VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pešice, Panenka či Dobiáš otevírali „umělku“

Lomnice - Hřiště s umělým povrchem dlouho Semilsku chybělo, v neděli se celý okres konečně dočkal. Otevřen byl areál v Lomnici nad Popelkou.

9.12.2013
SDÍLEJ:

Pešice, Panenka či Dobiáš otevírali „umělku“Foto: DENÍK/Jaroslav Pich

České fotbalové legendy v čele s Antonínem Panenkou, reprezentačním trenérem Josefem Pešice nebo předsedou Fotbalové asociace České republiky Miroslavem Peltou v neděli slavnostně zahájily provoz nového hřiště s umělým trávníkem na místě bývalého nevyužívaného „škváráku".

Původní areál doznal v rekordním čase velkých změn. Během tří měsíců zde za celkový finanční obnos pohybující se okolo hranice částky 16 milionů korun přibyl nejen umělý trávník třetí nejmodernější generace, ale také nové osvětlení, střídačky nebo zábradlí okolo hrací plochy.

Tím však rekonstrukce zcela neskončila, což při slavnostním aktu potvrdil také starosta města Lomnice nad Popelkou Vladimír Mastník: „Vybudování takového hřiště bylo velkým snem mnoha starostů a týmů z okolí. Jsem rád, že se nám ho podařilo postavit právě v našem městě. Nyní zde bude moci kdokoliv a kdykoliv trénovat, hrát a zlepšovat své sportovní dovednosti. Součástí výstavby tohoto krásného fotbalového hřiště s umělým povrchem je komplexní rekonstrukce areálu, který by se měl stát místem setkávání mnoha lidí z okolí. Dává to sportovním klubům také další možnost pro činnost s mládeží. Chtěl bych poděkovat fotbalové asociaci, bez ní by hřiště nevyrostlo," řekl.

Kromě revitalizace fotbalového zázemí by v další fázi obnovy a budování sportovního areálu v budoucnosti měla vyrůst také in-line dráha.

„Diváků jako by se měla hrát liga"

Osobně se otevření hřiště zúčastnil také předseda Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta. Ten ocenil především oboustranně velmi efektivní jednání s městem a fakt, že i kluby z okresu Semily po dlouhých letech čekání konečně umělého povrchu mohou začít využívat. Zároveň naznačil, že dalším vážným čekatelem na obdobnou stavbu je také Turnov. (Plné znění proslovu předsedy FAČR na jiném místě této strany – pozn. aut.)

Nové hřiště je po nedělní slavnostní akci plně v provozu. Za účasti takřka tisícovky návštěvníků, mezi nimiž nechyběli zástupci fotbalových i dalších sportovních oddílů z okolí, funkcionářů asociace od okresní po republikovou úroveň a další, zde historicky první zápas sehrál tým reprezentačních a ligových fotbalových internacionálů. Těm se jako soupeř postavil lomnický výběr.

Fotbaloví fanoušci tak mohli shlédnout výkony například Antonína Panenky, autora a vynálezce slavného „vršovického dloubáku" nebo do konce roku stále ještě reprezentačního trenéra České republiky Josefa Pešice. Představili se také další bývalí reprezentanti Československa jako Zdeněk Hruška, Zdeněk Prokeš, Jan Berger nebo žoviálními hláškami obecenstvo po celý zápas bavící Karol Dobiáš. Komentářem utkání provázel Václav Tittelbach.

„Výhodou umělé plochy je, že míč se na každém kousku hřiště chová stejně. Neovlivňuje ho ani různá hustota porostu, bláto po dešti, nebo vyšlapaná místa," hledal největší výhody umělého trávníku Antonín Panenka.

Zápas skončil remízou

Exreprezentační výběr s dvanáctkou vyvolených. Parta vesměs šedesátníků byla doplněna o syny bývalých profesionálů. Domácí mužstvo pak bylo složeno jak z bývalých lomnických hráčů, tak ze současných fotbalistů.

Do vedení šli internacionálové, když se hned v úvodu prosadil Panenka mladší. Do konce poločasu pak ale domácí fanoušky potěšil pohlednou trefou Josef Čapek. Ve druhé půli se dostali reprezentanti České republiky opět do vedení, ale když přítomné nevyhnal ani nečekaný výpadek proudu, skončil duel remízou.

