Velká věc se odehrála hned v úvodním kole nové fotbalové sezony a potěšitelným faktem je, že se jí může pochlubit právě podkrkonošský region. Ve III. třídě mužů totiž došlo k činu fair-play, jaký se jen tak nevidí.

V utkání mezi Spartakem Pilníkov a Sokolem Starý Rokytník běžela již 90. minuta, když byl stav zápasu stále vyrovnaný 1:1 a duel tak spěl k penaltovému rozstřelu. V tu chvíli domácí docílili branky a všechny body byly na dosah.

Hosté smutnili, domácí oslavovali. Než ale přišlo netradiční gesto fair-play v podání domácího hráče Jaroslava Kratochvíla. Ten k překvapení všech došel k rozhodčímu Jaroslavu Mrkvičkovi, aby přiznal, že branky docílil rukou!

Poté, co sudí na tento popud dosažený gól odvolal, skončilo utkání nerozhodným výsledkem a domácí si druhý bod museli „spravedlivě" vybojovat v doplňkové disciplíně, která letos oživila soutěže také od krajské úrovně až po divizi.

Hráči hostujícího družstva byli po utkání gestem domácího borce natolik udiveni, že sami iniciovali zveřejnění jeho sympatického činu.

.. na slovíčko s Jaroslavem Kratochvílem

„Došlo mi, že nemusíme vyhrát za každou cenu"

Zpočátku se k mediální „slávě" příliš nehlásil, nakonec přece jen svolil k zodpovězení několika málo otázek. Stálice pilníkovské kopané JAROSLAV KRATOCHVÍL hned na úvod sezony potěšil fotbalovou veřejnost gestem, které se na zelených trávnících nevidí každý den. Přiznal hraní rukou, čímž na jednu stranu obral svůj tým o jeden bod. Zároveň však přítomným divákům ukázal směr, jakým by se férová hra měla ubírat.

V sobotu jste v premiéře III. třídy přivítali Starý Rokytník a asi se nepletu, když řeknu, že jste šli do zápasu s jasným cílem, jímž bylo vítězství…
Určitě. Jednoznačným cílem bylo vyhrát. Bohužel se ale sešla řada dovolených a také přístup některých hráčů způsobil, že jsme celé utkání museli odehrát jen v deseti hráčích, což nakonec na tři body nestačilo.

Za stavu 1:1 se právě vám podařilo skórovat a zdálo se, že půjde o vítěznou branku.
Je fakt, že šlo o gól v poslední minutě utkání. Kdyby byl uznán, všechny body by zůstaly v Pilníkově.

Stihl jste se chvíli radovat nebo jste byl hned přesvědčen o tom, že půjdete za sudím, aby gól před rozehráním odvolal?
Zprvu jsem myslel na vítězství svého týmu, ale po pár vteřinách mi došlo, že nemusíme vyhrát za každou cenu.

Naléhali na vás protihráči nebo si ani nikdo další ruky nevšiml?
Někteří hráči hostů reklamovali u pana rozhodčího hru rukou. Šlo však o nepřehlednou situaci a ne všichni viděli, co přesně se stalo.

Sudí Mrkvička řekl, že situaci ze svého postavení vidět nemohl. Jak na vaše gesto reagoval?
Rozhodčí opravdu celou situaci neviděl. Když jsem mu ruku přiznal, poděkoval mi a gól správně neuznal.

Setkal jste se vy sám někdy při fotbale s podobným činem? Jak moc vás ničí pohled na hráče, kteří se naopak v zápasech snaží podvádět všemi způsoby?
Občas se v zápasech setkám s přiznáním tečovaného míče nebo podobně. Bohužel podvádět a vyhrát za každou cenu, je věc, se kterou se setkáváme nejen ve fotbalovém životě poměrně často.