Lomnice – Mírová 6:2 (4:0)

V duelu účastníka I. A třídy s posledním týmem krajského přeboru měli jasně navrch domácí. Mírová přes zimu navázala spolupráci se sousedními Semilami, s nimiž si vyměnila čtyři hráče, přesto jak vidno bude patřit k jasným adeptům na sestup. Tím spíš, když se divizní tabulka pro celý Liberecký kraj nevyvíjí růžově.

Domácí dominovali zejména v prvním poločase. Nastříleli do sítě gólmana Jíry čtyři góly a utkání prakticky rozhodli. Po změně stran se oba celky trefily dvakrát, na postupu Lomnice do druhého kola to už nic nezměnilo.„Jsme za vítězství rádi. Byla to jednoznačná záležitost a pro nás je to povzbuzení před startem soutěže. Samozřejmě ale víme, že tým Mírové se nenachází v dobré kondici, takže to vítězství nebudeme přeceňovat," řekl trenér domácí Lomnice Zdeněk Baudyš.

„Je to špatné. Udělali jsme velké chyby, kterými jsme soupeři darovali tříbrankové vedení. Utkání se nám nepovedlo," řekl trenér hostujícího výběru Zbyněk Kotrman.

Fakta – branky: Vavrinec 2, Vávra 2, Michal Drábek, Tolvaj – Grebeníček, Kázmer. Rozhodčí: Mařatka. ŽK 1:2. Diváků: 50. FC Lomnice n. P.: Jezdinský (46. Jurčo) – Košťák, T. Ďoubalík, Kraus, V. Čapek (55. Tolvaj) – Fišar, J. Ďoubalík, Drábek, Podstavek – Vavrinec, Vávra. SK Mírová: Jíra – Hejduk, Grebeníček, M. Zelnický, Mankoš (55. Hlubuček) – Rypl (46. Taibr), Kovář, Močkovský, Gerboc (46. Kázmer), Beneš – Buček.

Velké Hamry – Semily 2:1 (1:0)

Zápas hraný na umělé trávě v Desné hostům nevyšel. Domácí šli do vedení už v prvním poločase, kdy měli více ze hry. Deset minut po obrátce své vedení navýšili. Semily dokázaly kontrovat úspěšně zahraným pokutovým kopem, který byl nařízený po faulu na Tokana. Střelecky se prosadil Havlín. Víc ale hosté nestihli, z postupu se tak raduje průběžně druhý celek tabulky I. A třídy, favorit končí.

„Zápas nám nevyšel, podobně jako celá příprava. V ní jsme počítali spíše porážky, vyhrát jsme dokázali pouze jednou," komentoval trenér Semil Miroslav Procházka.

Branka hostů: Havlín z pen. SK Semily: Opatřil – Kočí, Hrmo (70. Vrchovský), Brett, Bohatý – Hradecký (60. Tokan), Šulc, Horák, Hartman – Kysela (60. Hubáček), Havlín.

Bozkov – Horní Branná 5:1 (1:0)

Štika krajského přeboru z Bozkova měla se zachraňujícím se celkem I. A třídy jasně navrch. Po šťastném gólu Plátka ale hosté hru vyrovnali a jen kvůli obětavosti hráčů Bozkova nedostali z mnoha šancí míč do sítě. To se jim ale povedlo po změně stran.

Po rohovém kopu se míč dostal k navrátilci Illnerovi, který vyrovnal na 1:1. Horní Branná se ale následně dostala pod velký tlak. Prim hrál Bozkov, který převahu potvrdili čtyřmi brankami a postupem do druhého kola.

„Splnili jsme povinnost a potvrdili roli favorita. Postup se však nerodil lehce, jak tomu nasvědčuje výše skóre. Soupeř byl houževnatý a připravil nám několik těžkých chvil. Až třetí branka zlomila jeho odpor definitivně," řekl domácí trenér Milan Mayer.

„Vydrželi jsme se soupeřem hrát asi 50 minut, pak jsme už nebyli schopni konkurovat. Zápas měl pro nás spíše přípravný charakter, zkoušeli jsme zcela novou obranu a seznamovali jsme se s umělou trávou, kde budeme hned na úvod I. A třídy hrát proti domácí Lomnici. Postupové ambice jsme neměli," řekl trenér Horní Branné Zdeněk Lukeš.

Fakta – branky: 53. a 84. Makula, 11. Plátek, 65. Krejčík, 70. Prousek – 50. Illner. Rozhodčí: Vydra. ŽK: 1:1. Diváků: 30. Hráno na UMT Lomnice nad Popelkou. Sokol Bozkov: Maňák – Liďák, Jíra, Červený, Kobrle – Krejčík, Makula , Plátek – Mazánek (52. Prousek), Aster (58. Havel). Sokol Horní Branná: Hofman – Dusík, Fiedler, Šimůnek – Svoboda (46. Landiga), Kocourek, Beneš, Jón (70. Paulů) – Illner, Šimek, Mečíř.