V mladší kategorii U10 je situace po dvou odehraných turnajích velmi vyrovnaná a v podstatě všechny čtyři okresní výběry (OFS Jičín se neúčastní) ještě neztratily šanci na celkové prvenství. Výběry Hradce a Náchoda k němu mají o pět bodů blíže než výběry Rychnova a Trutnova. Pětibodová ztráta svěřenců Stanislava Mlejnka a Jana Horvátha však není zdaleka nedostižitelná a pokud hráči zopakují výkon z předešlého turnaje v Třebši, tak je její smazání i reálné. Navíc velkým lákadlem je i postup do finále ZHL s Pardubickým krajem, které se hraje za účasti prvních dvou výběrů každého kraje v sobotu 1. března v Pardubicích. Závěrečný turnaj tak bude v mladší kategorii z tohoto pohledu velmi dramatický a zaplněná rokytnická hala se má jistě na co těšit.

Ve starší kategorii U11 je situace poněkud jednoznačnější. Suverénně vedoucí výběr OFS Trutnov má na druhý výběr Rychnovska osmibodový náskok a jen totální kolaps v závěrečném turnaji by ho mohl připravit o celkové prvenství. Svěřencům trenéra Tomáše Navrátila stačí získat pouhý jeden bodík z devíti možných, aby se mohli radovat ze zisku nejcennějšího kovu. Ale míč je kulatý, tak nepředbíhejme.

Oba výběry se na své poslední vystoupení náležitě připravují. Mladší parta hrála ve středu přípravné utkání s MFK Trutnov, starší výběr měl v neděli nominační trénink a ve čtvrtek sehrál přípravné utkání s mladšími žáky FK Dolní Kalná. Věřme, že v daleké Rokytnici oba kolektivy uspějí a zakončí tím nejlepším způsobem letošní halovou sezonu.

(tn, to)