A je konec. Poslední fotbalisté, kterým zatím neskončila sezona, jsou reprezentanti národních zemí. Ti se momentálně srocují v daleké Brazílii na mistrovství světa. Na krajských a okresních kolbištích nejen na Semilsku je ale od neděle takřka všude dohráno.

Poslední kolo v Pojizeří už prakticky neřešilo žádný otazník. Všechny tajenky byly zodpovězeny v předstihu.

Titul v přeboru po roce slaví opět Stružinec. Ani tentokrát ale pravděpodobně neprojeví zájem o postup do krajské I. B třídy, což platí i o dalších třech týmech v pořadí. Sestava vyšší okresní soutěže se tak změní jen „díky" sestupujícímu mužstvu Vysokého nad Jizerou.

To nahradí rezerva Semil. Jilemnické „béčko" naopak musí ještě čekat, zda některý z týmů přece jen kývne na postup či zda nebude již umožněno hrát na Semilsku přespolní Malé Skále. Jinak zůstane v nejnižším patře.

Košťálov B – Roztoky 5:0 (1:0)

Utkání bylo do 60. minuty vyrovnané a obě mužstva měla několik možností ke skórování. Poté se domácím podařilo vstřelit druhou branku a od toho okamžiku měli zápas plně ve své režii. Hosté, kteří v posledních zápasech kosili favority na titul, rezignovali a nakonec si dovezli potupné „bůro". V přímém souboji o páté místo v tabulce tak uspěla rezerva Košťálova. Na Roztoky zbylo šesté místo, oproti loňskému ročníku si tak o dvě místa pohoršily.

Fakta – branky: Hruška 2, P. Móro, T. Tulach, J. Sádek. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 2:1. Diváků: 100.

Bělá – Lomnice B 5:5 (2:3)

Domácí začali náporem a v desáté minutě vedli už 2:0. Hostující mladíci se ale nezalekli. Byli běhavější, vycházela jim kombinace a v průběhu druhého poločasu skóre otočili na 3:5. Hráči Bělé se ale před početnou diváckou kulisou nevzdali. Zvýšili úsilí a brzy vstřelili kontaktní gól. Při zoufalém závěrečném náporu se prosadil ještě Patz, a tak zápas skončil divokou remízou. Utkání provázela velmi bouřlivá kulisa, při níž spřátelená skupina domácích fanoušků z Nové Paky tradičně vyrukovala s řadou pyrotechnických doplňků.

Fakta – branky: Vorel 2, Kalenda, Čokina, Patz – Drahoňovský 2, Vávra, Dlouhý, Starý. Rozhodčí: Urbánek. Bez karet. Diváků: 150.

Stružinec – Malá Skála 2:2 (0:0)

V prvním poločase měl více brankových příležitostí už jistý domácí vítěz přeboru, ale nedokázal se prosadit. Po změně stran šla překvapivě dvakrát do vedení Malá Skála, stružinečtí fotbalisté ale dokázali vždy odpovědět. Vinou špatné koncovky už vítěznou branku nedokázali vstřelit a se soutěží se tak týmy z opačných pólů loučily vzájemnou remízou.

Fakta – branky: O. Bláha 2, Flégr, Volek. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 0:2. Diváků: 140.

Vysoké n. J. – Nová Ves 2:5 (1:2)

Zápas se hrál za stálé převahy hostující Nové Vsi. Domácí sice bojovali, ale nakonec úspěch slavila vyzrálost fotbalovějších hráčů soupeře. Vysoké nad Jizerou se tedy s přeborem rozloučilo porážkou, v příští sezoně budou fanoušci tamní hráče vídat „jen" na poli nejnižší okresní soutěže.

Fakta – branky: Seidl, Pastorek – Saliga 2, Tomášek 2, Čížek. Rozhodčí: Šarbort. ŽK: 0:1. Diváků: 60.

Libštát – Víchová 7:0 (7:0)

Domácím vyšel skvěle úvod utkání a do desáté minuty vstřelili čtyři branky. Ačkoliv bylo mužstvo Libštátu oslabeno o notnou část základní sestavy, mělo utkání jasně pod kontrolou. Ještě do konce poločasu dalšími třemi góly nasázelo Víchové „sedmičku" a místo druhé půle si pak oba celky mohly začít užívat konec sezony. Více branek už totiž nepadlo.

Fakta – branky: L. Kobrle 2, Palounek 2, D. Kobrle, T. Koldovský, Mečíř. Roz.: Štuk. ŽK: 3:5. ČK: 0:1. Diváků: 60.

Studenec – Bozkov B 2:3 (1:3)

V první půli měli domácí více ze hry, ale hosté pozorně bránili a sami se dokázali třikrát prosadit z rychlých protiútoků. Druhá část se odehrávala za stálé snahy Studence, který dokázal snížit, ale na vyrovnání již neměl sílu. Oba týmy jsou v konečné tabulce nakonec bodově srovnány v klidném středu.

Fakta – branky: V. Korotvička 2 – Prousek, Červený, Zeman. Rozhodčí: Mařatka. ŽK: 1:1. Diváků: 120.

Mříčná – Horní Branná B 3:0

Utkání bylo předehráno v minulém týdnu. Mříčná nakonec obsadila desáté místo a zůstala po loňské historické druhé pozici trochu za očekáváním.

Okresní soutěž

Rovenská rezerva se nečekaně raduje z prvenství ve skupině o 9. – 15. místo. V nadstavbě se jí dařilo náramně a zvítězila s šestibodovým náskokem.

SKUPINA O POSTUP

Libštát B – Studenec B 2:4 (0:3)

Slušně hrané, pohodové utkání. Hosté prokázali více zkušeností při proměňování brankových příležitostí, a tak si odvezli vítězství. Dva góly zaznamenal studenecký Šír, který se letos vyšvihl na dvacetibrankovou metu.

Fakta – branky: Semecký, Fiedler – Šír 2, P. Bartoň, Buchar. Rozhodčí: Mikule. ŽK: 1:1. Diváků: 60.

Poniklá – Jilemnice B 1:2 (0:0)

Vyrovnané utkání, ve kterém měli hosté více štěstí při proměňování brankových příležitostí. Díky dvěma trefám Prince si tak odvezli tři body a ještě navýšili náskok na druhém místě. Poniklá končí sedmá.

Fakta – branky: R. Petruška – Princ 2. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 1:0. Diváků: 60.

Semily B – SF Studenec 7:2 (4:2)

Hosté začali nebojácně a v sedmé minutě už vedli 2:0. Teprve potom se favorizovaní domácí probudili, během čtyř minut vyrovnali a do přestávky přidali ještě dvě branky. Druhý poločas už byl zcela v režii lídra tabulky. Hráčům Sport Future došly síly, a tak si Semily B v posledním zápase pod tímto názvem připsaly další vysoké vítězství.

Fakta – branky: Žabokrtský 2, Horák, Rohacký, Hnatajko, Kvapil, Kopečný – Lunha, Malínský. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 2:2. Diváků: 50.

Kruh – Martinice 4:1 (4:0)

První poločas vyšel domácím excelentně a zaslouženě se dostali do čtyřbrankového vedení. Ve druhém byla hra vyrovnaná a nervózní. Hosté se v závěru dočkali díky devatenácté brance Svobody v ročníku alespoň čestného úspěchu. Třetí místo Martinicím ale zůstává.

Fakta – branky: Martin Chomanič, Michal Salátek, Albrecht, Šmíd – Svoboda. Rozhodčí: Dytrych. ŽK: 1:0. Diváků: 50.

Vysoké B – Zálesní Lhota 4:1 (2:1)

První poločas byl vyrovnaný, ve druhém měli domácí převahu a zaslouženě se v soutěži rozloučili výhrou. Byl to teprve jejich druhý bodový zápis v letošním roce, a tak se na jejich posledním místě nemohlo nic změnit.

Fakta – branky: Saska, Fedorko, D. Kobr, vlastní – Havlíček. Rozhodčí: Klouda. ŽK: 2:1. Diváků: 60.

Rovensko B – Víchová B 5:0 (2:0)

Domácí měli po celé utkání převahu, bez problémů si připsali tři body za vysokou výhru a potvrdili dobrou formu z posledních kol. Celkově tak jako nejúspěšnější celek skupiny „odpadlíků" skončili na devátém místě.

Fakta – branky: Kinský 2, Kůtek, Zajíc, Vlk. Rozhodčí: Šarbort. Hráno bez karet. Diváků: 80.

Tatobity – Benecko 6:2 (3:1)

Ve slušném, bezstarostně hraném utkání měli domácí po celé utkání převahu a zaslouženě se rozloučili se sezonou vysokou výhrou. Domácí kanonýr Cimbál dalšími dvěma zásahy potvrdil roli nejlepšího střelce letošní sezony, zaznamenal 27 přesných úderů!

Fakta – branky: Cimbál 2, Jirásko 2, Sviták, Srna – Šír, Bartoníček. Rozhodčí: Přikryl. Diváků: 50.

Dohrávka:

Poniklá – Studenec B 2:1 (0:1)

V prvním poločase byli lepší hosté a zaslouženě šli do kabin s nejtěsnějším vedením. Ve druhém se fotbalisté Poniklé herně zlepšili, vytvořili si tlak a dvěma brankami výsledek otočili.

Fakta – branky: R. Dobiáš, Adámek – Kočárek. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 2:2. Diváků: 50.