Na místním fotbalovém hřišti se odehrálo semifinálové utkání krajského fotbalového poháru. Dostavili se k němu účastníci krajského přeboru, kteří momentálně okupují čelo tabulky. Domácímu výběru se totiž postavila divizní rezerva Turnova.

Bozkov – Pěnčín/Turnov B 1:1 (0:0), 6:5 na penalty

Svižné utkání přinášelo šance na obou stranách, dlouho se ale čekalo na góly. V desáté minutě rozhodčí přehlédl hru rukou ze strany domácího Jíry, v dalším průběhu pak měli nad útočníky navrch brankáři. A tak se v první půli skóre nepohnulo.

Po změně stran poznamenal vývoj silný déšť. Nekompletní tým hostů měl zpočátku navrch a zaslouženě se ujal vedení, když se i trochu šťastně po zaváhání bozkovské defenzivy prosadil hrající trenér Petřík. Domácí však nechtěli na postup zapomenout a zvýšili aktivitu. Vyrovnání se dočkali v 79. minutě, kdy Kubán uvolnil Krejčíka, který dělovkou srovnal.

Závěrečná desetiminutovka nabídla další velké šance. Rozhodnout mohly oba týmy, což se však nestalo. A tak přišly na řadu ošidné pokutové kopy. Jedenáct pokusů střelci poslali do sítě naprosto neomylně, postup do klína Bozkovu připadl v šesté sérii, v níž Koubek zamířil jen do břevna.

„Jsme rádi za postup do finále. Remíza byla spravedlivá, vše musel rozhodnout rozstřel, který jsme zvládli výborně. Těší mě předvedená hra z naší strany, příkladná bojovnost, nasazení a chuť, k níž se přidala i fotbalovost. Doufám, že to přeneseme i do přeboru. Hráče musím pochválit. Obě mužstva přispěla k velmi povedenému a kvalitnímu utkání," řekl domácí trenér Milan Mayer.

„Horko těžko jsme dávali dohromady sestavu. Ale myslím, že se hrál kvalitní zápas, bylo na co koukat. Postoupil šťastnější tým. My jsme si měli výsledek v průběhu utkání pojistit, i já jsem soupeře mohl dorazit, ale nedal jsem. Pohár účel splnil, jsem s hrou spokojený," řekl trenér FK Pěnčín-Turnov B Josef Petřík.

Ve finále se bozkovský Sokol utká s lídrem I. A třídy – Chrastavou. Zápas se odehraje ve středu 28. května, pořadatelství určí los.

Fakta – branky: 79. Krejčík – 61. Petřík. Rozhodčí: Barcuch. ŽK: 1:3. Diváků: 90. Bozkov: Sedláček – Liďák, Prousek, Jíra, Kobrle – Krejčík, M. Havel (70. Kubán), Mazánek, Plátek – Nesvadba, Aster. Pěnčín-Turnov B: Malík – Baudys, Šteffan, Nedošetko, Kratochvíl – Kunst, Škréta – Koubek, Petřík, Š. Havel – Šulc.