Penaltoví mágové znovu udeřili. Turnov nestačil na lídra

Trutnovsko, Turnov - Na tříbodový zisk dosáhli o víkendu pouze fotbalisté Dvora Králové. Na domácím pažitu si hravě poradili s posledním Letohradem.

12.11.2017

Trutnov - Pardubice BFoto: Jiří Petr

Předposlední kolo měla na programu Fortuna Divize C. Regionální zástupci v něm získali dohromady 5 bodů.

Trutnov – Pardubice B 1:1 (1:0), penalty 6:5

Cenné dva body v sobotu zapsali na svůj divizní účet fotbalisté Trutnova, kteří na vlastní umělce přivítali rezervu druholigových Pardubic. Domácí v 16. minutě poslal do vedení Petr Makovský, jenž si naběhl na rohový kop jmenovce Holubce a hlavou otevřel skóre. První půli měli svěřenci kouče Dvořáka pod kontrolou, po přestávce se ale hosté výrazně zvedli.

V 65. minutě Pardubičtí zaslouženě srovnali na 1:1 trefou Mužíka. Poté měli šance i na otočení výsledku, v závěru zápasu se ale na-opak strachovali o remízu při příležitostech Kejzlara a Zezuly. Více branek už ale diváci neviděli a v penaltovém rozstřelu se popáté v sezoně radoval Trutnov.

Dvůr Králové – Letohrad 2:0 (2:0)

Proti poslednímu celku tabulky potřebovali Dvoráci povinné tři body a po soustředěném výkonu svého cíle i dosáhli. Už v šesté minutě poslal favorita zápasu do vedení Ondřej Ujec, jenž skóroval po přesném pasu Hrušky. Ten se v roli gólového asistenta objevil také osm minut před pauzou. Tentokrát jeho práci dovedl k dokonalosti skórující Karal.

Turnov – Živanice 1:3 (0:0)

Fotbalisté z Českého ráje proti vedoucímu týmu tabulky odehráli slušný zápas, vyhořeli ale v koncovce. Už v prvním poločase neproměnili tři velmi nadějné příležitosti a brzy po pauze za to pykali. Dvěma slepenými góly je trestal hostující Milan Ujec. Po rohovém kopu sice stihl snížit Kordík, pak ale Hyku propálil Kakrda a o majiteli tří bodů bylo definitivně rozhodnuto.

Fakta – branky: 63. Kordík – 56. a 57. M. Ujec, 71. Kakrda. Rozhodčí: Erlebach. ŽK: 2:2. Diváci: 156. FK Turnov: Hyka – J. Šimek, D. Novotný, Kordík, Tvrdý – P. Havel (80. Šulc), Beníšek, Benek, M. Horák, Cigánek (72. P. Svoboda) – Houžvička (80. Papoušek).

Podejte si ruce s pány hokejisty

Pět remíz a stejný počet vyhraných penaltových rozstřelů. Taková je bilance fotbalistů Trutnova v Divizi C. Podobně jsou na tom hokejisté ze stejného města. Jejich zápasy ve II. lize k remíze dospěly třikrát a pokaždé pak Draci brali bod navíc.

Autor: Tomáš Otradovský