Pořádnou přestřelku nabídlo parné sobotní odpoledne na stadionu v Harrachově. V souboji s Pěnčínem zde domácí fotbalisté zvítězili netradičním výsledkem 6:5 a za atraktivní duel si minimálně na týden vysloužili pobyt na čele tabulky I. B třídy.

1.A třída

Že krajská soutěž I. A třídy nebude procházkou růžovým sadem, o tom se ve čtvrtém podzimním utkání přesvědčili hráči Přepeř. Ti sice v Rynolticích vyhráli úvodní poločas, po hodině hry ale prohrávali 2:1. Nepříjemnou situaci ale favorit zvládl a trefami Nesvadby s Ježkem dokázali duel zvrátit.
Zbylé dva zápasy pojizerských mužstev skončily nerozhodně. Také Košťálov s rezervou Velkých Hamrů v průběhu druhé půle prohrával, nakonec bral bod. V Rovensku gól nepadl.

Rynoltice – Přepeře 2:3 (0:1)

Fakta – branky: 49. Kopic, 62. Vacek z pen. – 37. Petřík, 73. Nesvadba, 81. Ježek. Rozhodčí: Jacik. ŽK: 2:5. Diváci: 150. FK Přepeře: Koudelka – Hrmo, Nesvadba, Vlach, Petřík – L. Pěnička, Abraham, Bína, O. Horák, M. Ježek, P. Martínek.

Rovensko – Cvikov 0:0

Fakta – rozhodčí: Ouředník. ŽK: 4:6. Diváci: 105. TJ Sokol Rovensko pod Troskami: Prokopec – P. Vítek, Bangha, Kočí, D. Malý – L. Malý, Valentin, Bakeš, A. Pařízek (60. J. Mencl) – Koubek, A. Krejčík.

Košťálov – Velké Hamry B 2:2 (1:2)

Fakta – branky: 14. Sádek, 63. Holovič – 39. Barcuch, 43. R. Malý. Rozhodčí: Kowalik. ŽK: 1:7. Diváci: 100. FK Košťálov: Machačný – Klazar, Grafek, Koldovský (46. Vojtíšek), Kosina – Sádek (90. Kosina), Cerman, Klaban – K. Janata, Houžvička, Holovič.

Další výsledky 5. kola

Rupechtice – Stráž pod Ralskem 2:3 (1:1), Rapid Liberec – Stráž nad Nisou 5:0 (3:0), Doubí – Hejnice 1:5 (0:2), Desná – Krásná Studánka 4:1 (2:0).

1.B třída

Nejnižší krajská soutěž nabídla dvě derby a v obou se po právu radovali hosté. Ještě víc ale zaujala nebývalá přestřelka v Harrachově, kde domácí v 11. minutě prohrávali s (jabloneckým) Pěnčínem 0:3, v poločase 2:4, ale nakonec slavili tři body po vítězství 6:5. Rozhodující trefa navíc přišla v 90. minutě z kopačky kapitána Bergmanna.

Libštát – Jablonec n. J. 1:2 (1:2)

Fakta – branky: 27. Beran – 24. Zahradník, 34. M. Šír. Rozhodčí: Jirák. Diváci: 120. TJ Jiskra Libštát: Jakubičko – Fiedler, Vejnar, T. Koldovský, Váňa – Stehlík, L. Kobrle (82. Tolaci), Vancl, D. Kobrle (46. Smolík) – Beran, Šif (75. Palounek). TJ Sokol Jablonec nad Jizerou: Vízek – P. Vrána, Pičman, Trepera (72. Holeček), Hájek – Hrbek, Jan Vrána, Zahradník, Brož – M. Šír (89. Exner), T. Havlíček (84. R. Pěnička).

Roztoky – Horní Branná 1:4 (1:1)

Fakta – branky: 20. Hornig – 6. Jón, 68. a 73. Dušan Paulů, 83. L. Kubelka. Rozhodčí: Švec. ŽK: 2:3. Diváci: 100. TJ Sokol Roztoky u Jilemnice: Grof – Mikolášek, Kužel (81. Maďarčík), T. Honců (90. Hujer), Jaroslav Nýdrle – P. Kupkár (79. Ginzl), Hornig, O. David, D. David – Kopáček, Illner. TJ Sokol Horní Branná: Hofman – Holman, Kocourek, Strmeň – D. Šimek, Fiedler, Beneš – T. Jón – Dušan Paulů (85. Hochbergr), L. Kubelka (88. Hrdina), Jaromír Paulů (67. M. Kobrle).

Harrachov – Pěnčín (JB) 6:5 (2:4)

Fakta – branky: 30. Barbořák, 33. Veselý, 67. a 90. Bergmann, 73. a 81. Kyncl – 4. Matějček, 6. a 39. Matúška, 11. Zapadlo, 85. Ferenc. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 4:2. ČK: 0:1 (90. Plaštil). Diváci: 100. TJ Jiskra Harrachov: Uhlíř – Kroupa, L. Horáček, Barbořák, Bergmann – Rieger, Medal, Veselý, M. David – Grossberger (18. Kočib), Kyncl.

Kokonín – Albrechtice 2:5 (1:2), Plavy – Lučany 3:3 (3:2), Držkov – Smržovka 1:0 (0:0).