FC Lomnice nad Popelkou tak začal v neděli 8. prosince psát novou kapitolu své fotbalové historie.

Co pronesl předseda FAČR Miroslav Pelta

„Jsem mile překvapený krásnou návštěvou, která se přišla do Lomnice seznámit s novým sportovištěm. Vypadá to tu, jako kdyby začínal ligový zápas. Z toho, že je ve městě takový zájem o fotbal, mám opravdu velkou radost.

To, že se nám vybudování areálu společně povedlo, je zásluha hlavně starosty pana Mastníka, se kterým má asociace opravdu nadstandardní vztahy, a Milana Vopičky (ředitel stavební společnosti Sport-Technik Bohemia s.r.o., která areál vybudovala – pozn. aut). Když se k tomu přidal můj politický tlak, vše se dalo dohromady a přispělo to k tomu, že zde areál nyní můžeme otevírat.

V Lomnici jsme nutně hřiště s umělou trávou potřebovali z toho důvodu, aby i okolní obce a lidé v nich měli motivaci sportovat a hrát fotbal. Teď nás v Libereckém kraji čeká nejspíše ještě Turnov, kde samozřejmě trochu žárlí. Tam se ale na vše musí teprve připravit.

Dlouhá léta jsem do Lomnice nad Popelkou jezdil jako host na mládežnické turnaje a už kdysi dávno jsme si s místními říkali, že je zde toto hřiště potřeba vybudovat. Jsem rád, že s podporou silné osobnosti starosty se tato akce konečně uskutečnila. Chci popřát lomnickému fotbalu, aby otevření tohoto hřiště bylo jednou z příčin, která zmobilizuje celý klub i na cestě k ještě důstojnější roli na krajské fotbalové mapě, než kterou hrála dosud." 

Lomnice n. P. – Internacionálové ČR 2:2 (1:1)

Lomnice nad Popelkou
Jan Jezdinský – Ladislav Matouš, Pavel Mach, Dušan Lábek, Roman Syrovátka, Jan Košťák, Zdeněk Moravec, Martin Podstavek, Lukáš Heřmanský, Roman Baudyš, Pavel Dlask, Jaroslav Kozák, Jiří Jiránek, Josef Čapek, Josef Krpata.

Internacionálové České republiky
Zdeněk Hruška – Karol Dobiáš, Zdeněk Prokeš, Mirek Valent, Jan Berger, Vladimír Hruška, Tomáš Panenka, Patrik Dobiáš, Antonín Panenka, Stanislav Krejčík, Vítězslav Mojžíš, Josef Pešice.

Autor: Jaroslav Pich

9.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sanitář, sanitářka, zdravotnický 12 500 Kč

Sanitáři Sanitář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: SANITÁŘ - vyuč., nástup možný ihned. Pracoviště: Nemocnice vrchlabí, s.r.o., Fügnerova, č.p. 50, 543 01 Vrchlabí 1. Informace: Martina Poláková, +420 499 502 304.

Gastronomie - Gastronomie Vedoucí provozu 14 900 Kč

Vedoucí provozu stravovacích, ubytovacích a dalších zařízení Pizzař + vedoucí provozovny. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: PIZZAŘ + VEDOUCÍ PROVOZOVNY, Pracovní poměr na dobu neurčitou, plný pracovní úvazek. Druhé místo výkonu práce ( další pracoviště zaměstnavatele) bude na adrese: náměstí T.G. Masaryka 86, 55401 Dvůr Králové nad Labem.. Pracoviště: Sergej karadža - pracoviště, Krkonošská, č.p. 16, 543 01 Vrchlabí 1. Informace: Sergej Karadža, .

