A našli se i tací borci, kteří doslova zazářili v individuálních statistikách. Prim hrál v tomto ohledu útočník Rudníku ADAM KAPRÁL. Dvacetiletý mladík sice dosud v rozehrané sezoně neskóroval, v duelu proti Mostku (6:2) se však blýskl pěti (!) vstřelenými góly.

„Na tolik branek za jeden zápas jsem dosud nedosáhl. Já vlastně nikdy nebyl nějaký střelec, loni doma proti Vítězné se mi povedlo dát vůbec první hattrick v kariéře,“ přiznal Krkonošskému deníku odchovanec rudnické kopané, jehož spoluhráči přezdívají Copperfield

„Dá se říci, že v utkání proti Mostku mi vyšlo všechno, do čeho jsem kopl,“ dodal.

Ve svém rekordním utkání Kaprál těžil z herní převahy domácího mužstva a také z práce svých spoluhráčů. „Musím kluky pochválit, na každý gól mi nahrál někdo jiný. Já dal snad všechny z prvního doteku, takže se dá říct, že jsem byl vždy jen na konci snahy celého týmu,“ uznal sympaticky úspěšný střelec, jenž si je vědom, že nyní od něj okolí bude vstřelených branek asi očekávat více.

„Pravda, bude pro mě teď trochu výzvou navázat na takový výkon,“ tuší.

Rudníku by se pokračování Kaprálovy střelecké formy hodilo. Klub totiž před sezonou vyhlásil postupové ambice, po dvou odehraných kolech se však mužstvo krčilo na poslední příčce tabulky.

„Loňskou sezonu nás na začátku soutěže potkal stejný osud – dvě porážky v Hostinném a v Kocbeřích. Přesto se nám podzimní část podařilo dohrát na druhém místě dva body za lídrem. Myslím tedy, že sezona bude ještě dlouhá, snad se i dohraje a na konci budeme v popředí. Máme mladý tým, sbíráme zkušenosti a snad navážeme na výkon z předešlého utkání,“ věří opora týmu.

Už ve středu se Kaprál v semifinále okresního poháru představil proti Černému Dolu a v sobotu čeká rudnické fotbalisty zápas na půdě nevyzpytatelné Hajnice. Půjde znovu o střelecké představení Adama Kaprála?

Další zajímavé střelecké výkony pod Krkonošemi

Zdeněk Tauchman (Vrchlabí) - Nastřílet tři branky v krajském přeboru, to už musíme mít střelecký talent. V utkání proti Dobrušce jej prokázal vrchlabský středopolař. Hattrick stihl za 14 minut a jeho tým pak vyhrál drtivě 8:0.

Martin Hoffman (Rtyně)
- V utkání okresního přeboru na hřišti Bílé Třemešné vstřelil tři branky, ani jeho individuální výkon však na body nestačil, když domácí zvítězili 5:4.

Daniel Haider (Horní Maršov)
- Adept na krále střelců v okresních soutěžích. V duelu III. třídy proti Libotovu (4:3) vsítil svůj první hattrick sezony, před tím se v obou zápasech prosadil dvakrát.

Matěj Tišler
(Malé Svatoňovice) - Za úvodní dva duely se neprosadil ani jednou, pak v utkání s Radvanicemi mířil do černého třikrát. Výsledek? 7:2 pro domácí mužstvo.