2. kolo – dnes od 17 hodin

Dvůr Králové – Hradec Králové (vítěz ve 3. kole: Baumit Jablonec)

Repríza je tady. Loni v létě dokázali „votroci" pod Hankovým domem  zvítězit jednoznačně 4:1. Za Hradec tehdy stříleli branky Harba 2, Pávek a Uškovič. Nikdo z nich už  dres favorita neobléká. Tým Luboše Prokopce po pádu z první ligy znatelně obměnil kádr a  celkem logicky si prochází strastiplnou cestou. Ve Dvoře však chce navázat na první druholigové vítězství, jehož docílil v sobotu v Třinci (2:1).

„Nálada se zlepšila, ale všichni víme, že to je jen jeden krok. Pakliže budeme nedůslední a propadneme nějaké euforii, hned nás to ztrestá," říká hradecký trenér.

Ve Dvoře pošle do hry nejsilnější jedenáctku, žádnou slátaninu! „Budeme vycházet ze sestavy, která byla úspěšná v Třinci. Chceme, abychom se v tomto složení více sehráli. Pohár je pro nás stejně důležitý jako liga," tvrdí Luboš Prokopec. V „třinecké" sestavě dojde jen ke dvěma změnám. Odpočívat budou zkušení Jiří Lindr a Marek Kulič.

Zatímco druholigový soupeř si v úvodu podzimu prošel krizí, Dvoráci mají v divizní skupině C za sebou vydařený vstup. Dvě výhry jsou důkazem dobré formy, pohárový duel je ale pro kouče Olivu na druhé koleji. „V utkání s Hradcem budeme chtít dát prostor i dalším hráčům našeho kádru. Přesto bychom poctivým výkonem znovu rádi potěšili dvorské fanoušky, kterých už na úvodní domácí divizní zápas přišlo hodně. Hosté jsou jasným favoritem, i my ale budeme chtít přispět ke kvalitě utkání a co se týče výsledku, tak můžeme jedině překvapit," řekl k odpolednímu souboji Oliva.

Jablonec nad Jizerou – Pardubice (vítěz ve 3. kole: Břeclav/ Slovácko)

Duel s prvoligovým Slováckem Pardubice láká. Ale momentálně je pro ně prioritní druhá liga. „V této fázi sezony je pro nás pohár na druhé koleji. Případné utkání s prvoligovým soupeřem by nyní bylo bonusem navíc," tvrdí trenér Jiří Krejčí.

Rozhodně nemá v plánu do Jablonce posílat opory. Jeřábek, Tischler nebo Hundák zůstanou doma: „Hráče základní sestavy budeme šetřit," přiznává.

Třetího kola se nezúčastní ani hlavní kouč. „My potřebujeme trénovat, zůstanu se zbytkem týmu v Pardubicích. V Jablonci dostane šanci širší kádr," plánuje.

Krejčí ale nemá strach, že by se druholigová lavička doplněná o hráče juniorky s divizním soupeřem nervala: „Jestli se kluci budou chtít potkat se Slováckem, pojedou na krev, vytrhají si nohy ze zadku. Vůbec se nebojím toho, že postavíme širší kádr. Tihle hráči by měli mít kvalitu na druhou ligu. Nikoho nepodceňujeme, ale proti diviznímu soupeři by to mělo být znát. Nezajímá mě, jestli se na ně soupeř vytáhne, nebo ne. Ti naši kluci musí ukázat svoji kvalitu," nehledá pardubický kouč žádné alibi.

Chrudim – Kolín (vítěz ve 3. kole: Mikulovice/ Sigma Olomouc)

Chrudimští fotbalisté v neděli dokázali vstát z mrtvých, když v Karlových Varech zlikvidovali tříbrankové manko a  drtivým tlakem v poslední čtvrthodině vyrovnali na 3:3. „Věřím, že to kluky  povzbudí i na pohárové utkání s Kolínem," hodnotil po utkání v lázeňském městě trenér MFK Pavel Jirousek.

V minulé sezoně měli jeho svěřenci v zápasech s Kolínem lehce pasivní bilanci. Na podzim doma podlehli soupeři z Kmochova města 1:2, přestože měli většinu zápasu výraznou převahu. Na jaře uhráli na hřišti soupeře remízu 2:2 a rádi by potvrdili stoupající efektivnost. To znamená, že dnes hodlají vyhrát. „Když budeme hrát tak, jako v závěru nedělního utkání, tak by to mohlo  vyjít. Případný duel s ligovou Olomoucí je pro nás solidním lákadlem," zaznělo z chrudimské kabiny.

Svitavy – Převýšov (vítěz ve 3. kole: Třebíč/ Znojmo)

Svitavští fotbalisté si jistě představovali, že do souboje o (pravděpodobné) utkání s ligovým Znojmem půjdou v lepší pohodě, jenže vstup do divize se jim nepovedl ani zdaleka podle vlastních představ. Tudíž jejich střet s třetiligistou pro ně bude hlavně ve znamení snahy získat potřebné sebevědomí pro pokračování mistrovských bojů. „Výhrady k našemu výkonu ve Dvoře Králové jsem měl velké. Hra musí vypadat úplně jinak," burcuje svůj tým trenér Zbyněk Zbořil.

Mužstvo Převýšova má za sebou solidní vstup do nového ročníku ČFL. Ve dvou zápasech získalo čtyři body, tudíž by mělo být v herní i psychické pohodě.

„Se začátkem soutěže jsme určitě spokojeni, akorát v neděli jsme v Praze na Admiře ztratili dva body. Měli jsme tam totiž vyhrát," řekl převýšovský kouč Jan Kraus.

Jeho svěřenci v dnešním pohárovém utkání budou chtít přejít přes divizního soka. „Naším cílem je rozhodně postup, i když dostanou příležitost hráči, kteří toho v úvodních dvou mistrovských zápasech moc nenahráli," poznamenal Kraus.

Motivací Převýšovských je možnost přivítat prvoligové Znojmo, pokud tedy uspěje v Třebíči. „To je velké lákadlo," pronesl Jan Kraus.