Výsledky 22. kola výrazně potěšily fotbalisty a fanoušky Bílé Třemešné. Sokol nejprve zvládl náročný a zcela vyrovnaný duel s Baníkem Žacléř a poté přijal s optimismem i zprávu o vítězství Miletína nad vedoucím celkem soutěže z Nového Města (3:1).

I. B třída

Bílá Třemešná – Žacléř 1:0 (0:0).

Okresní derby přineslo vyrovnanou bitvu dvou na jaře úspěšných kolektivů. Před utkáním aktéři uctili minutou ticha památku zesnulého Zdeňka Kubelky, pak už ale začal bojovný zápas, který dlouho nepřinášel vyloženější gólové příležitosti. Domácí se snažili vynutit převahu, hostující obrana ale pracovala spolehlivě a do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Po přestávce se hrálo převážně před brankou Volhejna, ten ale zvládal všechny ošemetné situace s bravurou a hned dvakrát si poradil divácky atraktivní robinsonádou. V jediné šanci na druhé straně minul hlavou o milimetry Mádle, rozhodnutí ale přišlo v 83. minutě. K trestnému kopu daleko za šestnáctkou se postavil domácí kapitán Josef Kubelka a jeho rána propadla Volhejnovi nešťastně mezi nohy – 1:0. V závěru hosté vsadili vše na útok, Dobřichovský ale v utkání znovu žádnou sebemenší chybu neudělal, na druhé straně Volhejn tutovku Davida Kubelky zneškodnil také.

Janské Lázně – Mladé Buky 1:2 (1:2).

Veledůležitou záchranářskou bitvu ovlivnil úvod zápasu, když už ve 3. minutě poslal hosty do vedení zkušený kanonýr Machalík – 0:1. Domácí mohli rázem odpovědět, Kult ale dvě obrovské šance v 10. a 12. minutě zazdil. Po pár minutách naopak podržel janskolázeňské naděje matador Dvořák, to když v brance doslova odčaroval druhý gól soupeře. Ve 37. minutě se Koblížkovi podařilo z pokutového kopu srovnat na 1:1, ani domácí kouzelník mezi tyčemi ale nezabránil Štěpánkovi v gólu do šatny (1:2), po němž měly Janské Lázně po pauze co dohánět.

Druhý poločas se nesl za převahy domácích, Koblížek ale nastřelil jen tyč a další šance Kulta mířila mimo. Konstrukce branky stála v cestě i hostům, ti ale v závěrečném finiši vítězství uhájili.

Rudník – Stará Paka 3:3 (2:1).

Fotbalisté Staré Paky dorazili do Rudníku v roli papírového favorita, již před zápasem ale bylo zřejmé, že více nadějí na vítězství se dává tentokrát domácímu celku. Důvod? Hosté přijeli pouze s devíti hráči! Přesto svěřenci hrajícího kouče Rodra neměli na růžích ustláno. Hosté byli i v oslabení lepším týmem a po půlhodině šli po zásluze do vedení – 0:1. Naštěstí ale přišel těsně před přestávkou zvrat. Dvakrát se během dvou minut prosadil Havránek a poločasový stav 2:1 vypadal pro domácí velice dobře.

Kanonýra se stejným příjmením ale měli v sestavě i hosté. Havránkovi II navíc stačily minuty dvě (59. a 60.), aby zcela obrátil vývoj utkání a nasměroval „devět statečných" k vítězství. To ale nakonec Staré Pace sebraly zákroky nestárnoucího Rodra a především gól Čápa, jenž v 85. minutě vyrovnal na 3:3.

Mostek – Jičín B 1:1 (0:0).

Fotbalisté Mostku se dokázali otřepat z výprasku v Novém Městě (1:8) a proti běhavému soupeři z Jičína vybojovali bod, i když v jejich záchranářských pracích by byly určitě lepší tři. Až na pár zaváhání domácí obrana tentokrát pracovala jistě, a to i přesto, že už v 16. minutě přišla o nezkušenější oporu, když po zalehnutí soupeřem musel se zraněným kolenem odstoupit Dušan Duchek. Hosté byli častěji na míči, ale příliš šancí si nevytvořili. Tu největší zblízka lapil Hlušička. Mostečtí útočníci v první půli postupovali dvakrát sami na brankáře, ale Kuhnovi míč ve vápně odskočil a Vohnout jen trefil brankáře. Druhý jmenovaný ale vše odčinili na začátku druhé půle krásnou střelou z hranice vápna – 1:0. Vedení ovšem Mostku vydrželo jen devět minut, neboť pak po standardní situaci skóroval na zadní tyči Kocourek. Hosté měli blíže ke vstřelení vítězné branky, ale Hlušička a spol. vydřeli bod.