Krajský přebor

Na hřišti posledního celku tabulky se dnes představí fotbalisté úpické Sparty. Ti v 17 hodin vyběhnou na trávník Chlumce nad Cidlinou, tedy týmu, který v úvodních pěti kolech všechny své zápasy prohrál, hned čtyřikrát dokonce v normální hrací době.

To svěřenci Jana Vojnara mají na svém kontě již sedm bodů. Ale pozor. Mužstvo trápí střelecká forma. Na hřištích soupeřů se Sparta ještě netrefila a doma ve třech případech pokaždé skórovala jen jednou. Dostaví se útočníkům forma právě dnes?

I. A třída

Na sobotní podvečer je z regionálního hlediska naplánován jen jeden duel. V souboji týmů, které zatím zůstávají za očekáváním se od 17.00 proti sobě postaví Třebechovice a Vrchlabí. Hosté na soupeře v tabulce živí tříbodový náskok a cílem je jeho uhájení, případně navýšení.

Netradičně v neděli se na domácím trávníku představí třemešenský Sokol. Šturmovi svěřenci v posledních dvou týdnech dvakrát ztratili vítězství v posledních minutách a i přes penaltové úspěchy by proti Novému Hradci rádi konečně bodovali naplno. Výrazně oslabená sestava to však bude mít proti třetímu celku tabulky velmi složité.

V souboji posledních dvou celků tabulky si to pod Hankovým domem rozdají Dvůr Králové B a Častolovice. Poražený zůstane na chvostu, vítěz se může nastartovat k lepším výsledkům.

Z úvodní porážky v sezoně by se rádi poklepali hráči trutnovské rezervy. Ty čeká zítra utkání na hřišti Černilova, kde bude chtít parta trenéra Bednaříka rozhodně uspět. Hosté budou favoritem, vždyť jejich soupeř má na svém kontě pouhé čtyři body. Také všechny nedělní zápasy začínají v 17 hodin.

I. B třída

Loni úspěšný proti zklamanému, letos však v nových rolích – poslední proti prvnímu. Přesně tak vypadá srovnání soupeřů před dnešním derby v Rudníku, kam dorazí k utkání pátého kola vedoucí tým tabulky ze Žacléře!

Ještě větší šlágr uvidí diváci v Hostinném, kde se ve stejném čase (17.00) představí rival z Dolní Kalné. V obou zápasech půjde o střetnutí mužstev z opačné poloviny tabulky a pokud chtějí hůře postavené kolektivy myslet na postup do silnější jarní skupiny, potřebovaly by již dnes uspět.

Bodové plány střádá před soubojem v Hronově také Trutnov C a až zítra se na domácím hřišti ukáže fanouškům tým Mladých Buků, který přivítá rozjíždějícího se soupeře z Police.