Na prvním tréninku se však zcela jistě neobjeví útočník Pavel Černý (nar. 28. ledna 1985 – na snímku), který odchází na půlroční hostování do FK Baumit Jablonec nad Nisou, aktuálně devátého celku I. ligy.

„Usoudili jsme, že by nebylo dobré Pavlovi bránit v možnosti vyzkoušet si nejvyšší soutěž. V Hradci odvedl velký kus práce a změnu možná i potřebuje,“ poznamenal k odchodu jedné z klíčových postav hradeckého týmu ředitel klubu Richard Jukl. „Administrativně bude celá záležitost doladěna příští týden,“ doplnil.

Černý, jenž na podzim zaznamenal ve druhé lize pět branek a byl druhým nejlepším střelcem mužstva, má na svém kontě zatím jediný prvoligový start. V květnu 2002 nastoupil coby sedmnáctiletý proti Blšanům po boku svého otce, který se loučil s bohatou kariérou.

Kádr dále opouští Jiří Krejcar. Svolení k hledání si nového angažmá dostal Ivo Svoboda a obránce Jakub Chleboun byl přeřazen doBmužstva.

Novými tvářemi „votroků“ jsou obránce Jaroslav Nesvadba a záložník Vladimír Mišinský. Šestadvacetiletý Nesvadbamimojiné působil v Zenitu Petrohrad, dvaadvacetiletý Mišinský naposledy hrával v Banské Bystrici. Na svém kontě má 29 startů v nejvyšší soutěži v dresu Baníku Ostrava. Už v prosinci podepsal s klubem dvouapůlletou smlouvu Ján Nemček, který v Hradci Králové na podzim hostoval.