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 23 700 Kč

Lékaři bez atestace (kromě oborů praktického lékařství) Lékař - bez atestace. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23700 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: LÉKAŘ- KA - VŠ, bez atestace, vhodné pro absolventa , ubytování zajištěno, nástup možný ihned.. Pracoviště: Nemocnice vrchlabí, s.r.o., Fügnerova, č.p. 50, 543 01 Vrchlabí 1. Informace: Martina Poláková, +420 499 502 304.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 40 000 Kč

Řídící pracovníci stavebního provozu Facility manager - Trutnov/Vezprem. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: FACILITY MANAGER - Trutnov/Vezprem, Váš úkol:, V této nově vytvořené pozici budete zodpovědný řešení problematiky a koordinaci úkolů týkající se správy budov východoevropského výrobního klastru - závodu v Trutnově (ČR) a ve Vezpremu (Maďarsko). Pozice je přímo odpovědná řediteli závodu., Úkoly a zodpovědnosti jsou:, - Převzetí odpovědnosti za průmyslové nemovitosti, - Koncepce a dohled nad všemi novými projekty vč. přestaveb výrobních prostor ve vlastnictví společnosti v České republice (Trutnov) a v Maďarsku (Vezrpem), - Optimalizace technického řízení a infrastruktury, - Zodpovědné plánování nákupu vybavení a management trasferů (stěhování), - Koordinace externích projektových kanceláří a prováděcích firem, odpovědnost za stavební dozor, - Sledování výkonnostních ukazatelů - řízení nákladů a termínů, - Odborná odpovědnost za sestavování rozpočtu a vyúčtování provozních nákladů, Máte tyto předpoklady?, - SŠ, VŠ stavební (architektura, pozemní stavitelství) nebo srovnatelný studijní obor, - Prokazatelné odborné zkušenosti s dohledem nad novými stavebními nebo rekonstrukčními projekty nebo, provozem budov ideálně z průmyslového prostředí, - Znalost státních stavebních předpisů v České republice a Maďarsku a všeobecného stavebního provozu, - Dobré znalosti o fungování zařízení budov služeb (TGA) a zkušenosti s navrhováním koncepcí požární ochrany a jejich implementací, - Plynulá znalost německého a anglického jazyka, - IT znalosti: CAD – systémy, velmi dobrá znalost MS Office, - Proaktivní, velmi samostatná osobnost s vysokou mírou kompetencí a orientací na výsledky, asertivitou a, organizačními dovednostmi, Co nabízíme?, - Stabilní pozice v profesionálním a inovačním prostředí, - Atraktivní mzdové ohodnocení, - Extra týden dovolené, - Flexibilní pracovní doba, - Vzdělávací příležitosti – jazykové kurzy, - Příspěvek 1000,- po odpracovaném roce na penzijní připojištění, - 55% příspěvek na stravu, - 6.000,- roční příspěvek na sportovní, zdravotní a kulturní aktivity, - Příspěvek až 4.000,- ročně na dětskou rekreaci, Je pro Vás pozice zajímavá?, Zašlete co nejdříve motivační dopis a Váš životopis na email: jobs@cz.pepperl-fuchs.com, Kontakt: , Pepperl+Fuchs Manufacturing, s.r.o., Tovární 10, 541 01 Trutnov, Czech Republic, Tel.: 494 771 312. Pracoviště: Pepperl+fuchs manufacturing s.r.o. - trutnov, Tovární, č.p. 10, 541 01 Trutnov 1. Informace: Kontakt, +420 494 771 312.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Požáry při žních
2

Při žních dochází k požárům. Na poli hořel stroj i balíky slámy

Ilustrační foto.

Nový chodník zlepší i bezpečnost

Mystická hora Kozákov se dočkala zajímavého ztvárnění

Semily – V Riegrově chatě na Kozákově, která slaví devadesáté výročí od svého vzniku, byla pokřtěna nová kniha. Věnována je nejen tomuto jubileu, ale také 130. výročí založení Klubu českých turistů (KČT).

V Kuksu řeší problém s dalším zdrojem vody

Kuks - Provozovatel vodovodu nařídil lidem, aby omezili zalévání zahrad a napouštění bazénů. Dvojnásobně stoupla spotřeba pitné vody.

Červinkovy vzpomínky na velehory

Vrchlabí - Páteční vernisáží v 18.00 v Galerii Morzin ve Vrchlabí bude zahájena výstava fotografií legendárního horolezce Jana Červinky Vzpomínky na velehory.

Chodec přebíhal ulici a srazilo ho auto

Vrchlabí – K vážné dopravní nehodě došlo v pondělí ráno před půl sedmou na křižovatce ulic Nerudova a Ve Svahu ve Vrchlabí. Řidič osobního automobilu tam z dosud nezjištěných příčin srazil chodce, který přebíhal vozovku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT