Stadion pod Hankovým domem se v sobotním horkém dni stal dějištěm finálového turnaje první ligy mladších žákyň. Talentované fotbalistky z Čech i Moravy desítkám diváků předvedly, kam až se v posledních letech posunula dívčí kopaná. Z měření sil čtyř nejlepších kolektivů sezony 2014/2015 vyšly nejlépe „domácí" fotbalistky Hradce Králové.

Svěřenkyně trenérského dua David Šikal – Eva Hrušková tak potvrdily roli papírových favoritek a zopakovaly úspěch ze zimy, kdy získaly také titul halových mistryň republiky. Premiérový turnaj podobné úrovně měl ve městě na Labi skvělou úroveň a punc mu dodala i dvojice osob, jež se zúčastnila nejen samotných zápasů, ale také slavnostního zakončení celé akce. Poháry a medaile třem nejúspěšnějším kolektivům ročníku předával člen komise mládeže Fotbalové asociace České republiky Kamil Kozák a spolu s ním také starosta města Dvůr Králové nad Labem Jan Jarolím.

Den plný fotbalu odstartovala semifinálová klání. V tom prvním se nejlepší tým základní části sezony Hradec Králové postavil pražské Spartě. Zpočátku velmi vyrovnaný zápas dlouho nepřinášel větší šance, vše ale změnila předposlední minuta první půle, v níž Vejrová poslala východočešky do vedení. Brzy po pauze mohla Sparta vyrovnat, místo toho ale dvakrát inkasovala a nakonec obdržela nečekaný debakl 0:7.

Na druhém hřišti šlo o mnohem větší drama. Pražská Slavia proti Zbrojovce Brno vyhrála poločas 2:0 a po přestávce i přes snížení soupeřek pojistila své vítězství třetí trefou. Duely pod Hankovým domem s velkým přehledem odřídila dvojice rozhodčích Monika Hrušková a Ivana Chlastáková. Prvně jmenovaná se však nepříjemně zranila při střetu s hráčkou Slavie, a tak režii obou zápasů o umístění přebrala její kolegyně.

V souboji o bronz se zpočátku hrálo podle brněnských not. Zbrojovka vedla 2:1, krátce před přestávkou ale inkasovala vyrovnávací gól a ve druhém poločase už dominovala Sparta. Ta vyhrála jasně 7:2 a zažehnala tím smutek z nevydařeného semifinále.

Bitva o titul byla skutečným vyvrcholením celého dne. Ve skvělé atmosféře, kterou zápasu vytvořily oba fanouškovské tábory, ale i hráčky Sparty a Zbrojovky, zahájil lépe Hradec. Trefami Vejrové a Neradové šel do vedení 2:0, v nastavení prvního poločasu však dění na hřišti zdramatizovala hlavička Sitterové. Po pauze už ale další gól nepadl a mohlo tak začít stříkat připravené šampaňské. V dresu vítězek se radovaly i dvě vskutku domácí hráčky, Dvoračky Aneta a Nela Sovákovy, jež vedle barev „votroků" zároveň nastupují i za starší žáky svého mateřského oddílu.

Na závěr vydařené soboty poděkoval dlouholetý trenér a funkcionář hradeckého ženského fotbalu Jiří Hruška všem zúčastněným týmům a zároveň vyzdvihl jejich výkony v průběhu celé sezony. Uznání si vysloužili i královédvorští pořadatelé za bezproblémový průběh turnaje, stejně tak jako za zdařilou objednávku krásného počasí.

Výsledky:

Semifinále
Hradec Králové – Sparta Praha 7:0 (1:0)
Branky: Vejrová 2, Sedláčková, Coufalová, A. Sováková, Neradová, Šolínová.

Zbrojovka Brno – Slavia Praha 1:3 (0:2)
Branky: Nováková – Hilbertová, Fixová, Bindlová.

Duel o bronz
Sparta Praha – Zbrojovka Brno 7:2 (2:2)
Ledvinková 2, Mrázková 2, Šubrtová, Johnová, Paulenová.

Finále
Hradec Králové – Slavia Praha 2:1 (2:1)
Branky: Vejrová, Neradová – Sitterová.