Okresní přebor

Víkendový program semilských fotbalových soutěží nabídl i řadu překvapení. K nejvýraznějším možná patří vítězství Mříčné na hřišti rezervy Bozkova. Ta v posledních kolech sbírala úspěchy, nyní ale domácí fanoušci zhlédli porážku. Očekávané derby celků z nejvyšších dvou příček pak nabídlo zajímavou zápletku v Libštátě. Bělá si odtud nakonec odvezla těsnou porážku.

Horní Branná B – Malá Skála 3:0 (0:0)

První poločas byl oboustranně neurovnaný se spoustou nepřesností. Ve druhém domácí přidali a zásluhou autora všech tří branek Mečíře získali tři body. Tento hráč má výbornou formu, když v posledních třech zápasech nasázel osm branek a pomohl svému mužstvu k zisku sedmi bodů. Díky výhře se domácí soupeři bodově vzdálili.

Fakta – branky: Mečíř 3. Rozhodčí: Mikule. ŽK: 1:0. Diváků: 70.

Nová Ves – Lomnice B 1:1 (1:0)

V tradičním derby před pěknou diváckou kulisou se odehrálo průměrné utkání, které nepřineslo příliš brankových příležitostí a skončilo zaslouženě dělbou bodů. Zisku si asi ale více cení oslabený celek domácích, který posílené rezervě Lomnice zdatně sekundoval a inkasoval až čtvrthodiny před závěrečným hvizdem. Bývalý krajský reprezentant okresu ale zatím letos spíše paběrkuje.

Fakta – branky: R. Nožička – Dlouhý. Rozhodčí: Mašek. ŽK: 1:2. Diváků: 150.

Víchová – Roztoky 3:2 (3:1)

Domácí měli skvělý úvod a už v šesté minutě vedli 2:0. V polovině prvního poločasu přidali třetí branku, Petr Hartig mladší dokonal hattrick, a vypadalo to na snadnou výhru. Hosté, kteří v týdnu přišli o do Košťálova odcházejícího kanonýra Tuláčka se ale nevzdali. Postupně získali převahu a dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Závěrečných deset minut bylo hektických. Padly tři červené karty, ale hráči Víchové své vítězství udrželi, potřetí za sebou získali tři body a posunují se do klidnějších pater tabulky.

Fakta – branky: P. Hartig ml. 3 – Kupkár, Tejchman z pen. Rozhodčí: Mikule. ŽK: 3:3. ČK: 1:2. Diváků: 80.

Bozkov B – Mříčná 1:4 (1:3)

Domácím se nedařilo, hosté byli v utkání lepším týmem a překvapivě, ale zaslouženě získali tři důležité body. V kontextu současné sezony možná až nečekaný bodový zisk fotbalistů z Mříčné. Určitě s chutí opustili poslední tabulkové místo

Fakta – branky: Červený – T. Holec 2, Jiřišta 2. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 2:3. Diváků: 100.

Studenec – Košťálov B 1:1 (1:1)

První poločas zápasu celků ze středu tabulky byl vyrovnaný. Obě branky padly po hrubých chybách v obranách. Ve druhém poločase měli více ze hry domácí, ale žádnou šanci nedokázali proměnit, a tak si mužstva body rozdělila. Vcelku očekávaná dělba bodů.

Fakta – branky: Jezdinský – Janata. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 2:1. Diváků: 100.

Libštát – Bělá 2:1 (0:1)

Sousedské derby, které bylo zároveň zápasem prvních dvou mužstev tabulky, šlágrem kola a utkáním podzimu se hrálo před pěknou diváckou kulisou. V prvním poločase se více dařilo hostům, kteří i přesto, že hráli od dvacáté minuty v deseti, šli před přestávkou do vedení zásluhou střelecky disponovaného Kalendy z pokutového kopu. Ve druhé části převzali iniciativu domácí. Nejprve neproměnili pokutový kop, ale následně dvěma brankami výsledek otočili. Opět se trefil i domácí talent Pavel Janata, jeho gól byl tentokrát vítězný.

Fakta – branky: Mečíř, Janata – Kalenda z pen. Rozhodčí: Dytrych. ŽK: 3:3. ČK: 0:1. Diváků: 200.

Vysoké – Stružinec 2:6 (1:3)

Hostující hráči si ve Vysokém otevřeli střelnici, i když k některým brankám jim pomohli domácí hráči hrubými chybami. Hráči Stružince měli celé utkání hru pod kontrolou a v jejich dresu vynikl hlavně autor pěti branek Votoček, který tak mužstvu pomohl k posunu na druhé místo v tabulce. Domácí fotbalisté se trápí, dohrávali v deseti a už jsou poslední.

Fakta – branky: Koníř, Saska – Votoček 5, Vágenknecht. Rozhodčí: Liška. ŽK: 6:1. ČK: 1:0. Diváků: 60.

Okresní soutěž

VÝCHOD

Stoupající formu potvrdili hráči Benecka, kteří doma nedali šanci Víchové. Ještě více se dařilo rezervě Jilemnice, která na domácím hřišti deklasovala Studenec B.

Benecko – Víchová B 5:0 (3:0)

Domácí potvrdili zlepšenou formu z posledních zápasů. Po celé utkání měli výraznou převahu, když ještě několik dalších šancí zůstalo nevyužito a posouvají se tabulkou do vyšších pater.

Fakta – branky: Kraus 2, Hradecký, Mlejnek, Drábek. Rozhodčí: Dytrych. Bez karet. Diváků: 60.

Jilemnice B – Studenec B 9:1 (3:0)

V první půli byli ještě hosté vyrovnaným soupeřem. Ve druhé odpadli fyzicky a nechybělo mnoho a domácí se mohli radovat z dvouciferného vítězství. Hattricku dosáhl kanonýr Tuže, dál se trefilo dalších šest fotbalistů. Domácí prokázali, že s plány na postup to myslí vážně.

Fakta – branky: Tuže 3, Fišera, Hnik, Mašek, Figura, Princ, Hradecký – Čech. Rozhodčí: Přikryl st. Bez karet. Diváků: 100.

SF Studenec – Zálesní Lhota 7 1:3 (0:1)

Vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Při jejich proměňování se lépe dařilo hostujícím hráčům, kteří tak získali tři body. Připravili tím pro fanoušky nejpřekvapivější výsledek víkendového kola. Celek z Dolní Branné se tabulkou po slibném úvodu propadá.

Fakta – branky: Šimek – M. Pacholík 2, Jakub Pacholík. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 2:1. ČK: 1:0. Diváků 50.

Horka – Martinice 4:5 (2:2)

Diváci byli svědky atraktivního utkání. Domácí se ujali v 10. minutě vedení, hosté potom během pěti minut výsledek otočili, ale v závěru poločasu se domácím podařilo vyrovnat. Úvod druhé půle vyšel lépe Martinicím, které vstřelily dvě branky, což bylo rozhodující pro jejich výhru. Domácí se totiž ještě dvakrát dotáhli na rozdíl jednoho gólu, ale ani přes závěrečný nápor už na bod nedosáhli.

Fakta – branky: Borůvka 2, Vrbík, Vinšálek z pen. – Morávek 3, Horáček 2. Rozhodčí: Bittman. ŽK: 2:4. Diváků: 70.

ZÁPAD

Ačkoliv Semily B ztratily i kvůli brance trenéra „áčka" Jana Bretta, stále se drží na prvním místě. Ztrátu na favorizovaný celek ale stáhl Kruh, jemuž už schází jen bod.

Vysoké B – Kruh 1:3 (1:0)

Favorizovaní hosté byli fotbalovější, ale v prvním poločase měli vychýlenou mušku. Ve druhé části už šance dokázali vyjádřit i brankově a přiblížili se na jediný bod k prvnímu místu tabulky. Dvakrát se prosadila legenda Kruhu Martin Chomanič.

Fakta – branky: Fedorko – Chomanič 2, Jiří Kužel. Rozhodčí: Soukup. ŽK: 3:1. ČK: 2:0. Diváků: 50.

Libštát B – Semily B 2:2 (1:1)

Domácí nadšeně bojovali a nakonec i díky brance své nové posily, jinak trenérského doyena SK Semily Jana Bretta získali nečekaný, ale zasloužený bod. SK Semily B zaznamenaly vůbec první bodovou ztrátu v historii. O to pikantnější je Brettova branka. Do které pokladny bude putovat příspěvek?

Fakta – branky: Fiedler, Brett – Kázmer, Kupka. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 2:0. Diváků: 50.

Rovensko B – Tatobity 2:1 (1:1)

Domácí hráči měli v utkání převahu, vypracovali si dostatek brankových příležitostí a zaslouženě si připsali první bodový zisk. Konečně tak fanoušci v Rovensku mohli zapíjet vítězství.

Fakta – branky: Machačný, Anh-Dang Ha – Buček. Rozhodčí: Drahoňovský. Bez karet. Diváků: 110.

Karel Mazánek, Jaroslav Pich