Velice zajímavé souboje čekají na fotbalové příznivce v krajských soutěžích pořádaných Královéhradeckým KFS. Hned sedm duelů bude odehráno v podkrkonošském regionu.

Krajský přebor

Sobotní odpoledne (17.00) nabídne duel bodově dosud nejchudších týmů v nejvyšší oblastní soutěži. Rezerva Dvora Králové ve čtvrtek sice na hřišti Červeného Kostelce vedla ještě v 68. minutě 3:1, nakonec ale lídrovi soutěže podlehla 3:5. Stejně jako její dnešní soupeř Kratonohy tak Hruškovi svěřenci dosud získali v přeboru jen jeden bod a dnes se ve vzájemném souboji poperou o to, kdo bude po víkendu držet černého Petra.

Lépe na tom po čtyřech kolech chtěli být i fotbalisté Trutnova. Ti sice v úvodním kole rozstříleli na domácím hřišti nováčka z Hořic (6:0), od té doby ale ze tří zápasů vydolovali jen jeden gól a hlavně pouhé dva body. Nyní navíc před partou kouče Dvořáka stojí silný soupeř. V neděli se totiž exdivizní tým od 10 hodin představí na hřišti hradecké Olympie.

I. A třída

Zatímco předchozí dva podkrkonošští rivalové s dosavadními výkony spokojeni být nemohou, v I. A třídě je tomu jinak. Úpická Sparta si užívá roli nováčka a bilanci jedné výhry, remízy a porážky zatím rozhodně bere. Navýšit bodové konto navíc svěřenci Romana Čápa budou moci již zítra v duelu na půdě Přepych.
Ve stejnou dobu (17.00) nastoupí ke svému čtvrtému utkání v sezoně také hráči Vrchlabí. Ti zatím neztratili ani bod a společně s Kunčicemi vévodí tabulce. Skvělý úvod by rádi potvrdili v souboji s nováčkem soutěže, jímž je ambiciózní družstvo z Vysoké, které v předchozích sezonách oslavilo postupový hattrick.

I. B třída

Soutěž okresními zástupci nejnabitější bude kompletně odehrána v sobotu od 17 hodin. V Žacléři se představí lídr tabulky a domácí budou chtít proti Staré Pace potvrdit solidní výkon ze hřiště Sobotky (3:3). Pokud se Gajdošovým svěřencům podaří alespoň remizovat, stanou se vůbec prvním týmem v aktuálním ročníku, který jednoho z favoritů I. B třídy obere o body.

Soupeři z Jičínska se představí i na dalších třech stadionech. Kvalitní start za sebou mají i zatím neporažení fotbalisté Janských Lázní. Do Krkonoš za nimi přijedou hráči Libáně a k vidění bude souboj dvou týmů, které spoléhají na zkušené jednotlivce.

Vyrovnaný duel lze očekávat od střetnutí Rudníku s Kopidlnem. Hosté si rozhodně představovali lepší vstup do soutěže, než je dosavadní zisk čtyř bodů. Tým trenéra Milana Matěny je na tom zatím stejně, a tak půjde o bitvu dvou tabulkových sousedů. Napravit reputaci si budou chtít také hráči Bílé Třemešné, kteří za sebou mají již dvě porážky ze hřišť soupeřů. Doma se ale týmu kolem rodiny Kubelkových obvykle daří, a tak v klubu každý věří tomu, že jičínská rezerva ze hřiště „Na Dubině" odjede s prázdnou.

V souboji nováčků se Tatran Hostinné představí na stadionu v Miletíně a jediné okresní derby bude k vidění na Mostku. Tam přijedou bojovat zatím poslední Mladé Buky a domácí parta se pokusí navázat na týden staré nečekané vítězství v Rudníku.