem byla jen „kosmetická".

Pěnčín-Turnov – Jablonec n. J.
1:0 (0:0)
Zápas začal hodně opatrně. První vážnější šanci si připravil až ve 13. minutě Bernát, ale po úniku ze strany střílel vysoko nad.
Podobně nepřesně pálili o chvíli později Papoušek s Novotným, a tak se postupem času začali osmělovat i hosté. Největší šanci Povra ale chytil bez problémů Kolář v domácí brance.

Hráči předváděli především bojovný fotbal mezi oběma šestnáctkami. Gólovými šancemi se šetřilo.
Rušno začalo být opět až těsně před půlí. Nejprve neuspěli domácí, čehož pak málem litovali, když po střele jabloneckého Povra zachránila jejich obranu tyč.

Jediný gól zápasu padl hned po změně stran. Trenér Turnova v půli nasadil Bártu s Finklárem a právě prvně jmenovaný byl znovu (stejně jako v jarní premiéře v Železném Brodě) u klíčového momentu.

V 50. minutě chyboval Helm, Bárta byl před vápnem faulován a kopal se trestný kop. Míč si vzal exligový matador Petr Papoušek a přízemní střelou překonal nejen zeď, ale i bezmocně přihlížejícího gólmana Farského.

Domácí výběr pak mohl přidat pojišťovací gól, ale obrana soupeře mnohdy s vypětím všech sil odolala.
V poslední čtvrthodině zatlačil naopak na pilu Jabloneček. Převzal aktivitu, toužil po vyrovnání a dokonce se dožadoval odpískání pokutového kopu. Píšťalka sudího ale zůstala rezolutně němá.

Radost novému trenérovi Zbyňku Houškovi tak noví svěřenci ani napodruhé neudělali. Tým se tak propadl těsně nad hranu sestupu na 13. místo. Domácí si naopak zhluboka oddechli.

„Chyběl nám pojišťovací gól, který by utkání zřejmě rozhodl. Hosté měli také několik šancí a mnohdy jsme děkovali štěstí a tyči, že jsme neinkasovali. Rozhodujícím momentem byla střela Petra Papouška, který opět stanovil rozdíl v dění na hřišti," komentoval trefně vedoucí FK Pěnčín-Turnov Petr Horáček.

„My jsme chtěli odčinit bídný výkon z minulého týdne, což se nám povedlo. Podali jsme dobrý výkon, všichni hráči makali na sto procent. Bylo to utkání o jedné brance, kterou dali domácí. Škoda, že jsme se neprosadili jako první my, šance jsme k tomu měli. Teď musíme porazit Ústí nad Orlicí. Nic jiného nezbývá," je si vědom vedoucí hostujícího Jablonečku David Holman.

Fakta – branka: 50. Papoušek. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 3:2. Diváků: 154.
FK Pěnčín-Turnov: Kolář – Benýšek, Ginzel, Egert, Petřík – Koubek (46. Finklár), Janů, Novotný, Bernát (65. Randák) – Papoušek, Lanfranchi (46. Bárta, 90. V. Hurt).

Sokol Jablonec nad Jizerou: Farský – Sedláček, Braun, Nechanský, Helm – Povr, Barcuch, Rudolf, Krejčík – Kovář, Vodrážka (61. Paldus).