Možnost poprat se o postup mezi nejlepší šestnáctku si v předkole krajské pohárové soutěže vystřílely tři kolektivy z regionu. Všechny odehrály v dalším dějství dramatické bitvy, uspěly ale pouze dva. Vrchlabí totiž stíhací jízdu v souboji s favorizovaným Jičínem nedotáhlo. Ani v osmifinále nejsou postupující bez šance.

Pohár KFS

Bílá Třemešná – Lázně Bělohrad 2:2 (0:2), na penalty 3:1

Týden před startem mistrovské sezony ukázal nováček I. A třídy, že by měl být na novou soutěž kvalitně připraven. Domácí po vítězství v Dolní Kalné (4:0) přivítali účastníka krajského přeboru a ve velkém vedru s ním sehráli zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli zkušenější hosté lepší a před přestávkou si lacinými góly po chybách domácí obrany vypracovali dvoubrankový náskok.

Po pauze Sokol prostřídal sestavu a změny mu zajistily vyrovnání. Nejprve po úniku Pátého pohodlně snížil D. Kubelka, pak srovnal levačkou Čuboň – 2:2. V penaltovém rozstřelu kraloval domácí brankář Vočka, jenž za záda pustil jen střelu Kazdy. Na domácí straně uspěli T. Kubelka, Jar. Kubelka a Hruška.

„S výkonem v prvním poločase jsme nemohli být spokojeni. Soupeř měl příliš prostoru. Po přestávce mi přišlo, že hosté ztráceli fyzicky a k vyrovnání došlo zcela zaslouženě. Brali jsme pohár jako přípravu, ale postup nás těší. Na začátku září budeme moci přivítat velice kvalitního soupeře," zhodnotil pohárový úspěch spokojený třemešenský lodivod Zbyněk Šturma.

Fakta – branky: 71. D. Kubelka, 81. Čuboň – 31. Loner, 41. Lánský. Rozhodčí: Medlík. ŽK: 2:2. Diváků: 120. Sokol Bílá Třemešná: Vočka – Kiss (58. M. Jákl), Hruška, Jos. Kubelka (46. Čuboň), M. Pátý – Jar. Kubelka, J. Hažer, T. Kubelka, T. Otradovský (46. Jan Jákl) – D. Kubelka (72. Jar. Jákl), Hendrych.

Vrchlabí – Jičín 2:3 (0:1)

Také tempo dalšího utkání ovlivnilo „nefotbalové" počasí. Oba týmy ze sebe ale dokázaly vyždímat maximum. Úvodní branka padla ve 35. minutě po standardní situaci, kdy se před gólmanem Stejným nejlépe zorientoval Miler a poslal Jičín do vedení – 0:1.

Vstup do druhého poločasu vyšel hostům dokonale. Hned ve 46. minutě založil krásnou akci Zeman, Vacek po kličce přihrál volnému Hakenovi, a ten zvýšil na 0:2. O čtyři minuty později svojí druhou brankou v zápase Haken skóre ještě znásobil a o výsledku se zdálo být rozhodnuto.

Vrchlabští se ale nevzdali a Krausem dokázali bleskově snížit. To jim dalo šanci na zdramatizování zápasu. Gól na 2:3 opět z nohy Krause ale přišel až v 88. minutě, a tak na vyrovnání již mnoho času nezbylo.
„V prvním poločase byli hosté lepší, ve druhém nám utekl začátek. Poté jsme ale přebrali iniciativu a dvěma góly snížili. Bohužel třetí branku jsme nepřidali, i když pár šancí ke srovnání bylo," řekl k zápasu střelec domácích Pavel Kraus.

Fakta – branky: 52. a 88. Kraus – 35. Miler, 46 a 50. Haken. Rozhodčí: Andrýs. ŽK: 2:3. Diváků: 50. FC Vrchlabí: M. Stejný – Mejsnar, Zajíc, Hawel, Miloš Šulc – Vejnar, Fink, Panýr (78. Vondráček), Horák (66. Pokorný) – P. Kraus, Žďárský (60. Kroczek).

Nové Město – Úpice 1:1 (1:0), na penalty 10:11

Od začátku bojovného utkání se hosté snažili o nátlakovou hru a získávali územní převahu. První náznak šance přišel v 9. minutě, ale střela šla vedle. Postupem času se hra vyrovnala, ale ani jedno mužstvo si nekázalo vypracovat gólovou šanci. Ve 35. minutě ale domácí zahrávali trestný kop, na který si naběhl Sedláček a otevřel skóre. Ve zbývajících minutách hosté přitlačili, ale bez gólového efektu.

Úvod druhé půle patřil jednoznačně Spartě. Natlačila se na polovinu MFK a v 58. minutě převahu po trestném kopu přetavila ve vyrovnávací gól Macha. Za dalších pět minut zachránil domácí skvělým zákrokem brankář Bohuška. Deset minut před koncem se na druhé straně blýskl i Kobos.

V závěru se hosté snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale novoměstská obrana tlak ustála a utkání skončilo nerozhodně. Na rozdíl od duelu v Bílé Třemešné se penalty v Novém Městě protáhly až na dvanáct sérií a rozhodující kop zařídil Jaroslav Kulhánek (10:11).

„Diváci sledovali vyrovnané utkání s minimem šancí. Soupeř prokázal svoji kvalitu. Nás v dalším kole čeká derby s Červeným Kostelcem," zhodnotil duel stručně hostující kouč Roman Čáp.

Fakta – branky: 35. Sedláček – 58. Mach. Rozhodčí: Linhart. Hráno bez karet. Diváků: 100. SK Sparta Úpice: Kobos – Chmelík, Havlíček, Řehák, Kulhánek – Mach, Finger, Marel (46. P. Kejzlar), Punar (62. Belák) – Winter, Rada (72. Hanzlík).

Los osmifinále (středa 4. září)

Třebeš/Olympia Hradec Králové (utkání se dohrává dnes – pozn. aut.) – Sokol Kratonohy, Chlumec – Nový Hradec Králové/Libčany (ukání se dohrává zítra – pozn. aut.), Stará Paka – Nový Bydžov, Bílá Třemešná – Jičín, Týniště – Slavia Hradec Králové, Doudleby – Rychnov, Červený Kostelec – Úpice, Jaroměř – Broumov.