„I když je mi jasné, že vinu ze sebe nesmyju, to vůbec ne. Chtěl bych jen malinko vysvětlit, co mě do takového stavu dostalo. Byly tam nějaké problémy," prohlásil Pilný v rozhovoru pro Radiožurnál s tím, že později během dnešního dne řekne více.

Po zasedání disciplinární komise, která mu udělila dvouletý zákaz výkonu funkce a pokutu 150 tisíc korun, ale nechtěl s novináři příliš mluvit. „Zatím se nechci vyjadřovat. Musím přemýšlet," uvedl Pilný.

Od úvodních minut středečního utkání byl Pilný viditelně opilý. U postranní čáry těžko držel rovnováhu, padal, chvíli běhal s lajnovým rozhodčím a napodoboval jeho pohyby. Už po deseti minutách ho musel začít hlídat bodyguard, během poločasové přestávky Pilný odešel do kabin a už se nevrátil. Opilý byl i brankový rozhodčí Jiří Jech. Ten se z dnešního zasedání disciplinárky omluvil, ve čtvrtek byl stejně jako Pilný vyřazen z listiny sudích a přijde o licenci.

Pilný zastává funkci místopředsedy Krajského fotbalového svazu Hradec Králové a předsedy Okresního fotbalového svazu Trutnov. Těchto funkcí ho disciplinárka zbavit nemohla, stejně jako ho nemohla vyloučit z FAČR, což je v kompetenci výkonného výboru.

V práci na okrese by rád pokračoval

Pilný poslal klubům na Trutnovsku e-mail, v němž dal k dispozici svou funkci, končit ale nechce. „Chci se vám všem velmi omluvit a slíbit, že jestli nedojde k trestu fotbalově nejvyššímu (vyloučení z FAČR), mám zájem nadále pro vás všechny na okresní úrovni pracovat a nevyhodit těch dvanáct let ve vedení okresu z okna," citoval z prohlášení server iDnes.cz.

„V červenci na losovacím aktivu a zároveň mimořádné valné hromadě okresního fotbalového svazu bych dal svůj post v šanc rozhodnutí vás, delegátů klubů. Vám, kteří jste mně vyjádřili podporu, děkuji," dodal.

„Kraj asi budu muset opustit, protože nechci dělat problémy ostatním. Nechci, aby byli pod tlakem. Ale v práci na okrese bych chtěl pokračovat, to je jen řehole. Vůbec nelpím na nějakém předsedovi nebo něčem, vím, že každý je nahraditelný, ale bojím se, že by se to tady trošku sesypalo jako domeček z karet," uvedl Pilný pro Radiožurnál.

ČTĚTE TAKÉ: