Skvělý vstup do jarní části za sebou mají tři zástupci podkrkonošského regionu ve skupině o postup. Díky bodovému ohodnocení podzimní části se na čele tabulky usadil Rudník.

I. B třída – o postup

Kopidlno – Trutnov B 1:3 (0:1)

Trutnovská rezerva se před jarní částí netajila postupovými cíli, a tak byl pro ni velice důležitý vstup do skupiny E. Hned na úvod čekal svěřence kouče Skučka soupeř z nejtěžších. Kopidlno patří rok co rok mezi aspiranty na postup. Už první poločas přinesl kvalitní fotbal, v němž mohla jít do vedení obě mužstva. Povedlo se to ale hostům, kteří udeřili čtyři minuty před pauzou zkušeným Hejnou – 0:1.

Ve 30. minutě mohlo být srovnáno, jelikož domácí kopali penaltu. Proti byl ale Poznar, který na začátku zápasu v brance musel střídat zraněného Mahrlu, a pokutový kop kryl. Brzy po přestávce měli výhodu penalty i hosté, Ficner ale nedal a naopak z protiútoku dokázali domácí vyrovnat – 1:1. Obrat se však nekonal. Zato v 77. a 85. minutě zvrátil stav ve prospěch Trutnova střídající Chvalina – 1:3.

Fakta – branky: 55. Machačný – 41. Hejna, 77. a 85. Chvalina. Rozhodčí: Janeček. ŽK: 3:0. Diváků: 200. MFK Trutnov B: Mahrla (5. Poznar) – Přívratský, Kozák, Knap, Bednařík (30. Bartůněk) – Skuček (61. Chvalina), Vyhnánek, Ficner, Bönisch – Hejna, Doubic (85. Chráska).

Jiří Skuček, trenér Trutnova B: „Ve vyrovnaném utkání jsme vstřelili více branek, a proto zaslouženě vyhráli."

Hostinné – Libáň 2:1 (1:0)

Jediným zástupcem regionu, který mohl v úvodním jarním kole využít domácího prostředí, byli borci Tatranu. Ti se losu odvděčili po 38 minutách, kdy zakončil útočnou akci Valeš. Stav 1:0 vydržel až do přestávky a po ní pokračoval vyrovnaný fotbal.

Znovu to byli domácí hráči, kdo se trefovali do branky. Ke své smůle ale v 58. minutě do té vlastní – 1:1. Nervózní dění na hřišti vyústilo ve spoustu karet a od 60. minuty museli navíc domácí dohrávat o deseti po vyloučení Filcsáka. I v oslabení ale nakonec slavili vítěznou trefu. Zasloužil se o ni v 74. minutě Jakoubek.

Fakta – branky: 38. Valeš, 74. Jakoubek – 58. vlastní. Rozhodčí: Mucha. ŽK: 4:3. ČK: 1:1 (60. Filcsák – 89. Hlavatý). Diváků: 189. Tatran Hostinné: Horák – Slavík, Filcsák, Kosina, Polák – Jakoubek, Nossek, Valeš, Šmucer – Kracík, Maličký.

Jaroslav Kudrna, vedoucí mužstva Hostinného: „Diváci viděli vyrovnané utkání. Štěstí v podobě tří bodů ale stálo na straně domácích."

Jičín B – Rudník 2:5 (2:2)

Nástup do utkání měl Rudník rozpačitý a soupeř jej potrestal dvěma góly v rozmezí od 10. do 13. minuty. Po půlhodině hry zakončil hokejovým blafákem sólový únik Víšek a do pauzy se šlo za vyrovnaného stavu. Skóroval totiž Privara, navíc byl domácím vyloučen Veg.

Brzy po pauze Jičínské potrestal gólem Havránek a vedení už hosté nepustili. Ve zbytku duelu navíc Privara s Havránkem dosáhli dalších branek a premiéru si Rudník řádně osladil.

Fakta – branky: 10. Veg, 13. Javůrek – 32. Víšek, 43. a 63. Privara, 48. a 87. Havránek. Rozhodčí: Bečvář. ŽK: 4:1. ČK: 1:0 (45. Veg). Diváků: 85. TJ FC Avon Rudník: Stránský – Beláň, Štemberka, Václavík, Čáp – Hloušek, Víšek, Hylmar, Sucháň – Privara (89. Jebavý), Havránek.

Juraj Sucháň, vedoucí mužstva Rudníku: „Do utkání jsme vstoupili zakřiknutě a domácí toho velmi rychle využili. Naštěstí jsme stihli vyrovnat a poté začali diktovat hru. Domácí se pokusili o zvrat i v deseti a byli několikrát blízko úspěchu. Nakonec to ale byli oni, kteří nám gratulovali k zaslouženému vítězství."